Skocz do zawartości

Recommended Posts

Albo http://proline.pl/?p=SEAGATE+ST1000DM003 albo  http://proline.pl/?p=WD+WD10EZEX to będa najlepsze wybory to juz kwestia Twoich preferencji przy ssd ja bym Gry tam radził trzymać, a wtedy wziąłbym dysk WD troszkę mniej awaryjny(choc to tak naprawde kwastia bardziej sztuki) w miare szybki dość cichy. Do gier troszkę szybszy samsung.

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obojętnie czy wybierzesz Seagate ST1000DM003 czy WD Blue, pod każdym względem te dyski są podobne. W przypadku WD Blue należy zwrócić uwagę na model, koniecznie musi to być WD10EZEX. Jest jeszcze jedna wersja dysku WD Blue dużo wolniejsza WD10EALX. Łatwo je rozróżnić po ilości cache. WD10EZEX ma 64MB, WD10EALX ma 32MB.

Osobiście w przypadku dysku tylko 1TB dołożyłbym do WD RED, ale jest trochę wolniejszy od WD Blue. Jak dla siebie zamówiłem go w Pro-Line z odbiorem w oddziale, to gościu na miejscu mi powiedział, że bardzo dobry dysk wybrałem, bo najmniej awaryjny. No i WD RED na pewno spełni Twoje wymagania pod względem ciszy. Zdecydowanie najcichszy dysk HDD jaki posiadałem.

Link to post
Share on other sites

Redy są wolniejsze, ale bardziej trwałe przystosowane do pracy ciagłej. ja bym polecał w jego wypadku albo WD BLUE albo seagate. Poza tym autor napisał że odrzuca Green I RED, więc nie wiem skąd ten pomysł. najlepsze pozycje padły na początku(dałem ci dwie opcje do wyboru) teraz autorze decyzja należy do Ciebie pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

 

 

Też szukam właśnie podobnego dysku i co powiecie o WD black ? Nikt tutaj o nim nie wspomniał. One są szybsze od blue ?

Są wolniejsze od Blue od kiedy wszedł model WD10EZEX, wolniejsze od Seagate ST1000DM003, a na dodatek głośne, drogie, gorące... nie warte kompletnie zainteresowania. Nie chce mi się szukać po raz kolejny testów potwierdzających to co piszę, więc jak ktoś się z tym nie zgadza, bo widział inne testy w których Black jest lepszy to proszę o wrzucenie :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

jak się nie mylę paragon jest dowodem zakupu a zatem podstawą do gwarancji

edit:
paragon bym zeskanował lub zrobił zdjęcie jeśli nie jest on w formie faktury vat (zwykły papier a4) jeśli jest wydrukowany na drukarce termicznej (czyli taka z np. biedry) to po trzech latach będzie tylko biały kawałek papieru

Edytowane przez carbo888
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...