Skocz do zawartości

Krzychu2009

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  476
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Krzychu2009

 1. Komp na 101% zasilany jest prądem zmiennym. Jeżeli Ci chodzi o procka to chyba masz zły odczyt ;)

   

  PS. A może komp tak długo startuje bo masz EFI (ten nowszy "BIOS")?

  Regist Owszem komputer, monitor, wieża, ampli są zasilane z gniazdka prądem przemiennym-> nie zmiennym(gdyby w gniazdku płynął prąd zmienny(zależy też od stopnia), transformator, silnik mógłby się przegrzewać, występowały by większe straty, nie prawidłowa praca, tym bardziej byłby większy problem z transformacją energii i z licznikami). Owszem zasilacze komputerowe, nie są takie wrażliwe jak transformatory elektroenergetyczne,silniki,wyłączniki różnico prądowe prądu przemiennego. Jeśli chcesz potwierdzenia, szukaj w wiki. Podzespoły tych urządzeń wymienionych* zasilane są prądem stałym.

   

  Wiem, czepiam się. Jednak wiele osób myli pojęcia.

   

  Gdyby mi elektrownia nie dostarczała pełnej sinusoidy, powtarzalnej, bym był wielce wkurzony, składałbym reklamacje.

 2. Można, jednak jeśli chcesz używany podłączyć, to radze dobrze wyczyścić

  Egzamin zda jak najbardziej, ale szukaj coś co będzie miało nogi, w powietrzu wisieć nie będzie hehe. Dobierz żeberka przyszłościowo, może kiedyś dołożysz nową grzałkę. Taki pasyw dobra sprawa.

   

  Oczywiście takie rozwiązanie jest skuteczne, gdy cały czas komputer jest obciążony. Przy jakichś tam obliczeniach, czy coś.

 3. Czytać umiesz? Widzisz tam słowo "Mafia 2"? A widzisz gdzieś "Batman"?

   

  Da się u mnie pograć z PhysX na maksa, chociaż są czasami spadki. Średnio 33 klatki. Jednak jak dla mnie różnicy praktycznie nie ma, a za to różnica pomiędzy 33 a 50 fps jest widoczna.

  Umiem, ale Przyłożyłem też Batmana, z tego względu, że cytowałeś całość mojego tekstu. Co do różnicy, kwestia gustu i spostrzegawczości.

 4. Nie wiem jak wy, Ja zawsze preferowałem GIGABYTE, Galaxy, ASUS, EVGA. Nigdy grainward u mnie nie zagościł. I jak widać Dobrze się stało.

  Grainward i Palit nie ma nic wspólnego z Nvidią. Jak już to osadza chip na płytce.

  Tak samo pamięci innego producenta i układy sterujące. Więc za nie wypał grainwarda, nie obwiniajcie nvidii,

  @Thorin49

  Ty nie miałeś. Dobrze. Tak ma być.

  Ale to nie gwarantuje, że inna osoba też będzie w pełni zadowolona.

  Ogólnie Aż szkoda mi ludzi zawiedzionych hehe.

  Ciekawe, w moim ASUS 8800 GT z chłodzeniem glaciator, temperatury dochodziły do 123 stopni!!! Z racji tego że nie było żadnych plomb zdjąłem chłodzenie i okazało się że na rdzeniu nie było ani śladu pasty termoprzewodzącej! Co do Gigabyte też słyszałem różne ciekawe historie. A GALAXY 8800 (te z przełącznikiem do OC) SIĘ PALIŁY NA POTĘGĘ ;). Suma Sumarum w tym momencie niezależnie od wybranej firmy nigdy nie mamy perności że wszystko będzie 100% OK. Patrz Intel i ostatnie przeboje z Sandy Bridge.
  Asus właśnie ma swoje przykre niespodzianki, jednak umieściłem go z tego względu, że go kupowałem. Czas przeszły. Właściwie najmniej wad widze w Gigabyte, EVGA...
 5. Nie wiem jak wy, Ja zawsze preferowałem GIGABYTE, Galaxy, ASUS, EVGA. Nigdy grainward u mnie nie zagościł. I jak widać Dobrze się stało.

  Grainward i Palit nie ma nic wspólnego z Nvidią. Jak już to osadza chip na płytce.

