Skocz do zawartości

Sebastian Swarcewicz

Redaktor
 • Liczba zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

1 obserwujący

O Sebastian Swarcewicz

 • Tytuł
  Redaktor

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję
 1. Jeżeli chodzi o 3dmark'05 pamiętajcie, jest to benchmark który najsilniej uzależniony jest od częstotliwości procesora oraz wydajności jednostki FPU z całej serii Futuremarka. Wg mnie wyniki masz jak najbardziej prawidłowe (taktowanie procesora - 2.33GHz). Przyjrzyj się wynikom GeForce 8800GT (Phenom 2.9GHz) - to identyczna karta, co najwyżej ze "starszym" oznaczeniem. Jeżeli chcesz porównać własny wynik uzyskany na innej platformie, lepiej będą się tu nadawać testy HDR z programu 3dmark'06 a także Vantage (na profilach High i Extreme). Na dzień dzisiejszy 3dmark'05 może służyć jedynie do ocen
 2. W sterowniku (przynajmniej jak miałem jeszcze SB Live!24-bit - a to siostrzana konstrukcja AudigySE / X-Fi Audio) można było przestawić sample rate dla sygnału cyfrowego. Dla analogowego, z tego co pamiętam też - w panelu sterowania (48/96Hz), przy czym tutaj jest to resampling programowy Na AXP 2200+ zajętość procesora (dla 96kHz) pod Winampem, to było coś około 20-25%. Ale już nawet nie chodzi o resampling, bo do tego większą wagę przywiązują osoby bardzo wyczulone. Ja powiem tak, że nawet bez resampla na 96kHz karta gra znacznie czyściej od Live! 5.1. Duże znaczenie ma nowocześniejszy tor
 3. Do odsłuchu mp3 i CDaudio ta karta tak prawdę mówiąc się nadaje i (żeby tu "Rejs" zacytować) nie nadaje jednocześnie Nadaje dlatego, że ma znacznie lepszy przetwornik D/A od Live!'a (któryś tam Sigmatel 97xx bodajże - oznaczenia akurat nie pamiętam). A nie nadaje dlatego, że resampluje wewnętrznie sygnał z 44 do 48kHz, co pogarsza już całą charakterystykę. I tego nie obejdzie się przy pomocy żadnych tricków niestety Jeżeli zależy Ci głównie na muzyce i kartach Creative polecam albo "pełne" X-Fi (np. Music), albo Audigy 2 OEM / Audigy 4 OEM (takie "okrojone" karciochy (bez FireWire itp) - te
 4. Skoro reinstall nie pomógł, to trzeba przyjrzeć się karcie i zasilaczowi. Rozbierałeś może chłodzenie? Black screeny bardzo często pojawiają się po nieumiejętnym złożeniu chłodzenia - pasta. Ale to też może być przyczyna tkwiąca w zasilaczu. W teorii to dosyć solidny zasilacz, ale może już jego kres się zbliża dużymi krokami. Jeżeli masz pod ręką jakiś miernik, pomierz napięcia +12V i +5V pod obciążeniem i zobacz czy nie ma zbyt dużych "fluktuacji". Rozumiem też, że pamięci sprawdzałeś MemTestem, a stabilność platformy np. Orthosem (stress test) i wszystko na tym polu OK?
 5. Cóż firma23 chciał pomóc po najprostszej linii oporu Pytanie pierwsze, po odinstalowaniu danego sterownika czyściłeś rejestr np. DriverCleaner.NET? Pytanie drugie, jaka wcześniej była karta, oraz czy po ewentualnej reinstalacji systemu dalej dzieje się to samo? Warto też zapytać o posiadany zasilacz.
 6. Wydaje mi się, że nie powinno mieć to aż takiego znaczenia. Przez dwie wtyczki 4-pin łączone (lub pojedynczą 8-pinową) dostarczane jest zasilanie dla procesora (+12V). W przypadku płyt które miałem do tej pory w swoich łapkach (iP35,iX38, iX48, AMD770/790FX) wystarczała pojedyncza 4-pinowa wpinana w odpowiednim miejscu w tym 8-pinowym gniazdku (drugiej wymaga się właściwie po to aby poprawić stabilność przy O/C).
