Skocz do zawartości

Czy sie oplaca kupic GeForce GTX 780?


Recommended Posts

przy okazji zżera tyle pradu ze lepiej co 5 lat wymieniac karte graficzna :P

No ile prądu zżera więcej? Czytałeś jakies testy? Stary, skoro Ciebie stać, żeby wydać dwa i pół klocka na GPU, to mi nie pier...ol, że 10zł miesięcznie za prąd więcej to majątek. SLI ma jedną i solidną wadę: nie zawsze dana gra jest zoptymalizowana pod MultiGPU.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie czuję wzrostu rachunków za prąd jakoś w domu od kiedy mam gtx780 :D 2 kompy chodzą po parę godzin dziennie w domu z gtx 780 i gtx580 i nie ma tragedii. Czasem oba kompy od rana do wieczora i .. nic. Po co ta histeria :) Ja uważam, że gtx780 jest opłacalną kartą o ile ktoś chce go kupić, nikt nikogo do tego nie zmusza. Karta jest wydajna, cicha i dość chłodna, to nie gtx480 dobijający do 100 stopni. Cena to jedyny problem. Wydajnościowo to overkill dla większości gier jak ktoś gra w fullHD.

Link to post
Share on other sites

haha czytam te wypowiedzi i mam coraz lepsza minke :) a tak na serio poczekaj bo może GPU stanieją za SLI osobiście nie jestem wyższe tamperatury wyższy pobór energii oraz mikro przycięcia wole jeden mocny solidny układ graficzny i najważniejsze pytanie jakie nie padło w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać?

Link to post
Share on other sites

SLI z dwóch 780tek :)

W historii GPU, tak chore zestawienie przebiła tylko cena 8800Ultra. GTX780 jest kompletnie nieopłacalna - szczególnie po premierze R9, a w SLI...to już w ogóle kosmos absurdu - nawet na tle GTX770 i stosunku cena/wydajność.

Link to post
Share on other sites

Polecam 770 Lightning. Sam posiadam. Tylko problem,że nie ma w co grać. FEAR 3 jedynie obecnie mnie ciekawi. A tak to puuustki w pomysłach w co grać. Jedynie czekam na BF4:)

 

 

Może ktoś coś mi poleci?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

haha czytam te wypowiedzi i mam coraz lepsza minke :) a tak na serio poczekaj bo może GPU stanieją za SLI osobiście nie jestem wyższe tamperatury wyższy pobór energii oraz mikro przycięcia wole jeden mocny solidny układ graficzny i najważniejsze pytanie jakie nie padło w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać?

W koncu jeden czlowiek ktory jest za mna!!!

Polecam 770 Lightning. Sam posiadam. Tylko problem,że nie ma w co grać. FEAR 3 jedynie obecnie mnie ciekawi. A tak to puuustki w pomysłach w co grać. Jedynie czekam na BF4:)

 

 

Może ktoś coś mi poleci?

A grales w AC ? albo COD'a ?

Link to post
Share on other sites

a ja MSI Lightning odradzam lepiej kupić MSI gaming lepsze zarządzanie wentylatorami poza tym jesli autor zamierza grać w rozdzielczości 1920x1080 nie widzę sensu kupować GTX 780 wystarczy GTX 770, a poczekać na radeona warto bo myślę że ceny zarówno radeonów jak i nvidii spadną. A co do @up Superdragons najbardziej wymagajace tytuły to obecnie obie cześci METRO 2033 oraz CRYSIS 3.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

No to teraz moja opinia, jako posiadacza 780tki (raptem kilka dni):

 

Zupełnie się nie opłaca, ale za to jaka frajda!

 

Rekonesans co do akcji grafika robiłem przez 2 tygodnie. Najbardziej opłacalne potworki obecnie to:

SLI z 670tek lub CF z 7970. Jak poszukasz używek to masz moc na lata za rozsądne pieniądze.

Ja kupiłem 780 ponieważ, lubię zmieniać karty i robię to co generację. Bardzo interesował mnie kepler gk110 i się nie zawiodłem.

Wszystko lata jak szalone, temp max 60stopni. Jedyna gra która czasami dostaje czkawki to C3 (w multi stałe 60fps, w grze są miejsca gdzie mi chrupnęło do 47 - dwa miejsca. Deszcze na początku i późniejsze lądowanie śmigłowców nad wodą).

 

Bawiłem się w małe OC. Karta ma zablokowany voltage, więc wszystko w granicach zdrowego rozsądku. W trybie Boost 2.0 automatycznie skacze do 1228Mhz, by za chwilkę przy mniej wymagających obrazach spaść do 1070mhz. temp ustawiony do 65stopni.

