Skocz do zawartości

Płyta MSI Z87 MPower Max nie startuje


Recommended Posts

Witam

 

Problem dotyczy nowej płyty MSI Z87 MPower Max. Po włączeniu zasilacza do prądu przycisk Power na płycie świeci. Świeci także CL CMOS (tylny panel) Naciśniecie przycisku Power (na płycie)  nie powoduje jednak startu komputera. Nie ma żadnej reakcji systemu.

 

Link to post
Share on other sites

empauer... myślałem że tylko Z77 się sypią na potęgę, a tu proszę MSI całą linię produktów nam dało ciekawą :)

 

A tak na poważnie... czy komputer uruchamia się przez wciśnięcie przycisku na obudowie (zwarcie zworek), bo jeśli tak - to po prostu przycisk jest uszkodzony... 

Link to post
Share on other sites

Komputer nie uruchamia się przez wciśnięcie przycisku na obudowie. Na początku myślałem ,że źle podłączyłem  panel sterowania (Corsair 800D) do płyty. Sprawdziłem to już n razy, jest podpięty zgodnie z dokumentacją. Zasilacza nie podejrzewam - Dark Power Pro 10. Okablowanie sprawdzone też wielokrotnie.  

Link to post
Share on other sites

No świetnie że nie kupiłem płyty MSI (  byłem na nią napalony )  a wypadło na Asrocka  :)   Właśnie skączyłem instalke systemu a teraz aktualizacje lecą. Ale serio to żałuję że twoja płyta nie działa skoro nówka i ją serwis czeka. Pozdrawiam i powodzenia życzę

Link to post
Share on other sites

Gdy odłączyłem kartę grafiki - płyta zaczeła reagować na naciśniecie przycisku power. Uruchamia się teraz wszytko zaczyna się świecić ale zatrzymuje się.


 

 

przyczyną moze być przelaczona zworka na clearcmos Mialem taki przypadek na innej plycie:)

 

Płyta ma taki przełącznik na tylnym panelu. Świeci się na niebiesko gdy włączony jest zasilacz.


Zworka do CMOS clear nie jest zwarta. Zresetowałem CMOS przyciskiem na tylnym panelu. Nie ma żadnej zmiany. Płyta tak jak poprzednio reaguje na przycisk power (po wyjęciu karty grafiki) wentylatory zaczynają się kręcić i wszystko staje. Nie jest podłączony monitor - wyjąłem kartę grafiki a nie mam przelotki do monitora aby go podłączyć przez display port

Link to post
Share on other sites

Zweryfikowałem podłączenie płyty - trzy gniazda power są podpięte do zasilacza- złącza JPWR1 JPWR2 JPWR3. Odłączyłem kartę grafiki. Płyta nie reaguje na przycisk power.


Ostatecznie zostawiłem na zasilaczu tylko  kable do płyty złącza JPWR1 JPWR2 JPWR3 oraz pompę podłączoną przez molex. Po naciśnięciu power na płycie nic nie startuje.


Przełączyłem płytę na bios B. Niestety nic to nie dało. Wysyłam płytę na serwis.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam taki sam problem wlaczam kompa i nachwile wszystko sie zaswieci zakreca sie wiatraki i nagle staje. wylacza sie komp.

moje pytanie czy  JPWR1 JPWR2 musza byc oba podlaczone czy tylko jeden z nich czytaem na testach ze niby moze byc jeden. Ja w tej chwili mam jeden podlaczony. Czekam jak cos na rozgaleznik bo juz zamowilem.

mam procesor i5 4670

ram kingstona 16GB

Gigabyte karta 580GTX

zasilacz: Tagan 680W TG680-BZII modularny

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Płyta wróciła z serwisu. Z Agito otrzymałem informację, że zgłoszenie nie zostało przyjęte z powodu skrzywienia jednego pinu socket'a. W serwisie MSI wyprostowali pin i wgrali najnowszy bios. Moje pytanie wobec powyższego jest następujące: ryzykować instalację procesora na takim sockecie czy dać sobie spokój  z tą płytą ? Co serwis robi w takich przypadkach poza wgraniem biosu, gdyby zaakceptowali zgłoszenie ? 

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia. Flash biosu nie pomógł. Płyta dalej nie reaguje na zasilanie. Nie mam wątpliwości, że Agito sprzedało wadliwy egzemplarz. Wykpili się wygiętym pinem czyli uszkodzeniem mechanicznym. Usterka powstała podczas demontażu płyty w celu wysłania jej do serwisu bo nie startowała. Uszkodzenie mechaniczne jeśli mi dobrze wiadomo oznacza utratę gwarancji, dlatego z punktu widzenia Agito temat jest zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia. Flash biosu nie pomógł. Płyta dalej nie reaguje na zasilanie. Nie mam wątpliwości, że Agito sprzedało wadliwy egzemplarz. Wykpili się wygiętym pinem czyli uszkodzeniem mechanicznym. Usterka powstała podczas demontażu płyty w celu wysłania jej do serwisu bo nie startowała. Uszkodzenie mechaniczne jeśli mi dobrze wiadomo oznacza utratę gwarancji, dlatego z punktu widzenia Agito temat jest zamknięty.

no to walnij im tam C4 i po sprawie :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...