Skocz do zawartości

Wysokobudżetowy PC do gier i AutoCAD


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, Projektowanie w AutoCad
  • Maksymalna kwota : Mam budżet około 11k i tyle zamierzam wydać.
  • Których części potrzebuję : Tylko PC (skrzynka)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Zdecydowanie tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Gra w FullHD na maksymalnych detalach, 2 monitory
  • Części z poprzedniego komputera : Monitory, klawiature i myszke juz mam kupione

Czy warto coś zmienić i czy wszystko jest ze sobą kompatybilne?

Link to post
Share on other sites

Przepłacony ram, kontroler w procesorze haswell i tak nie wykorzysta więcej niż 1600 MHz. Jak już Corsair, to wystarczą te -> http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmd16gx3m2a1600c9-492364/

Dobra ram załatwiony, coś jeszcze?

 

Modularny? Nie wiem jaki to ale chce go mieć od Corsaira.

Edytowane przez ParsonPL
Link to post
Share on other sites

Co ty taki na te Corsair'y uparty? Proszę -> http://www.morele.net/zasilacz-corsair-ax860-80plus-platinum-860w-fully-modular-120mm-wentylator-cp-9020044-eu-532040/ Bardzo fajny zasilacz modularny (odpinane kable) z certyfikatem Platinum, więc zaoszczędzisz na prądzie. Jak już szaleć to szaleć :D

Edytowane przez Kamillus
Link to post
Share on other sites

Co ty taki na te Corsair'y uparty? Proszę -> http://www.morele.net/zasilacz-corsair-ax860-80plus-platinum-860w-fully-modular-120mm-wentylator-cp-9020044-eu-532040/ Bardzo fajny zasilacz modularny z certyfikatem platinum, więc zaoszczędzisz na prądzie. Jak już szaleć to szaleć :D

Wole mięć jak najwięcej podzespołów 1 firmy

Link to post
Share on other sites

Lepiej poproś kogoś o złożenie zestawu, bo ten jest beznadziejny oraz bardzo mocno przepłacony. Złożony na siłę żeby wydać 11 000. Osobiście jak bym miał taki budżet to nic z Twojego zestawu bym nie wybrał. W sumie kupując nawet za połowę tej kwoty chyba nic bym nie zostawił, bo każdą rzecz można kupić lepszą lub niepotrzebnie nie przepłaconą. Nawet procesor również wybrałbym inny, bo nie chciałbym mieć grzałki, ale to już bardziej osobiste preferencje, więc on mógłby tylko zostać. Musi Ci ktoś go złożyć od podstaw :)

Edytowane przez AndreoKomp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepiej poproś kogoś o złożenie zestawu, bo ten jest beznadziejny oraz bardzo mocno przepłacony. Złożony na siłę żeby wydać 11 000. Osobiście jak bym miał taki budżet to nic z Twojego zestawu bym nie wybrał. W sumie kupując nawet za połowę tej kwoty chyba nic bym nie zostawił, bo każdą rzecz można kupić lepszą lub niepotrzebnie nie przepłaconą. Nawet procesor również wybrałbym inny, bo nie chciałbym mieć grzałki, ale to już bardziej osobiste preferencje, więc on mógłby tylko zostać. Musi Ci ktoś go złożyć od podstaw :)

No trudno, czyli jednak muszę składać u informatyka

Link to post
Share on other sites

Krzykacze z hasłami "GRZAŁKA" jak zwykle przesadzają, przeczytali 2 artykułu o felernych prockach i tyle się znają... U mnie 4670K Na boxowym chłodzeniu pod pełnym obciążeniem (1h), na intelowskim benchmarku miał max 72' niekręcony w obudowie z 4 wiatrakami (na najwolniejszych obrotach).

Jak wrzuciłem chłodzenie Noctua  NH-U9B SE2 to powyżej 62' nie wychodzi, również bez kręcenia na benchmarku intela i do tego na wiatrakach (obudowa i chłodzenie proca) w trybie UltraLow, więc miejsca do podkręcania jest sporo.

Do tego z benchmarków wynika, że Haswell 4GHz = Ivy 4,2GHz więc wydajność bez kręcenia przy takim samym taktowaniu ma już większą o 5%.

 

 

A co do zestawu - Zasilacz faktycznie modularny byłby najlepszy, unikniesz bałaganu. RAM z takim taktowaniem to przesada, jak chcesz mieć po to żeby był i robić z nim OC to ok, ale na kręceniu RAMu dużo wydajności i tak się nie zyskuje, więc jak dla mnie 1600 powinno starczyć, jak chcesz zaszaleć to w 1800MHz możesz pójść.

 

Uwaga odnośnie wiatraków, dużo testów widziałem, a i u siebie mam okazję sprawdzić jak to działa i jak chcesz mieć nie tylko przewiewnie ale i do tego Cicho to polecam wiatraki Noctua, w komplecie z chodzeniem procka może być, do ładnych kolorystycznie nie należą, ale pod względem wydajności i głośności nie mają sobie równych, tyle cenę mają trochę z kosmosu ;)

 

WD Caviar black, osobiście też mogę polecić, trochę głośny przy zapisie ale wydajność ma super, tylko u mnie 1GB chodzi. W Twoim przypadku polecił bym RAID1 zrobić z 2 takich, zabezpieczenie dancyh będzie, a przy pracy z autocadem i masą projektów to pewnie ważna rzecz.

