Skocz do zawartości

headhunterz

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  190
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez headhunterz

 1. A Pan z komputronika wyjaśnił dlaczego poleca Ci akurat ten zestaw i dlaczego tym powodem jest pozbycie się nadmiarów magazynowych bo nikt tego gówna nie kupuje?
 2. Nie, zestaw do du*y. Poczekaj na kajtka i niech Ci złoży coś dobrego bo na bank i7 do gier raczej się nie nadaje. Zasilacz też raczej odpada, bierze się coś dobrego np. BeQuiet albo Seasonic.
 3. Weź sobie jakiś BeQuiet! albo Seasonic jak nie chcesz się bawić w strażaka w domu.
 4. Następnym razem napisz jak jest Twój język ojczysty, google translator nie wykrywa mi poprawnie języka..
 5. https://www.seagate.com/files/www-content/datasheets/pdfs/skyhawk-3-5-hdd-DS1902-17-2107US-en_US.pdf Ten co wymieniłeś jest CMR wg. specyfikacji.
 6. Nie, każdy dysk pada w zależności od szczęścia. Kolega zakupił Seagate Ironwolf PRO w lutym i już w listopadzie pierwsza gwarancja. WD Redy+ z tego co widać na reddicie też już lecą jakością w dół.
 7. 1400 zł sprzęt, 1000 zł znaczek e-sportu. Wszystko się zgadza.
 8. No mogłeś już napisać że pomyliłem się o 300 RPM
 9. Coś szybszego to już tylko SSD, HDD bierze się 5600 RPM bo są ciut wolniejsze ale za to ciche i mniej pobierają prądu.
 10. Nie ma lepszych dysków od WD, musiałeś mieć pecha wcześniej. W tym momencie odrzuciłeś Toshibe, Seagate oraz WD czyli praktycznie wszystkie topowe firmy.
 11. @tom Jaki model stacji dokującej USB? Czyżby Natec Kangaroo? Do ilu TB dyski tam działają bezproblemowo, bo są pewnie jakieś ograniczenia? Czy taki sprzęcik to dobra alternatywa dla zwykłych obudów zewnętrznych USB?
 12. Powiesz jak działa ten power HUB SATA i jakie są z tego korzyści? Koledze wysłałem to zdanie i też nie wie.
 13. Zgadzam się z przedmówcą. Raid jak raid ale jak słyszę, że ludzie chcą tworzyć RAID5 przy większej macierzy niż 8 TB to mi się nóż w kieszeni otwiera. Już lepiej skasować od razu wszystkie pliki niż tworzyć RAID5. Ludzie potracili dane wierząc w magie 3 dysków w RAID5.
 14. Sprawdź czy któryś dysk nie padł. Tak się składa że tydzień temu padł mi mój 12-letni samsung HDD i dioda się świeciła cały czas dopóki go nie odłączyłem na dobre.
 15. Nie trzeba mieć żadnego pecha. Podczas odbudowy dyski są maksymalnie obciążone przez kilkanaście godzin w zależności od rozmiaru macierzy co zwiększa szanse na uszkodzenie kolejnego. Dodatkowo jeśli kupiłeś kilka dysków hurtem to matematycznie jest szansa że jeden padnie po drugim nie przez pech, po prostu eksploatacyjnie. Kolejny czynnik to "URE (unrecoverable read error)".
 16. Oj nie zawsze to jest taka "najlepsza opcja". Masa ludzi potraciła dane wierząc że raid5 uchroni ich dane na wieczność. Podczas odbudowy macierzy poszedł 2 dysk i dane powiedziały papa.
 17. A co jeśli bezpiecznie odłączymy w Windowsie takie urządzenie? Dalej może pracować?
 18. Mój samsung spinpoint 500 GB ma już 12 lat PC chodzi po 12h dziennie. Wypinać kabel podczas pracy dysku? Serio ktoś tak robi?
 19. To, że jest w dobrym stanie, nie oznacza, że trochę podziała. Jutro np. rano może pójść elektronika i papa...
 20. Czy ktoś wie czym się różni weryfikacja sektorów programem Victoria od chkdsk? Tam można to zrobić na raty..
 21. Czemu nie używasz "bezpiecznego odłączania sprzętu" w windowsie? To jest gwarancja, że żaden proces nie korzysta z Twojego dysku, tudzież nie ma żadnych operacji odczytu ani zapisu. Jak dla mnie to znów się prosisz o problemy.
 22. Co to znaczy "za szybko go odłączałeś"? Dysk jeszcze pracował, a Ty go odłączałeś ? Czy on kiedykolwiek miał szanse przejść w tryb uśpienia?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...