Skocz do zawartości

Czy sie oplaca kupic GeForce GTX 780?


Recommended Posts

Nie opłaca się go teraz kupić. Czekaj na nowe radeon'y, ponieważ ceny GTX 780 mogą nieźle spaść! No i może karta konkurencji będzie bardziej opłacalna! Puki co GTX 780 jest nieopłacalny, trochę mniej wydajny GTX 770 kosztuje prawie 1000 zł mniej! Co do premiery, jutro będzie coś na ten temat wiadomo. Więc poczekaj trochę!

Edytowane przez Kamillus
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się go teraz kupić. Czekaj na nowe radeon'y, ponieważ ceny GTX 780 mogą nieźle spaść! No i może karta konkurencji będzie bardziej opłacalna! Puki co GTX 780 jest nieopłacalny, trochę mniej wydajny GTX 770 kosztuje prawie 1000 zł mniej! Co do premiery jutro będzie coś na ten temat wiadomo. Więc poczekaj trochę!

A wiesz za ile beda nowe radeony? Bo jak by wyszly gdzies za pol roku to nie dziekuje. Chce kupic karte graficzna jeszcze przed 20 pazdziernika bo pozniej beda ciekawe gry w ktore chce pograc.Jednak interesuja mnie karty od Nvidi bo maja PhysX co jednak w Wiedzminie 3 bedzie dosc ciekawe:D

Link to post
Share on other sites

Myślę że w październiki będą już dostępne. Napisałem jak byk, żebyś czekał do jutro, bo będzie konferencja AMD i prawdopodobnie zostaną na niej zaprezentowane nowe radeony, i dowiemy się kiedy premiera!

 

No a jeśli interesuje cię i tak karta Nvidi, to też warto poczekać, bo po co przepłacać!

Edytowane przez Kamillus
Link to post
Share on other sites

Karta sama w sobie jest dobra. Tak naprawdę to z pośród nowych kart Nvidi(seria GTX7xx) to 780 jest rzeczywiście nową kartą. Działa na tym samy chipie co o wiele droższy Titan(GK110) gdzie np. 770 jest na tym samym chipie co 680 a jest od niej droższa o 200-400zł.

 

Co do opłacalności to musisz sobie sam na to odpowiedzieć czy wykorzystasz jej zasoby. Czy może jednak lepiej kupić coś tańszego.

Nie można przewidzieć czy po premierze nowych Radeonów ceny kart serii GTX spadną. Raczej polecą ceny Radeonów. Napewno warto poczekać i się przekonać.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej, sam posiadam gtx780 i jestem bardzo z niego zadowolony, jedyny minus to cena oczywiście i to ona stanowi problem sam w sobie. Karta oferuje bardzo dużą wydajność, większość przeciętnych tytułów nawet nie potrzebuje takiej mocy, ale to dobry zapas na przyszłość Inna sprawa ja nie mam zamiaru zmieniać karty co chwila, tylko raz na kilka lat. Też się wahałem gtx770vs780 ale chciałem mieć rzeczywiście jakiś przeskok z gtx580 to przerobionego gtx680 mi się nie opłacało brać, bo czekałem na coś rzeczywiście nowego..

Link to post
Share on other sites

Tak nowe karty są w podobnych cenach. Jednak 770 jest odrobinę wydajniejsza, lecz 680 po OC nadrabia stratę.

Przecież to są takie same karty (770-ka ma kości samsunga i kilka bajerów jak boost 2.0). Zegar w zegar wydajność jest identyczna i kręcą się podobnie. Nie wiem po co te mądrości wymyślasz.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: kupie gdzies tak okolo 10 pazdziernika, cena karty to max 2500zl

-Zastosowanie: Gry(COD,BF,Crysis i AC itp.)
 

-Model i moc zasilacza: thermaltake toughpower grand 750W 80+ gold modulator
 

-Reszta specyfikacji komputera MOBO:MSI Z87-GD65 Gaming CPU: Intel Core i7 4770K 3,50 GHz RAM:G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 HDD:Seagate Constellation CS 1TB 64MB cache SATA/600 SSD:Samsung 2.5'' SSD 840 Series 120GB (Serial ATA3) i Samsung 2.5'' SSD 840 Series 250GB (Serial ATA3) PSU:Thermaltake Toughpower Grand 750W 80+ Gold Modular

BUDA:SilentiumPC Gladius X80 Pure Black

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1920:1080

-Dodatkowe wymogi: Cicha i na kilka dobrych lat

 

 

 

Dobrze to napisalem?

 

/tak. Koniu

Link to post
Share on other sites

Wstępnie to R9 290X ma stanąć wydajnością pomiędzy GTX780 a TITAN'em z ceną tego pierwszego. Ogólnie nie okłamujmy się - to najbardziej realny scenariusz, bo wątpię by AMD wydało nieco wydajniejszą kartę od GTX780 z adekwatnie wyższą ceną. Żadna to konkurencja i jeśli różnica w wydajności nie będzie się pokrywać z różnicą w cenie, to ludzie i tak sięgną po GTX780.
Zatem...R9 290X (zgodnie z tym co mówi się wszem i wobec) to karta z wydajnością pomiędzy GTX780 a TITAN'em w cenie GTX780. W takim wypadku nie opłaca się brać GTX780 - teraz czy po zawitaniu nowych Radeonów na rynku. nV będzie pewnie opóźniać spadki cen - jak to oni, ale nie zmieni to faktu, że w cenie ich GTX780, po zawitaniu Radków na rynku, będzie można kupić nieco wydajniejszego R9 290X.
Wniosek? GTX780 był jest i będzie w pełni nieopłacalną kartą - czy to na tle nowego R9 290X czy nawet samego GTX770.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Wstępnie to R9 290X ma stanąć wydajnością pomiędzy GTX780 a TITAN'em z ceną tego pierwszego. Ogólnie nie okłamujmy się - to najbardziej realny scenariusz, bo wątpię by AMD wydało nieco wydajniejszą kartę od GTX780 z adekwatnie wyższą ceną. Żadna to konkurencja i jeśli różnica w wydajności nie będzie się pokrywać z różnicą w cenie, to ludzie i tak sięgną po GTX780.

Zatem...R9 290X (zgodnie z tym co mówi się wszem i wobec) to karta z wydajnością pomiędzy GTX780 a TITAN'em w cenie GTX780. W takim wypadku nie opłaca się brać GTX780 - teraz czy po zawitaniu nowych Radeonów na rynku. nV będzie pewnie opóźniać spadki cen - jak to oni, ale nie zmieni to faktu, że w cenie ich GTX780, po zawitaniu Radków na rynku, będzie można kupić nieco wydajniejszego R9 290X.

Wniosek? GTX780 był jest i będzie w pełni nieopłacalną kartą - czy to na tle nowego R9 290X czy nawet samego GTX770.

Ale nVidia ma Physx co jednak jest dosc ciekawa opcja.I po co wciaskacie ludzia ze lepiej kupic 770 SLI moze niektorzy nie lubia SLI?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...