Edytowane przez madseason
Link to post
Share on other sites

Za tyle kasy można budować kilkanaście propozycji zestawu.

 

http://www.morele.net/inventory/info/AmeK0Z/

 

Zestaw za nieco ponad 9k którego potencjału w grach i tak nie wykorzystasz.

 

Chciałbym otrzymać więcej informacji o twoich preferencjach.

 

Chcesz chłodzenie wodne,  jakiej wielkości dyski, cisza czy wydajność,  musisz coś więcej podać.

Link to post
Share on other sites
Krzykacze z hasłami "GRZAŁKA" jak zwykle przesadzają, przeczytali 2 artykułu o felernych prockach i tyle się znają...

Widzę skłonności do jasnowidztwa :) Ja byłem nastawiony na Haswella i czekałem na jego premierę, jednak kiedy się pojawił i zacząłem czytać recenzje, testy, a zwłaszcza tematy na forum gdzie ludzie narzekali na temperatury, zrezygnowałem z niego, ponieważ po co mam ryzykować i kupować procesor który może okazać się bardzo gorący (wszystko zależy od sztuki) jak mogę kupić Ivy Bridge tej samej wydajności po podkręceniu, w tej samej cenie, a może nawet trochę uda się zaoszczędzić na płycie głównej i bez takich problemów. Haswell niczym mnie do siebie nie przekonuje. Dodam, że jeszcze nie kupiłem procesora, więc nie jest tak, że mam już Ivy to odradzam Haswella. Jak by powstała nowa rewizja Haswella ze zmienioną pastą to wtedy chętnie bym go kupił. W tej chwili go nie chce, bo jak bym miał taką sztukę, że teraz w te chłodne dni ma 72 stopnie tak jak u Ciebie (pytanie czy testowałeś z AVX, bo wtedy temperatura jest jeszcze wyższa), to latem byłoby z 85 stopni, a o podkręceniu można by było już zapomnieć. Osobiście lepsze chłodzenie jak kupuje to tylko po to, żeby mieć ciszę, a nie żeby naprawiać błędy Intela. Jak chce żeby jego procesory pracowały z takimi temperaturami to niech pracują.

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to tylko zgadzam się, że pamięci 1600MHz wystarczą, dysku WD Black nie polecam, bo najnowszy model WD Blue jest szybszy, tańszy, chłodniejszy i cichszy, a zakup wentylatorków Noctua to konkretne przepłacenie, bo za połowę tej ceny można mieć wentylatorek, który w praktycznym zastosowaniu będzie dokładnie taki sam. Także "tyle się znasz" haha :)

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Proszę tak jak chciałeś:

http://www.morele.net/inventory/info/aJ0zuk/

 

Windows 7 dla mnie lepszy niż 8.

Przewiewna obudowa (jest też wersja biała) idealna do SLI i Hydro.

Solidny, cichy zasilacz modularny z certyfikatem Platinum.

2 dyski HDD do RAID, szybki SSD.

Pamięć 16GB z CL7.

Napęd który podałeś służy tylko do odczytu dlatego jest ten Asusa.

Super płyta do OC i SLI.

Karty graficzne z hybrydowym chłodzeniem.

 

Nie potrzeba żadnych dodatkowych wiatraków.

W zestawie jest tylko zintegrowana karta dźwiękowa płyty głównej, nie dawałem innej bo uważam ze jest b.dobra i wystarczy do rozgrywki.

 

Chłodzenie wodne proca proponuje umieścić na górze.

A chłodnice kart graficznych na koszykach od HDD.

 

Jeśli budżet za duży karty można zmienić na wersje 2GB.

Edytowane przez kluzor
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem :

 

Chłodzenie wodne kompaktowe to kasa w błoto ... jedyne czym się różni od powietrznego to tym że zajmuje mniej miejsca na procku ale ma chłodnicę i jest droższe. Jak chcesz chłodzić wodą (jak już) zainwestuj w http://forum.benchmark.pl/topic/82784-ch%C5%82odzenie-wodne/ i ogólnie poczytaj o chłodzeniu kompaktowym.

 

Do tego dwie referencyjne EVGi GTX770

MSI Z77A-GD55

I7/i5 to już inna bajka (praca+gry albo same gry). (polecam Ivy)

Do tego 2x 2TB Seagate Barracuda

Samsung 840 Pro będzie dużo lepszy od tego Corsaira

 

Co do płyt MPOWER to z tego co czytałem nie jest to zbyt dobra konstrukcja jak na tą cenę.

 

@E  a jak nie będziesz potrafił zająć się WC to kup normalnie powietrzne chłodzenie (http://forum.benchmark.pl/topic/92080-kompaktowe-ch%C5%82odzenie-wodne-przeczytaj-zanim-kupisz/)

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...