 

Biorąc to wszystko pod uwagę trzeba stwierdzić, że 780 jest bardzo nieopłacalną kartą. Jednak po OC jest szybsza od Titana i tańsza od niego o połowę. Przy takim porównaniu nic tylko brać :)

Link to post
Share on other sites

Biorąc to wszystko pod uwagę trzeba stwierdzić, że 780 jest bardzo nieopłacalną kartą. Jednak po OC jest szybsza od Titana i tańsza od niego o połowę. Przy takim porównaniu nic tylko brać :)

Trzeba było wziąć GTX770 - w zasadzie to samo, za +/-800 zł mniej, a po OC różnica kilku FPS względem podkręconego GTX780 kompletnie Cię by nie zbawiła. Kupując GTX780 spaliłeś 800 zł - dosłownie, choć "entuzjastów" aka "fanatyków" ciężko oceniać w takich kategoriach. Jakby jednak nie było, ciężko tego typu zakup określić nawet "inwestycją", bo pod żadnym kątem nie przeniesie Ci to zysków, gdzie na tyle GTX770 i nowych R9 to same straty.

 

Jedyna sytuacja w której GTX780 jest "godny uwagi", to porównanie tej karty do jeszcze bardziej absurdalnego TITANA - co zresztą zrobiłeś. Absurd wypada nieco ładniej gdy zestawić go z granicą absurdu :) No ale co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

a ja MSI Lightning odradzam lepiej kupić MSI gaming lepsze zarządzanie wentylatorami poza tym jesli autor zamierza grać w rozdzielczości 1920x1080 nie widzę sensu kupować GTX 780 wystarczy GTX 770, a poczekać na radeona warto bo myślę że ceny zarówno radeonów jak i nvidii spadną. A co do @up Superdragons najbardziej wymagajace tytuły to obecnie obie cześci METRO 2033 oraz CRYSIS 3.

wlasnie chcialem gaming :P kto mowil o wersji lighting:D  a czy za 3 lata bedzie mi sie oplacalo zrobic SLI? czyli dokupic kolejnego GTX'a 780? A mowicie ze 770 starczy i ze nie ma tytulow ktore jakos super "niszcza" ta karte ale za rok,dwa juz co innego ja szukam karty na jakies 5 lat :P wiec mysle ze 780 to dobry wybor.

Link to post
Share on other sites

Jak uważasz, że za rok-2 lata wyjdzie gra/gry które przycisną za jaja GTX770, to tak samo będzie z GTX780 - różnica między tymi kartami jest łatwa do zniwelowania nawet po niewielkim OC. Natomiast za 3-5 lat nikt nie będzie polecał Ci robić na tych kartach SLI - robi się je max rok po premierze kart, a i tak o SLI mówi się w kategorii "tu i teraz". Za 3-5 lat - nieważne czy będziesz miał GTX770 czy GTX780 - każdy poleci Ci wymianę na inny układ dostępny wtedy na rynku. W takim odstępie czasu GTX7xx to będzie historia.

Tak czy inaczej - gdy R9 jest już po premierze i większość czeka tylko na dostępność kart, nie brałbym GTX780.

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Drogi autorze nie ma co myśleć w ten sposób za rok, dwa, trzy, cztery, pięć itd. Komputer kupuje sie na teraz. Nie jestem wróżką i nie wiem jakie GRY się pojawią z jakimi wymaganiami. Za SLI crossfire nie jestem ze wzgledu na wyższe temperatury, wyższy pobór prądu, oraz zdarzajace sie mikro przycięcia. Na tą chwilkę najlepszym rozwiązaniem będzie GTX 770, a co w przyszłości tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Myślę, że warto poczekać na nowe karty graficzne amd, i zobaczyć wtedy na ceny układów graficznych. Jak chcesz kup GTX 780 wiesz sam polecam nieraz taka konstrukcję jeśli ktoś kupuje komputer za 5500-6000 zł. Ale jak ktoś mi mówi chce grać we wszytko na max. detalach w rozdzielczości 1920x1080 to mówię wtedy wystarczy komputer za 3700-4000 zł właśnie z GTX 770 na pokładzie, dlatego tez pytałem Ciebie w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać bo do fullhd nie widze sensu wpychać GTX 780 co innego do wyższych rozdzielczości wtedy rzeczywiście ma to sens.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Drogi autorze nie ma co myśleć w ten sposób za rok, dwa, trzy, cztery, pięć itd. Komputer kupuje sie na teraz. Nie jestem wróżką i nie wiem jakie GRY się pojawią z jakimi wymaganiami. Za SLI crossfire nie jestem ze wzgledu na wyższe temperatury, wyższy pobór prądu, oraz zdarzajace sie mikro przycięcia. Na tą chwilkę najlepszym rozwiązaniem będzie GTX 770, a co w przyszłości tego nawet najstarsi górale nie wiedzą. Myślę, że warto poczekać na nowe karty graficzne amd, i zobaczyć wtedy na ceny układów graficznych. Jak chcesz kup GTX 780 wiesz sam polecam nieraz taka konstrukcję jeśli ktoś kupuje komputer za 5500-6000 zł. Ale jak ktoś mi mówi chce grać we wszytko na max. detalach w rozdzielczości 1920x1080 to mówię wtedy wystarczy komputer za 3700-4000 zł właśnie z GTX 770 na pokładzie.

