Skocz do zawartości

Zestaw do 1600, wątpliwość co do grafiki.


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Jak trwoga, to na fora. ;) Dlatego też zwracam się z prośbą o opinie na temat kart graficznych do zestawu za 1600zł. Kupuję wszystko co potrzeba, poza dyskiem twardym.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1600 (cały zestaw), 600 (za samą kartę).
  • Których części potrzebuję : Kartę graficzną
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Kartę graficzną
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1366x768
  • Specjalne wymagania : Wydajność i żywotność karty
  • Części z poprzedniego komputera Dysk twardy pod SATA.
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/e0Hmqw/
  • Inne : Zastanawiam się nad trzema kartami: HD 7790 1GB, HD 7850 1GB, GTX 650 Ti Boost 2GB.
Edytowane przez vaazon
Link to post
Share on other sites

Dodałem brakujące punkty ze wzoru.

 

Procesora nie będę oczywiście podkręcał. Jedynie chodziło mi o grafikę. Po jakimś czasie przy nowszych tytułach musiałbym troszkę podkręcić.

 

Czytam specyfikacje czy testy jako laik staram się zrozumieć co w karcie jest ważne. Ti Boost na papierze wydaje się lepszy. Lepsze taktowanie pamięci, rdzenia i więcej ramu. Natomiast 7850 1GB jedynie ma lepszą szynę pamięci 256 (GTX 192).

 

Porównuje karty od tych dwóch producentów (jeszcze Gigabyte, ale ponoć głośniejsze wiatraki ma):

MSI GTX 650 Ti Boost

 

Sapphire HD 7850

Edytowane przez vaazon
Link to post
Share on other sites

Hmm. A może zaoszczędzić na procesorze i na razie kupić Pentiuma G3220 z nowej generacji, a za jakieś 1,5 roku zainwestować w i5? Teraz wywalanie blisko pięć stówek na i3 nie jest chyba optymalnym rozwiązaniem. Chociaż na dwurdzeniowcu karty GTX radzą sobie gorzej z tego co wyczytałem. Czy jest to znaczący spadek wydajności? Znalazłem dwa testy i w obu różnica przy dwurdzeniowcu wynosiła zaledwie ~5 fpsów między kartami AMD a Nvidii.

Link to post
Share on other sites

i3 to też 2 rdzeniowiec, z tą różnicą że z technologią HT (4 wątki), która akurat w większości gier ma mało do powiedzenia. Natomiast już przy obróbce jakiegokolwiek materiału (nagranie gameplay, etc.) i3 da wymierną korzyść względem Pentium. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...