  Tak samo pamięci innego producenta i układy sterujące. Więc za nie wypał grainwarda, nie obwiniajcie nvidii,

  @Thorin49

  Ty nie miałeś. Dobrze. Tak ma być.

  Ale to nie gwarantuje, że inna osoba też będzie w pełni zadowolona.

  Ogólnie Aż szkoda mi ludzi zawiedzionych hehe.

 6. Dla mafii,batmana itd. na high, owszem Min gt240/9600gso 768Mb. Jeśli ktoś liczy, ze słabszymi na High pojedzie, to się zawiedzie. Już lepiej skorzystać wtedy z mocy procesora, dla physX w trybie normalnym, lub wyłączonym.

  Ja tam prawie nie widzę różnicy pomiędzy pshysx na maksa, a wyłączonym w Mafii 2. Za to jest różnica w płynności gry.

  To ja nie wiem na co ty patrzysz. Na pewno na ekran? Batman, potężniejsza chmura dymu/pary spływająca z zakamarków, Flagi i bardziej rozbudowane misje ze strachem. Ogólnie Mafia high= większa ilość odłamków szkła, itd. Nie widać?. Jak dla kogo. Każdy ma swoje gusta i w nich tkwi, jednemu nie potrzebne, drugi powie miły dodatek. Zresztą ja już nie korzystam z PhysX, traktuje go jako dodatek!, jednak nie pozwolę HIGH zrównać z ziemią;) Tak jak mówiłem, PhysX jest dla entuzjastów, Nie stać? Nie używać.
 7. Trudno zrozumieć co napisałeś. Gtx275 jest najbliższym gtx295? Dlaczego?? A to dlatego, że bynajmniej ma 240SP, jak i szynę pamięci 448 bit / GDDR3. Więc nie mogły być takie same. Tylko w gtx295 rdzenie zastosowane są lepszej jakości, tak jak w gtx285. No chyba ze przycinali gtx285 do 216c, ale przycinanie, to rzecz oczywista. hehe

   

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3415.html

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3418.html

  Potwierdzenie "nazwa kodowa GT200-B1"

   

  Poza fuszerką Benchmarka w ROP i TMU chyba nic się nowego nie dowiedziałeś? hehe

 8. Nada się, bo API nie jest w tym momencie używane.

   

   

  BTW. Gdzieś widziałem nawet, że niektórzy z uwalonymi pamięciami kartę używali do Physxa i działała

  :)

  Dorwać jakiegoś 8800GT za 20zł na allegro... :P

  Może i używali, ale jak mi padła 9800gtx+ do physX-a zaczęły się cyrki w grach z PhysX, wywalanie itd. I to właśnie pamięci padły. Więc doradzaj mądrze.

   

  Pst. Jakby wszystko działało niezmiennie, nie przeprowadziłbym diagnostyki;)

 9. Sprawdź poprawność pracy karty przeznaczonej do physX, czy nie jest wadliwa pod obciążeniem. Karta do PhysX potrzebuje, sprawnych pamięci i procesora graficznego.

  Masz do tego Furmarka, atitool, OCCT.

   

  Wnioskuje, po słowach, "po wyjeciu 8800 f/r drastycznie spada", więc grafika liczy. W mafii nie uświadczyłem niestabilności PHYSX.

   

  Jeśli podkręcałeś Kartę graficzną główną i tą do PhysX, to może wystąpić niedowoltowanie przy większym obciążeniu. Więc nie radzę przesadzać. Najlepiej, jak karty są w pełni stabilne, bez testu pseudo stabilności w grach.

 10. Podkręcając pamięci, zwiększamy prawdopodobieństwo wystąpienia awarii pamięci. Ogólnie Procesor graficzny(rdzeń) nie jest tak wyczulony, jak jak właśnie pamięć. Sam producent często wyżyłowuje ją, myśląc tylko o wydajności. Mało to razy w kartach graficznych padły pamięci?:/

   

  Np. u mnie gtx275, podkręcę pamięci o 24MHz max, ładnie wyżyłowane. O 50MHz to Atitool wykrywa błędy. To jednak ddr3, z ddr5 jest większy zakres manewru.

   

  Coś padnie, to na gwarancje.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...