no jednak myslalem i wymyslilem ze lepiej kupie 2 monitory 22 !Czy teraz powiecie mi ze jednak 780 to jest choc troche oplacalna wersja?

Edytowane przez SuperDragons
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupując GTX780 spaliłeś 800 zł -
 

 

:facepalm:

 

Mój portfel moja sprawa. I personalne wycieczki są nie na miejscu.

Są chwile kiedy nie patrzy się racjonalnie i ja dla takich chwil żyję i pracuję. 

 

 

Wyżej napisałem:

Zupełnie się nie opłaca, ale za to jaka frajda!

 

jako tekst specjalnie wyróżniony boldem. karta jest nieopłacalna. koniec kropka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

podobnie jak autor tematu...czekam na premierę nowych radeonów

jakiś czas temu rozważałem 2x770 pod rozdzielczość 2560x1080

jednak zdecydowałem się na zainwestowanie w jedną kartę i wymianę jej jak tylko zacznie dostawać lekkiej zadzyszki (wiem że może to być nawet za rok)

tak więc wybrałem gtx780... ale czekam bo coś musi w końcu stanieć

termin zakupu też mam wyznaczony na październik, obawiam się, że może się to przeciągnąć - wszystko zależy od amd

mogę bez problemu wywalić kasę już teraz na 780, bo to nie problem, jednak świadomość, że coś może stanieć lada moment po tym zakupie studzi mój zapał...;)

Link to post
Share on other sites

@up willis81

zdecydowanie dobrze że czekasz na radeony bo cena w dolarach brzmi zachecajaco, a wtedy nvidia będzie musiała obniżyć ceny swoich układów także czekaj to dobry wybór, a jak nvidia nie obnizy to naturalnie wszyscy wybiora radeona no chyba ze dla kogoś wydajność i cena sie nie liczy to wtedy moze brac nvidie :D

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

@up willis81

zdecydowanie dobrze że czekasz na radeony bo cena w dolarach brzmi zachecajaco, a wtedy nvidia będzie musiała obniżyć ceny swoich układów także czekaj to dobry wybór, a jak nvidia nie obnizy to naturalnie wszyscy wybiora radeona no chyba ze dla kogoś wydajność i cena sie nie liczy to wtedy moze brac nvidie :D

zeby nvidia obnizyla ceny to naprawde AMD musi czynic CUDY bo nvidia mi troche przypomina COD :D tak samo uparci i jak patrzylem chyba miesiac temu MW3 90zl spoko ja kupilem za 120 kilka lat temu a bf 3 kosztuje teraz 35 zl :P a mw 3 50 zl :roll: wiec mysle ze tak samo bedzie z nvida stanieje max 15-20%

Link to post
Share on other sites

:facepalm:

Spokojnie, to nie była żadna personalna wycieczka, a argument dla osób, które czytając tej wątek mogłyby ulec sugestii.

 

Co do samego wątku, powtórzę - skoro R9 są po premierze, czekałbym na pojawienie się kart na rynku i ewentualny ruch ze strony nV, choć nie błagalnie i skupiałbym się na samych R9, które przecież w cenie GTX780 mają oferować wydajność pomiędzy nią a TITAN'em. Już sam ten fakt stawia GTX780 w jeszcze gorszym świetlne niż była/jest względem GTX770.

 

BTW: ciekawe informacje: http://www.techpowerup.com/191704/radeon-r9-290x-launch-date-revealed.html

NDA mija 15 października i póki co nie będzie dostępnych niereferencyjnych wersji R9 290X za wyjątkiem kart zwodowanych. 15'ty nie jest też terminem pojawienia się kart w sklepach, a jedynie zniesienia NDA na testy, także na dostępność kart trzeba będzie jeszcze poczekać...

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...