Skocz do zawartości

Jak wygląda nowy fabrycznie dysk Seagate


Recommended Posts

Witam.

Kupiłem nowy dysk SEAGATE 2.5 7200 ST9750420AS 750 GB

http://allegro.pl/dysk-seagate-2-5-7200-st9750420as-750-gb-f-vat-gw-i3524411234.html

 

Dysk niby nowy:

1. Ma przepracowane 4287h i 168 włączeń

2. Był zapakowany w otworzoną folię antystatyczną i zamknięty taśmą przezroczystą

3. Stany w SMART C6 i C5 są wysokie.

 

Moje pytanie. Jakie cechy powinien posiadać nowy dysk seagate?

1. Ile przepracowanych godzin

2. Jak zapakowany?

3. Czy powinny pojawić się wysokie stany C6 i C5 

 

Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

no nowy to on na pewno nie jest, 4287godzin to 178dni ciągłej pracy czyli około 1,5roku normalnej pracy (7-8h dziennie)

folia czasem jest zgrzewana, a czasem zawinięta i przyklejona taśmą z nazwą producenta i znakiem o elektryczności statycznej

C5 mówi o badsektorach które czekają na przeniesienie do bufora dysku (nienaprawialne)

C6 mówi o całkowitej ilości błędów przy próbie odczytu/zapisu na uszkodzonych sektorach

 

najlepiej gdybyś wkleił nam całość SMARTa np z HDtune

 

(w ogóle czemu w tytule pisze 750GB a w opisie jest 500... chociaż numer dysku sugeruje 750)

Edytowane przez makabrax
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem tak powinien wyglądać fabrycznie zapakowany, czyli zgrzana całość lub j.w. z taśmą producenta:

 

http://img10.tablica.pl/images_tablicapl/91588653_1_644x461_dysk-hdd-toshiba-2-tb-nowy-zapakowany-fabrycznie-radom.jpg

Link to post
Share on other sites

To ręczna robótka, ja bym zgłosił reklamacje. Masz jakiś dowód zakupu? Gwarancje na to?

W sumie zadzwoń do typa i pogadaj z nim. Bo 200zł za używkę to przepłaciłeś :)

 

Sprawdź też lepiej czy posiada badsektory.

Edytowane przez ragon
Link to post
Share on other sites

Tak, mam paragon i gwarancję.

 

Czyli niegodność towaru z umową - (kupowałem to od jakiejś firmy).

Czy mogę od niego żądać przywrócenie przedmiotu do stanu zgodnie z ogłoszeniem? Czy w grę wchodzi tylko zwrot?

Zmarnowałem kupę czasu na ten dysk. Odbiór przesyłki, płatności, instalacja systemu i teraz jestem bez dysku ...

Link to post
Share on other sites

napisz do tej firmy co i jak, że chyba zaszła pomyłka i wysłali ci zły dysk bo ten już działał bardzo długo

z tego co jeszcze widzę z tego SMARTa to dysk już miał ok 1TB zapisu i ponad 2 odczytanych danych...

jeżeli chcesz koniecznie ten dysk to domagaj się wymiany na identyczny tylko fabrycznie nowy, jeżeli potrzebujesz jakikolwiek dobry dysk do laptopa, a 500GB ci wystarczy to rzuć okiem tu http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/dyski-2-5-i-mniejsze-155/0.00,0.00,,,,,,,,,5522O596206,5531O595700/1/#product_list

Link to post
Share on other sites

W opisie aukcji stoi: "Dysk jest nowy nie używany i oryginalnie zapakowany"

 

Nie jest nowy, smart dobitnie pokazuje że dysk był używany. Na pewno nie jest to wina jakiegoś błędu smart bo w takim przypadku były by tam kosmiczne liczby, widziałem już takie coś, a jak koleś zacznie zwalać na błąd smart to wymieniaj dysk ze względu na uszkodzony smart. I nawet jest nie oryginalnie zapakowany (chodzi o tę przeźroczystą taśmę klejącą).

Niezgodność przedmiotu z opisem i nie ma tu się nawet co zastanawiać nad paragrafem. Po prostu jest to oszustwo a jak koleś będzie sprawiał problemy to na policję z tym.

 

Każ mu również ponieść koszty przesyłki bo to tylko źle świadczy o tej firmie.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...