Skocz do zawartości

_Greg_

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O _Greg_

  • Tytuł
    Amator
  1. Wzrost częstotliwości nie zwiększa wydajności w BF4 w takim stopniu jak niektórzy tego oczekują. Chcesz wymieniać procesor dlatego, że BF4 to tak naprawdę wersja beta a nie pełnowartościowy produkt, który sporo kosztuje ?
  2. Zgadza się. Sprawa jest już szeroko komentowana (krytykowana) na forum bf4, ale skutecznych rozwiązań brak. Proponowany restart gry w moim przypadku nie działa.
  3. Po wgraniu ostatniego patcha mam problem z dźwiękiem w grze na multi. Słychać tylko muzykę, reszty brak.
  4. Przy częstotliwościach powyżej 4.5 GHz testowanie benchmarkami traci zupełnie sens ze względu na temperatury.
  5. To tym bardziej obniż taktownie do 4.2 GHz. Te 200 MHz podejrzewam, że różnicy w grze nie zrobi.
  6. Obniż taktowanie na 4.2 GHz. Zejdziesz wtedy poniżej 1.3. Konfiguracja powinna być wtedy bardziej stabilna i temperatury mniejsze. Zwiechy w BF4 to normalka. Nie musi mieć to związku z OC.
  7. Wszystko zależy od danego egzemplarza. W moim przypadku 4.3 GHz mam stabilne na 1.180 ale do 4.5 GHz potrzebuje już 1.26
  8. Adaptive mode podwyższa napięcia gdy load procesora rośnie, obniża gdy load procesora maleje. OCCT i inne tego typu programy nie są w 100% wyznacznikiem stabilności procesora. Sam się o tym przekonałem. Generują one obciążenia z którymi nie będziesz miał do czynienia podczas normalnej pracy komputera dlatego skoki napięcia mogą być tak wysokie.
  9. Adaptive mode umożliwia to o co pytasz w pytaniu #1. Ten tryb jest opisany np. w tym poradniku podanym wyżej @@MESSER, Ważna uwaga : nie używamy tego trybu podczas testów takimi programami jak np. OCCT ponieważ napięcie vcore potrafi skoczyć nawet o ponad 0.1 w górę.
  10. Moim zdaniem jeden z najlepszych poradników dostępnych w sieci http://www.overclock.net/t/1401976/the-gigabyte-z87-haswell-overclocking-oc-guide
  11. Temat do zamknięcia. Flash biosu nie pomógł. Płyta dalej nie reaguje na zasilanie. Nie mam wątpliwości, że Agito sprzedało wadliwy egzemplarz. Wykpili się wygiętym pinem czyli uszkodzeniem mechanicznym. Usterka powstała podczas demontażu płyty w celu wysłania jej do serwisu bo nie startowała. Uszkodzenie mechaniczne jeśli mi dobrze wiadomo oznacza utratę gwarancji, dlatego z punktu widzenia Agito temat jest zamknięty.
  12. Płyta wróciła z serwisu. Z Agito otrzymałem informację, że zgłoszenie nie zostało przyjęte z powodu skrzywienia jednego pinu socket'a. W serwisie MSI wyprostowali pin i wgrali najnowszy bios. Moje pytanie wobec powyższego jest następujące: ryzykować instalację procesora na takim sockecie czy dać sobie spokój z tą płytą ? Co serwis robi w takich przypadkach poza wgraniem biosu, gdyby zaakceptowali zgłoszenie ?
  13. Zweryfikowałem podłączenie płyty - trzy gniazda power są podpięte do zasilacza- złącza JPWR1 JPWR2 JPWR3. Odłączyłem kartę grafiki. Płyta nie reaguje na przycisk power. Ostatecznie zostawiłem na zasilaczu tylko kable do płyty złącza JPWR1 JPWR2 JPWR3 oraz pompę podłączoną przez molex. Po naciśnięciu power na płycie nic nie startuje. Przełączyłem płytę na bios B. Niestety nic to nie dało. Wysyłam płytę na serwis.
  14. Gdy odłączyłem kartę grafiki - płyta zaczeła reagować na naciśniecie przycisku power. Uruchamia się teraz wszytko zaczyna się świecić ale zatrzymuje się. Płyta ma taki przełącznik na tylnym panelu. Świeci się na niebiesko gdy włączony jest zasilacz. Zworka do CMOS clear nie jest zwarta. Zresetowałem CMOS przyciskiem na tylnym panelu. Nie ma żadnej zmiany. Płyta tak jak poprzednio reaguje na przycisk power (po wyjęciu karty grafiki) wentylatory zaczynają się kręcić i wszystko staje. Nie jest podłączony monitor - wyjąłem kartę grafiki a nie mam przelotki do monitora aby go podłącz
  15. Z płyty głównej komputer też nie startuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...