Skocz do zawartości

750 ti - słaba poprawa wydajności po przesiadce z HD4350.


Recommended Posts

Witam, dziś zakupiłem gtx 750 ti, wcześniej miałem hd 4350 i dziwi mnie to że w takiej grze jak bf3 i np league of legends mam tyle samo fps ile miałem czyli od 15 do 25 w bf3. Wiem że procesor ogranicza karte bo to jest stary athlon 5200+, choć wydaje mi się że mimo tego nie powinno być tyle fps. Dodam że za 1-2 miesiące będzie on wymieniony na jakiegoś intela. Może to być wina sterowników ?

Edytowane przez DANNY__79
tytuł ;)
Link to post
Share on other sites

Athlon X2 5200+ to wiekowy dziadek , nie ma mocy na dzisiejsze gry.

Generalnie powinieneś patrzeć na Core i3 w górę , obecne sterowniki do kart Nvidii nie bardzo przepadają za dwurdzeniowcami i dwuwątkowcami.

 

//bzdura. już za czasów Fermi były wydane sterowniki nvidii poprawiające tą niedogodność.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Kolba23, pod ten procesor możesz wsadzić nawet 780ti a rezultat będzie ten sam. Nie uzyskasz przyrostu wydajności ze względu na zbyt wolne przesyłanie danych z procesora do karty.

Żadne sterowniki tutaj nic nie zmienią.

Jak myślisz dlaczego przy topowych kartach ludzie kręcą i5/i7 do granic możliwości? No a po to aby procesor nie ograniczał karty.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Kolba23 - pomyśl na przyszłość bardziej nad nazwą tematu, zanim rozpoczniesz nowy wątek ;) (poprawiłem tak jak mi przyszło na język %-) )

 

 

 

pod ten procesor możesz wsadzić nawet 780ti a rezultat będzie ten sam.

 

W grach może i tak, jeśli jednak będzie chciał coś na GPU przeliczyć - różnicę poczuje od razu ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

W grach może i tak, jeśli jednak będzie chciał coś na GPU przeliczyć - różnicę poczuje od razu ;)

Poczuje jak wchodzi w nad świetlną ;)

 

Kolba23 - w grę wchodzą nowe czy używane podzespoły? Jaki masz zasilacz(model)?

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej jakiegoś używanego i5 2xxx, 3xxx ? Dokupisz konkretniejszą płytę. Używany RAM także nie jest drogi. Zostanie jeszcze kasy na dobry dysk.

Lepiej tutaj temat zakończyć i  założyć nowy w dziale "zestawy komputerowe".

Link to post
Share on other sites

Funkie, rozumiem Cię że lepiej kupić używane i wydajniejsze, lecz jeszcze nie zarabiam ponieważ uczęszczam nadal do szkoły i jestem na utrzymaniu rodziców, więc nie chcą za bardzo używanych części, ale pożyjemy zobaczymy. Temat założę gdy będzie kasa, natomiast ten można już zamknąć. I na przyszłość:

 

Pamiętajcie żeby nie kupować wydajnych kart do takich staruszków jak mój procesor bo możecie być rozczarowani jak ja. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam lepszą radę na przyszłość :D

Pamiętajcie by zapytać na forum przed zakupem i zastosować się do regulaminu/tematu jak poprosić o pomoc... 8-) Wtedy na pewno ktoś przestrzeże przed ewentualnymi konsekwencjami takiego wyboru ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Np. nowy i5 3350p - w komputroniku kosztuje około 600zł. Płyta główna z takich porządniejszych to około 300zł. Zostaje 100zł ....

Z używanych na gwarancji dostaniesz procek z odblokowanym mnożnikiem, kupisz płytę z niezłą sekcją, zostanie na 8gb ram i szybki pojemny dysk.

