Skocz do zawartości

Linux do gier


Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie zastanawiam się nad kupnem win8.1, ale szczerze to wolałbym na coś lepszego kasę przeznaczyć -> więc tutaj wskoczyłem z prośbą o pomoc/doradzenie.

Ja używam sowjego PC`ta głownie do 2 gier. Ja pykam w Wow`a a moja córa w NFS oraz jakieś tam przeglądarkowe ubieranki.

I tutaj pytanie, poczytałem troszkę ściągłem nawet Mint`a - ale boje się go wgrać, naczytałem się jakiś różnych rzeczy i mnie strach obleciał.

Ogólnie nigdy nie korzystałem z linuksa i potrzebuje go do;

zagrania w gry wymienione wyżej

Jakieś przeglądarki internetowej

jakiś program pocztowy

Coś czym mogę wyświetlić zdjęcia z wakacji (nie obrabiam nic graficznie)

Czy jest coś "prostego" co mi nie utrudni życia? Ogólnie nie mam problemu z programami i szybko ogarniam różne tematy. Planuje zakup dodatkowego dysku SSD na system i jeśli będę miał windowsa i linuksa to czy będę mógł wybrać co ma się wgrać? Wtedy mógłbym sobie troszkę poeksperymentować i zobaczyć co i jak.

Z góry dziękuję za pomoc i rozwianie wątpliwości

Link to post
Share on other sites

Wpisz w Google '' WineHQ'' - tam masz bazę aplikacji i gier spod Windowsa (nie)działających pod WINE. Ogólnie mówiąc, trzeba patrzeć na status danej gierki w bazie. Garbage - wiadomo, Silver - będzie działać jako-tako, ale będzie, może trzeba będzie zastosować jakieś sztuczki, żeby zadziałało, albo będzie coś tam nie tak, Gold - sama nazwa wskazuje, że będzie działać na poziomie zadowalającym, a Platinum to już w ogóle full wypas, prawie jak pod Windowsem ;-)

Te wszystkie przeglądarkowe badziewia powinny działać dobrze, w końcu to jest najzwyklejszy Flash, czy tam HTML5 jakiś.

Reasumując, do Twoich zastosowań Linux może wystarczyć, ale nie musi = wąskim gardłem będą tutaj gry spod Windowsa. Nie ma się absolutnie czego bać, wystarczy trochę poczytać branżowe portale i samemu wyciągnąć wnioski. Można mieć dwa systemy na jednym dysku, wystarczy pamiętać, aby najpierw wgrać Windows. Linux sam wykryje partycje z Windowsem i doda ją do bootloadera.

Link to post
Share on other sites

Gry przez wina nie chodzą zbyt dobrze sypią się itp. Chyba, że są dedykowane pod unixa (stema ;)) wtedy można grać komfortowo, jednakże nie polecam linuxa do gier do wszystkiego innego nadaje się lepiej od okienek ale w tym przypadku producenci gier olali tę platformę :/

ps. Ma linuxie siedzę od 6 lat ale nie gram ;) do tego tylko mam drugi system.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

Jeśli całe życie siedziałeś na MS Win to Linuxa znajdziesz niezbyt intuicyjnego.

 

Tak się składa, że dzisiaj zainstalowałem Minta obok Win 7. Wczoraj zainstalowałem Ubuntu - ale w ogóle mi nie podeszło.

Mint wydaje się być przyjaźniejszy i bardziej podobny do Win, a przynajmniej jego layout, w dodatku od razu ma zaimplementowane multimedia w przeciwieństwie do Ubuntu.

 

Nie wiem czy miałem pecha ale podczas instalacji Javy i Skype'a Ubuntu wywalało mi error, do tego to całe instalowanie z komend.

 

Dzisiaj Mint nie sprawiał mi takich problemów, Skype wygląda egzotycznie, ale działa. Po zainstalowaniu Chromium system się zawiesił :(

 

Co mnie wkurza, jedna i druga dystrybucja linuxa ma nieostre czcionki systemowe - o dziwo w przeglądarce internetowej problem znika, ale wciąż krawędzie czcionek nie są tak wygładzone jak pod Win.

 

Reasumując, z rozrzewnieniem powróciłem do Win 7 gdzie wszystko ładnie działa i ładnie wygląda, a te 10sek dłuższego bootowania się systemu jestem w stanie przełknąć.

 

Zawsze możesz spróbować Minta lub Ubuntu z pendriva. Wszystko działa jak zainstalowane na dysku, może tylko odrobinę wolniej, ale przynajmniej się zorientujesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...