 7. Ale chyba jeszcze nie działa bo sprawdzałem jest po starem ... Tak, poprawki póki co nieco "w lesie". Jak tylko wyeliminuję problem z wyświetlaniem na Operze oraz IE będzie zaktualizowane. @jaq88 - Te wyniki pierwotnie były uzyskane na dwóch innych platformach. Dlatego porównanie czasami jest kłopotliwe. Tym bardziej że czasem są aktualizowane po wydaniu nowszych, bardziej dopracowanych sterowników. Docelowo chciałbym jednak przetestować wszystkie karty (te które uda mi się zdobyć), tak aby porównanie samych wyników było jak najbardziej miarodajne.
 8. No nie wiem. Póki co to pozostaje na "wish liście". Zmieniłem kolejność wyświetlania selektora wyboru kart mniej wiecej wg Twojego pomysłu. W lewym oknie można szybko wybrać kartę ATi, w prawym nVIDII. Oczywiście zarówno po lewej jak i prawej stronie dostępne są wszystkie karty.
 9. Co do pierwszej propozycji myślę że można tak będzie zrobić. Zobaczymy czy nie pogorszy się przez to czytelność listy wyboru. Sprawa druga wyniki z gier. Myślałem nad tym, ale koniec końców uznałem że było by to niemożliwe do wykonania. Sytuacja, a tym samym wydajność kart (sterowniki, platforma itp) zmienia się za szybko. Do tego dochodzą wciąż nowsze gry itp. Ciężki orzech Linki do testów : masz rację to można zrobić i nawet było by to bardzo wskazane.
 10. Najprawdopodobniej to "wina" trybu AHCI. Zmień odpowiednią opcję w biosie (tryb pracy kontrolera SATA) na Native IDE. Odczyty SMARTa powinny wrócić, ale pozbawisz się wtedy NCQ. Niestety, nie ma róży bez kolców. Po takiej operacji czasami trzeba będzie przeinstalować Windę.
 11. Daj proszę znać na PW lub "@malie" jakbyś to widział. Oczywiście wszelkie ryciny w formie elektronicznej mile widziane Postaram się w chwili czasu nad czymś takim przysiąść. No tak niektórych zdjęć faktycznie brakuje, ale z czasem postaram się je dodać. Jakość zdjęć starszych kart "woła po prostu o pomstę do nieba" W erze aparatów analogowych trochę inaczej podchodzono do tego tematu, a szkoda. Dziś ciężko znaleźć jakieś fajne (czyste) fotki np. GeForce 3 czy FX'ów.
 12. Jakby Ci tu .... a masz linka: :mrgreen: http://pl.wikipedia.org/wiki/Towot
 13. Super. Szkoda tylko, że występują jeszcze drobne błędy w wyświetlaniu Poprawka pod ten błąd dla FireFox 3.0.x już gotowa, z tym, że nie wiem jakiego domyślnego kodowania strony używa nowy engine benchmarka. Polskie i niemieckie znaki diakrytyczne jak widać też nie są wyświetlane poprawnie. Jakby co wrzucę jutro do aktualki dwa "pliki językowe" z poprawką i bez, i zobaczymy jak to będzie wyglądać.
 14. Są cztery rozwiązania: a) dolutować pamięć kesz, po czym zamontować kartę HD4870X2 w opcji na ISA lub VLB b) przesmarować "czapkę" CPU ponownie margaryną i sprawdzić czy się nie przegrzewa c) przeprowadzić dochodzenie czy proc pasuje do gniazda LGA775, jeżeli się tam zmieści - zamknąć docisk uprzednio przesmarowawszy piny towotem. Dla pewności doposażyć procka w wydajne chłodzenie typu Ninja lub Karakorum d) wyjąć procka z płyty, wyczyścić z nadmiaru pasty/margaryny czy towotu, postawić nam nim pudełko z Obliwionem i przesuwać raz w lewo, raz w prawo Sposób czwarty (czytaj d) jest najs
×
×
 • Dodaj nową pozycję...