Skocz do zawartości

Bardzo ciche chłodzenie CPU


Recommended Posts

Witam !

 

Posiadam procesor Intel Core i5-3570K i muszę wymienić mój boxowy cooler na coś lepszego żebym mógł podkręcić procek w okolice 5GHz (obecnie na boxowym mam 4,2).

 

Zależy mi przede wszystkim na bardzo cichym działaniu , obecnie ten cooler co mam jest za głośny nawet jak nic nie robię na kompie.

 

Cena mniej więcej 200 zł , czekam na propozycje.

Link to post
Share on other sites

Z tym 5 GHZ to wątpię, abyś uzyskał na chłodzeniu za 200 zł. Najlepsze chłodzenie do tej Kwoty uznawane jako dość ciche to Thermalright HR-02 - Macho - Black White. Tu masz jeden z wielu testów jego http://www.bestpcinfo.pl/thermalright-hr-02-macho-test-coolera-cpu/ . Sprawdź czy zmieści ci się do obudowy, bo nawet nie podałeś jaką masz :( . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Nikt ci nie powie ile "wyciągniesz" z procka - bo nikt nie zna twojej sztuki CPU. OC to przede wszystkim czynnik losowy, kwestia trafienia dobrego egzemplarza CPU, potem dużą rolę gra płyta główna i umiejętności samego podkręcającego.

 

4,6GHz dla Ivy na powietrzu to rozsądny maks i wątpię, że cooler za 100zł typu Fera sobie z tym poradzi. 

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz że nie chodzi o chłodzenie tylko o SZTUKĘ PROCESORA.

 

Jedna jest taka, że idzie 4,7 przy niskim napięciu i osiągniesz tyle z palcem w nosie, inna wymaga już przy 4,3 ostrego żyłowania i choćbyś to zwodował to nie da rady wyżej.

 

Dodatkowo żaden cooler powietrzny przy mocno podkręconym procku nie będzie bardzo cichy - jeśli tego wymagasz.

 

Macho to świetne chłodzenie ale nikt nie sprzedaje go z gwarancją na konkretne wyniki w OC, bo gdyby tak robił - byłby debilem ;d 

Link to post
Share on other sites

Kurde dalej nie wiem jaki cooler kupić , żeby się nie okazało że jest za głośny ...

 Kup tego Macho, wiele nie odstaje od tego chłodzenia, które Ci podałem wyżej. Wentylator jest identyczny jaki zaproponowałem na Prolimatecha, więc powinno być w miarę cicho biorąc pod uwagę, że chcesz podkręcać. Zawsze możesz dokupić drugi wentylator tego samego typu, będzie odrobinę chłodniej i jeszcze akceptowalnie cicho.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...