Skocz do zawartości

Bardzo ciche chłodzenie CPU


Recommended Posts

Macho trzymałem u siebie pod kontrolą PWM z profilem w biosie. Jesteś w stanie usłyszeć ten wentylator przy 800RPM? Wdg specyfikacji producenta wentyl jest projektowany na zakres od ~800-900 RPM więc może terkotać łożysko przy przesadzeniu ze "skręceniem". I tak spoko że przy tak niskim napięciu startuje. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma takiej opcji. Tego wentylatora nie da się usłyszeć przy tej prędkości jeśli nie trzymasz głowy w obudowie. Jesteś pewny że to właśnie to słyszysz? Nie masz w budzie ani jednego innego wentylatora który byłby głośniejszy? Jeśli to ten wentylator robi problem to najprawdopodobniej jest wadliwy.

Link to post
Share on other sites

Nie no wysyłam go w następnym tygodniu na gwarancję , co za okropne terkotanie na najniższych obrotach.

 

Pytanie jak zrobić żeby przyjęli sam wiatrak bez całej konstrukcji ?


Zauważyłem , że nie tylko terkocze ale wydaje też jakieś dziwne dźwięki w stylu piszczenia ...

Edytowane przez WORD LIFE
Link to post
Share on other sites

Nie no wysyłam go w następnym tygodniu na gwarancję , co za okropne terkotanie na najniższych obrotach.

 

Pytanie jak zrobić żeby przyjęli sam wiatrak bez całej konstrukcji ?

Zauważyłem , że nie tylko terkocze ale wydaje też jakieś dziwne dźwięki w stylu piszczenia ...

Niestety chyba wentylator padnięty, ale przed wysłaniem zdemontuj i jeszcze raz załóż sam wentylator być może łopatki gdzieś o coś haczą. Mam dwa takie wentylatory i nic się niepokojącego nie dzieje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Podepne sie, bo rowniez zalezy mi na czyms cichym i szukam porady.
Mam Xeona TDP80W 3GHz quad-core na 775 w obudowie Antec 300. Poki co go*****y stockowy wiatrak i dwa wentylatory w obudowie (gora+tyl) trzymaja go na okolo 40C w IDLE. Juz zamowilem trzy enermaxy 12cm (jeden pojdzie na przod) + filtry antykurzowe i zastanawiam sie, co wziac na procesor. W gierki nie gram, sprzet jest glownie do filmow i czasem Photoshopa, rzadko pracuje w stresie, podkrecac tez go nie potrzebuje. GPU juz mam pasywne (GT610).
I teraz sie zastanawiam na ile wydajne chlodzenie musze w nim zastosowac, aby przede wszystkim bylo cicho. Chodzi mi o jakis wentylator, ktory pracowalby bezglosnie na <1000 rpm, najlepiej jakis 12cm.
Czy wystarczy jakis niskoprofilowy dmuchajacy od gory, czy powinien to byc raczej normalny tower, ktory bedzie dmuchac w tylni lub gorny wiatrak (z filtrem!). Nie wydaje mi sie, abym musial przeplacac i kupowac niewiadomo co pod overclocking, za to moge wyrwac niedrogo cos z ponizszych, bo akurat maja w sklepie (aha, produkty Silentium sa u mnie niedostepne, wiec odpadaja):

Niskoprofilowe:
Zalman CNPS8900 Quiet 120mm (80PLN)
Scythe Zipang Quiet 140mm (150)
Scythe Mine Rev-B Quiet 100-140mm (130)
Scythe Shuriken Rev.B Quiet 100m (140)
Scythe Andy Samurai 120mm (80)

Towery:
Gelid Tranquillo Rev.2 Quiet 120mm (120)
Enermax T40-TB 120mm (140)
Cooler Master 212 Evo 120mm (130)
Scythe Katana 3 92mm (80)

Skalaniam sie ku Enermaxowi, choc nie wiem czy nie jest za mocny (podobnie jak polecany Macho), ale jakby niskoprofilowy dal rade, to ktoregos Scythe bym wzial (podobno ten Zipang jest bardzo cichy na stalych obrotach cos okolo 1000rpm).
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...