Skocz do zawartości

Cichy i wydajny wentylator do Spartan Pro HE924


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PatrykT,

Recommended Posts

Witam!
Tak jak w temacie. Potrzebuję w miarę taniego, cichego i wydajnego wentylatora do chłodzenia SilentiumPC Spartan Pro HE924.

 

Obecny wentylator po włączeniu komputera buczy (jeżeli tak to można nazwać)

 

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Oryginalny wentylator jest strasznie głośny, jeżeli chcesz coś tańszego od enermaxa to dobre też będą arctic F9, miałem je przejściowo na spartanie między oryginalnym wentylatorem a enermaxami. F9 jest cichsza i wydajniejsza od oryginału,  do tego posiada regulacje pwm i rozgałęźnik do drugiego wentylatora, no i kosztuje mniej niż 20 zł

Link to post
Share on other sites

Taki x2 będzie dobry http://www.morele.net/arctic-cooling-arctic-f9-92mm-afaco-09000-gba01-555347/ ?

 

Duża była różnica w kulturze pracy pomiędzy enermaxem i tym arcticiem?

Który model tego Arctica wybrać z PWM: F9 czy F9 Pro?

 

W sumie to teraz ten standardoqy wentyl chodzi na 67,5 (około 1800-1900rpm), więc nie wiem czy nie wystarczy mi wentyl bez PWM.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam właśnie na i5-3470 nałożonego mx2 i temperatury ok. 40 stopni w idle i max. 65 w stresie.

nie wierze  takie temperatury :o  jaka ty masz bude ?

u mnie na  boxowym jest w idlu 34c pod obciążeniem 66c max  

Link to post
Share on other sites

@wojciechpiwo

 

Podałem temperaturę najgorętszego rdzenia :)

 

Obudowę mam Brutusa 410 (standardowe dwa wentylatory). A temperatury w spoczynku zazwyczaj rozkładają się tak (sprawdzane HWMonitorem): Core #0 38 stopni; Core #1 32 stopnie; Core #2 22 stopni i Core #3 32 stopnie.

 

Od nowości mam tak nierównomiernie rozłożone temperatury i zazwyczaj Core #0 i #1 osiągają najwyższe temperatury. Ale tuż za chłodzeniem biegnie kabel ESP 12V, bo ledwie co sięga gniazda (zasilacz XFX Core 550W) i muszę dokupić przejściówkę

 

EDIT. A co do tego buczenia to po dłuższym czasie bez włączania komputera (np. następnego dnia) przez 15 minut słychać taki dźwięk (nagrywane po zdjęciu panelu bocznego;w tle słychać też wentylator od obudowy): http://w643.wrzuta.pl/audio/6D5jyDhkLjT/glos_001

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

O wentylator nic nie wadzi. Wentylator zaczyna w miarę normalnie pracować po ok. 20 minutach pracy komputera, dlatego chcę kupić inny wentylator :)


Wybieram wentylator Arcitc Cooling F9 PWM

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...