Skocz do zawartości

Jaką szkołę wybrać?


Recommended Posts

Jestem teraz w 3 gimnazjum,i powoli się zastanawiam gdzie iść.Na pewno chciałbym zostać informatykiem w przyszłości,lecz kompletnie nie wiem,gdzie i do jakiej szkoły iść.Liceum czy technikum??

 

Jakie polecacie szkoły w Krakowie? lub w obrębie całej małopolski,jeżeli są jakieś lepsze??

 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu poszedłbym do technikum. Sam tak zrobiłem( jestem w 3 klasie ) i uważam to za dobry wybór. Jest bardzo dużo wiadomości których nie poznasz w liceum. Może i technikum jest 4 letnie, ale łatwiej jest potem na studiach( przynajmniej przez pierwszy rok ). Ja idę jeszcze starą podstawą i mam trochę łatwiej. Po technikum zdaje się kwalifikacje zawodowe. Co do szkół w Krakowie to się nie wypowiem bo mieszkam w województwie lubelskim.

Link to post
Share on other sites

że tak słowami piosenki "nie matura, a chęć szczera, zrobi z ciebie oficera"

oczywiście że mogą być szkoły lepsze czy gorsze, ale wszystko zależy od twoich chęci i zamiłowania, jeżeli już teraz nie bierzesz się za programowanie bo chcesz aby to szkoła cię nauczyła to niestety to się nie stanie...

Link to post
Share on other sites

Tylko Technikum, jeżeli profil wiążesz z informatyką. Po 4 latach masz widzę na temat danego zawodu, a w między czasie zdaje się test na tytuł Technika. Po technikum masz zawód i w międzyczasie możesz studia robić. Po Liceum to jedynie MC Donald (nie oszukujmy się), albo idziesz na studia.

Link to post
Share on other sites

Hej, decyzja którą teraz podejmiesz mogę Cię zapewnić nie będzie miała ostatecznego wpływu czy faktycznie będziesz pracował jako informatyk, pamiętaj że masę ludzi kończy studia informatyczne, ale z praktycznego doświadczenia wiem że studenci przychodzą na rozmowy z wiedzą na poziomie "kpiny" (chodzi o rekrutacje na stanowisko dla młodszego administratora systemów).

 

Wiadomo że w Polsce urzędują korporacje w których dużo zależy od papierka ( oraz doświadczenia), ale koniec końców na studia czy w szkole możesz tylko liznąć IT większość będziesz się uczył rozwiązując problemy (w czasie kiedy mamy google jest to niezwykle efektowne i szybkie, tylko nadal należy pamiętać że trzeba nauczyć się myśleć proceduralnie / czy inżyniersko, co napewno mogą zagwarantować niektóre studia techniczne (niekoniecznie informatyka).

 

Nie mogę sie wypowiedzieć o kierunku technik informatyk, czy teleinformatyk w ZSŁ w Krk, ponieważ byłem już ostro po półmetku kiedy go wprowadzali, ale musisz brać pod uwagę że przedmioty zawodowe też będą pochłaniać twoje zasoby, w liceum ukierunkowany będziesz na przedmioty maturalne co ułatwi Ci zdanie matury i dostania się na np. samogłoski @ AGH. Tylko pytanie czy w tym momencie nie powstaje takie błędne koło opierające się na zrobieniu papierka, który bez twojego własnego zaangażowania będzie tylko listkiem papieru.

 

Idąc na technika elektronika prawdopodobnie będziesz wołał o pomstę do nieba do przedmiotów zawodowych i związanych z nimi obowiązkami jak to przedmiotami szkolnymi.  Faktycznie można poczuć ulgę po technikum na studiach ale dopiero w okolicach 4-go semestru.

Link to post
Share on other sites

Hm zależy. Ja akuratnio trafiłem w dobrym Liceum, pamiętam próg był chyba 159 punktów na nauczyciela który całkiem poważnie podchodzi/podchodził do programowania. Język to niestety głównie pascal a w nim dużo programów, problemów, algorytmiki itp. jednak pamiętaj że i tak pewne rzeczy musisz się nauczyć na własną rękę (a tu i tak chodzi o podejście programistyczne, potem innego języka nauczyć się już o wiele łatwiej). Musi Ci się również poszczęścić do nauczyciela, bo tych co Cię czego kolwiek nauczą jest mało. 

 

Co do c++ : Code::blocks , dev c++ (ja preferuje ten drugi)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Ja poszedłem na profil mat-inf do ogólniaka - jednego z lepszych w mojej okolicy czyli w promieniu ok. 20 km. 

No, ale przygody z informatyką do udanej nie zaliczam. Chodzę teraz 3. rok i w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem :C

 

W pierwszej klasie i trochę w drugiej był Turbo Pascal, HTML + CSS, ale bądźmy szczerzy to są same podstawy. Od pół roku to w zasadzie co tydzień (teraz nawet to co 2) gramy przez 2h na necie, albo składamy i programujemy Lego Mindstormersa.

 

Po liceum planuję iść na polibudę w Gliwicach na informatykę, ale jeszcze myślę czy iść na wydział Automatyki i Robotyki - czysta programistyka, czy iść na wydział Elektryczny - budowa sieci komp. ogólnie bardziej strona techniczna niż ta teoretyczna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...