 

Jak chcesz wszystko w "foli" to raczej trzeba zwiększyć budżet ale to już w odpowiednim dziale otrzymasz konkretne propozycje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Np. nowy i5 3350p - w komputroniku kosztuje około 600zł. Płyta główna z takich porządniejszych to około 300zł

Ano niekoniecznie. Przykładowy Gigabyte Z68AP-D3 kosztuje 220 zł,a oferuje bardzo dużo (możliwość OC, 4 sloty na ram, chłodzona sekcja zasilania) 

Link to post
Share on other sites

 

 

co wy za pierdoły mu wmawiacie... koleś zakupił o całe generacje nowsza karte grafiki, która totalnie jakby ma zamuła. i przyrost wydajności 2-5 klatek? taaa

 

Tak... wiele jest winny procesor zgodze się z tym w 100% ale! ale ten "koleś siedzacy w płycie głównej" nie może aż tak ograniczyc o niebo lepszej grafy.

 

... sama grafika powinna ruszyć przynajmniej FPS 2x w zwyż! no bez jaj... polecam odinstalować stare stery ( najlepiej jakimś programem ) i zainstalować najnowsze do swojej karty.

 

ew. pogrzebać w płycie głównej musisz - niezależnie czy to dziadek sprzed 10 lat czy najnowsza płyta główna problemy sa zawsze podobne - czasami płyta "sama" zmienia ustawienia ( lol )

-  pooglądaj bios-a i szczegóły PCIE łącznie z video co masz powłączane a co powyłączane - coś tu nie halo - zamuł total

 

rozwiązaniem może się także okazać - łatka do gry - może masz jakąś "ciekawą wersję" tych gier, które maja blocka jakiegoś... teoretyzuje po prostu jak rozwiązac problem.

 

bo najgłupsze co można koledze teraz doradzić przy rozwiązywaniu problemu "kup nowy procesor albo najlepiej całego kompa zmień" , problem wydaje się prosty do rozwiązania - trzeba pogrzebac trochę. ehh

W grach najbardziej liczy sie: szybka karta grafiki oraz dośc duża ilośc pamięci operacyjnej ( polecam 8GB ) spokojnie można grać w najnowsze gry na głupim  ( pierwszym ) core2duo ( o generacjach 7,8,9 nie wspominając, a już o OC to nawet nie mówię  )... kwestia dobrania konfigu

 

 

 

BZDURY!

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

...

 

niezłe pierdoły ;p sam posiadalem 5200+ i wiem co ten proc potrafi, na chwile obecna jest wąskim gardłem nawet dla 7770 (mialem ja z tym procem chwile przed przesiadka na PII x4 gdzie ona juz nie wydalała ;p), a dodawanie 8gb i mocnej grafy do c2d to przerost formy nad trescia i wprowadzanie ludzi w bląd...

Link to post
Share on other sites

 

 

ten "koleś siedzacy w płycie głównej" nie może aż tak ograniczyc o niebo lepszej grafy

 

polecam odinstalować stare stery ( najlepiej jakimś programem )

 

pogrzebać w płycie głównej musisz - niezależnie czy to dziadek sprzed 10 lat czy najnowsza płyta główna problemy sa zawsze podobne - czasami płyta "sama" zmienia ustawienia ( lol )

 

może masz jakąś "ciekawą wersję" tych gier, które maja blocka jakiegoś... teoretyzuje po prostu

 

W grach najbardziej liczy sie: szybka karta grafiki oraz dośc duża ilośc pamięci operacyjnej ( polecam 8GB )

 

spokojnie można grać w najnowsze gry na głupim  ( pierwszym ) core2duo ( o generacjach 7,8,9 nie wspominając, a już o OC to nawet nie mówię  )... kwestia dobrania konfigu

http://i.imgur.com/ip4EKEf.gif

Takich objawień dawno nie widziałem... ( lol ).
Zastanawia mnie jedynie, dlaczego tylko jedna osoba odnalazła przycisk zgłoś :>

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...