Skocz do zawartości

Ogólnie o cyfrowym świecie

 • wpisów
  14
 • odpowiedzi
  44
 • wyświetlenia
  97584538

Działanie serwisu Pentagram w Polsce


Bandyto3xx

3942706 wyświetleń

blog-0242510001376642912.jpgDo wpisu nakłoniła mnie sytuacja z serwisem, który miał zająć się naprawą mojego tabletu. Nigdy nie miałem aż takich problemów jak tym razem. Zawsze kiedy coś wysyłałem bezpośrednio do danej firmy, to naprawa trwała około dwóch tygodni, wszystko szło sprawnie i bezproblemowo. Nawet ostatnio mój kolega wysłał Lumię do serwisu Nokii (którą swoją stroną uszkodził ze swojej winy) - czekał na naprawę tydzień czasu!

 

Ale teraz przejdźmy do rzeczy. Zakupiony tablet wyprodukowany został przez firmę Pentagram. Z tą próbowałem się skontaktować w sprawie naprawy - zero odzewu. Znalazłem serwis, napisałem do nich - podali mi dane innej firmy, która zajmuje się akurat tabletami Pentagrama. Wszystko szło pięknie - założyłem konto na ich stronce, dodałem mój tablet do bazy, dostałem numer zgłoszenia. Teraz wystarczyło wysłać do nich tablet. Po około dwóch tygodniach braku odzewu - zadzwoniłem. No i od tego momentu okazało się, że są same problemy. Dzwonię do oddziału firmy gdzie wysłałem tablet, Ci odesłali mnie do głównej siedziby (niby im przekazali urządzenie), tam z nimi rozmawiam - a nagle słyszę, że przesłali go... do innej firmy. Skontaktowałem się z drugą firmą - kazali czekać około tygodnia aż wszystko ogarną. Po tygodniu dzwonię kolejny raz - podaję wszystkie dane, a tu niepewnym głosem Pani, która odebrała telefon mówi, że nie maja takiego tabletu u siebie. Dzwonię ponownie do głównej siedziby - zdziwieni, że to przecież niemożliwe... znów podaję dane, a tu tekst: jednak go wysłaliśmy do drugiego oddziału naszej firmy (gdzie na samym początku się znajdował). Znów telefon - co z moim tabletem. Tam nagle stwierdzili - że właśnie go naprawiają. Teraz mijają kolejne dni i wciąż brak odzewu. Poczekam jeszcze trochę i potem jakoś inaczej będę musiał to rozwiązać.

 

Podsumowanie:

 

Teraz zastanawiam się, ile czasu przyjdzie mi jeszcze poczekać. Jedno jest pewne - nie zakupię już żadnego urządzenia od takich firm jak Pentagram - szkoda pieniędzy, bo jak coś się zepsuję, to mogę już iść po nowy... bo serwisy nie działają tak jak powinny.

 • Popieram 4

5 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Ja wiem co to może być. Pentagram mi się kojarzy z diabłem, a diabeł z Biblią, a w Biblii ponoć jest napisane, że się chodzi załatwiać sprawy od Annasza do Kajfasza. :wariat:

 • Popieram 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co słyszałem, to po prostu tablety są nie do naprawy :P

 

Są, są - wymienia się konkretne elementy (płyta główna, bateria, wyświetlacz, digitizer). Ale nie da się wymienić samej pamięci RAM, czy procesora - to fakt

Odnośnik do komentarza

Cześć Bandyt :) To nie jest przypadkiem tak że Pentagram to tylko importer - zamawia gotowe urządzenia z CHRL i tylko firmują je swoim logo? W Niemczech niektóre urządzenia tej firmy są firmowane logiem Silvercrest.

BTW, Benchmark w HTML5 Ooo

Odnośnik do komentarza

To nie jest przypadkiem tak że Pentagram to tylko importer - zamawia gotowe urządzenia z CHRL i tylko firmują je swoim logo? 

 

Tak, ale po to mają serwisy, żeby naprawiali sprzęt ;) 

Odnośnik do komentarza
×
×
 • Dodaj nową pozycję...