Skocz do zawartości

headhunterz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    173
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez headhunterz

  1. A co jeśli bezpiecznie odłączymy w Windowsie takie urządzenie? Dalej może pracować?
  2. Mój samsung spinpoint 500 GB ma już 12 lat PC chodzi po 12h dziennie. Wypinać kabel podczas pracy dysku? Serio ktoś tak robi?
  3. To, że jest w dobrym stanie, nie oznacza, że trochę podziała. Jutro np. rano może pójść elektronika i papa...
  4. Czy ktoś wie czym się różni weryfikacja sektorów programem Victoria od chkdsk? Tam można to zrobić na raty..
  5. Czemu nie używasz "bezpiecznego odłączania sprzętu" w windowsie? To jest gwarancja, że żaden proces nie korzysta z Twojego dysku, tudzież nie ma żadnych operacji odczytu ani zapisu. Jak dla mnie to znów się prosisz o problemy.
  6. Co to znaczy "za szybko go odłączałeś"? Dysk jeszcze pracował, a Ty go odłączałeś ? Czy on kiedykolwiek miał szanse przejść w tryb uśpienia?
  7. Wartość RAW patrz, są zerowe, więc jest wszystko ok.
  8. Też się zastanawiałem na NASem, ale cena jednak zbyt wysoka jak na moje niewygórowane wymagania. Również używam FreeFileSync i synchronizuje raz w miesiącu z dysku 3.5 cala w PC na 2 dyski 2.5 cala USB w zewnętrznych obudowach, wszystkie HDD. Wygodnie czy nie, cenowo praktycznie wyszło mi za darmo (koszt 2 obudów zewnętrznych), więc takie rozwiązanie aktualnie mi odpowiada.
  9. Najprościej jest wygenerować hashe, a potem po miesiącu obliczyć je ponownie. Osobiście korzystam z 2 rozwiązań: Multihasher oraz HashTab Shell Extension.
  10. Zasilacz zmień na coś pewniejszego np. Seasonic albo Bequiet.
  11. Klonowanie to jedna z opcji, lecz instalacja świeżego systemu na nowym dysku jest zawsze pewniejsza.
  12. Ciekawe spostrzeżenie. W niedziele dostane jakąś obudowę od kolegi i sprawdzimy parę dysków na moim PC. 5V 700mA DC widnieje na HGST.
  13. Tak, dokładnie P7P55D. Nie ma niestety USB 3.0, ale to jakiś problem nie jest, dopóki wtyczka będzie typu USB-A to zawsze z tego 2.0 można korzystać Siedzi tam tylko karta graficzna.
  14. Płyta główna ASUS P7P55D jest z 2010 roku, nie ma złącza USB C. Edit. Czy kupno dodatkowego kabla USB ze złączem męskim i żeńskim ma sens, aby na stałe był podłączony do płyty głównej, by nie zabijać niepotrzebnie tego złącza?
  15. Dysk HGST ma 7 mm i jest w CMR z tego co doczytałem. Inny dysk, który mi się został to Seagate 9mm, który też mógłbym włożyć do obudowy, ale to czy jest to SMR czy CMR to nie wiem, znalazłem tylko takie info: "Flying On Demand (FOD) Technology, Native Command Queuing (NCQ), NoiseGuard, Perpendicular Magnetic Recording (PMR), SilentSeek technology, Tunnel Magneto-resistive Recording (TMR) Head Technology, load/unload technology" Jeśli to ważne to dysk będzie podłączany 365 razy w roku na dosłownie 20-30 minut i będzie kolejną kopią danych.
  16. Witam, chciałbym zrobić funkcjonalny zewnętrzny dysk HDD na backup z wewnętrznego dysku HDD 2.5 i stąd moje pytanie, jaką obudowę byście polecili, aby obsługiwała zwykłe łącze USB 3.0 i przesyłała SMART? Rozważę propozycje w każdej półce cenowej. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  17. Jeśli chodzi o cenę, to ma znaczenie. Im większy dysk kupisz, tym bardziej opłacalny. Wystarczy policzyć ile zł wychodzi za 1 GB. Na Twoim miejscu brałbym właśnie 500 GB, bo niżej schodzić się nie opłaca. Kolejnym czynnikiem jest TBW, który jest większy właśnie w tych większych pojemnościach. https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/crucial-mx500-250gb-500gb-i-1tb-test
  18. Oczywiście, że zabieg ma sens. W Twoim zestawie brakuje dysku SSD, na którym powinien być tylko i wyłącznie system. Z dysków SATA celuj w Crucial MX500. To czy zabieg jest wykonalny zależy od tego czy masz wolną wtyczkę zasilającą SATA, ale raczej na bank taką masz.
  19. Ten proc już 2 razy na gwarancje leciał u kumpla który składał pc na tym forum rok temu. Miej na uwadze że one bez AiO są dość ciepłe.
  20. Jak to nie ma takiego działu.. Głośniki, słuchawki i urządzenia audio Szukasz nowych słuchawek lub karty dźwiękowej? Zajrzyj tutaj.
  21. No właśnie po to aby tylko systemowa poszła na backup a nie systemowa+gry+wirtualki itp. No nie wiem czy bzdury czy nie, tylko powtarzam co słyszałem
  22. Argument o wadliwości kontrolera jak najbardziej rozumiem ale co do reszty, obraz takiego systemu miałby właśnie siedzieć na zewnętrznym dysku (posiadam WD Passport Ultra) lub na HDD który miałbym obok. Nie chciałbym sytuacji kiedy system pada nie dlatego że pada dysk ale po prostu wykrzaczy się po aktualizacji (często ma to miejsce w Win10 na który prędzej czy później przejde) lub z powodu wadliwego programu. Nie wiem jak wygląda backup systemu kiedy na takiej partycji są też inne rzeczy których nie chciałbym backupować, pytanie też z jakim skutkiem się to będzie przywracało po awarii..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...