Skocz do zawartości

Solomon

Bloger
 • Liczba zawartości

  100
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

3 obserwujących

O Solomon

 • Tytuł
  Bywalec

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję
 1. Najmocniej przepraszam. Nie dostałem wytycznych co kupić na prezent dla dziciaków z rodziny i ostatio mam mało czasu, ale tak jak wspominałem jak chciałem wybrać coś z tych sklepów i dopłacić jeśli przekrocze budżet. Kurde spróbuję dziś wybrać coś. Ktoś z Was wie, czy jest jakaś Cywilizacja V która ma wszystkie dodatki w jednym produkcie? Taki pack? Bo kupować każdy osobno to drogo wyjdzie, a chciałem mieć komplet funkcji i polską cywilizację . Też między innymi dlatego się waham. Będę dziłał szybko.
 2. Ja się będę starał popisać, tylko teraz mam dużo na głowie.
 3. Ja się tego spodziewałem od początku, bo to logiczne. Podateki zawsze są przerzucane i oferując to samo w obu warintach musi tak być. Fajnie. Ja myślę, że najlepiej zrobić kod promocyjny że od wybranego koszyka odejmuje te 220 zł i już . A jeśli nie to prześlę co potrzebuję na PW .
 4. A zanosi się, że ten bon w sklepie będzie do wykorzystania niedługo bo ja chciałem kupić komuś z rodziny coś na prezent, ale czas się już zbliża więc nie wiem teraz czy jeszcze czekać dzień dwa, czy kupować gdzie indziej?
 5. Nie lubę nowomowy. Wentylator nie ma kultury, bo to maszyna. W przytaczanym zdaniu chodzi o to, że wyższa sprawność -> mniejsza emisja ciepła -> niższe temperatury elementów -> mniejsza presja na zwiększanie prędkości obrotowej wentylatora w tych samych warunkach zewnętrznych. W pierwszym wpisie o zasilaczach było "Zbliżenie się do 85% pozwoli obniżyć straty do 30-45 W, a przy 90% do zaledwie 20-30 W, dzięki czemu układ chłodzenia będzie miał mniej pracy i (jeżeli producent nie poczynił na nim oszczędności) powinien pracować zdecydowanie ciszej, a o to przecież chodzi.". Nie
 6. Nigdy nie twierdziłem, że gwarantuje.
 7. Przy okazji przygotowania poprzedniego wpisu o schładzaczach procesora, natrafiłem w serwisie Hardware.info na testy zasilaczy o mocy poniżej 600 W (test 1, test 2), dla których w bardzo podobny sposób jak dla schładzaczy przeprowadzono testy głośności. Niestety tylko dla obciążenia 100 W (z czego 50 W na linii 12 V) co prawdopodobnie odpowiada mniej więcej stanowi spoczynku lub ewentualnie lekkiego obciążenia, ale z braku lepszych zestawień postanowiłem pochylić się właśnie nad tym i na chwilę powrócić do tematu zasilaczy, dla którego wcześniej nie byłem w stanie polecić żadnego rankingu.
 8. Ciekawe jaka będzie liczba blogów po otwarciu. Może nawet kilkadziesiąt się uzbiera.
 9. Ja mam 6400 na 11 wpisów, ale same wpisy mają połowę tego chyba. Czyli lekko drgnęło po wczorajszej promocji. Generalnie trzeba zrobić coś ciekawego albo kontrowersyjnego żeby się przebić. Bez tego pewnie wszyscy będziemy mieli podobnie. Fajnie. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.
 10. Lipton, jak tam testy schładzaczy?
 11. Tak, wszystkie dane pochodzą z tego źródła.
 12. Oj, nie dobry Lipton, nie dobry. Z racji zawodu często mam do czynienia z językiem angielskim i mam go już dość. Chcę używać polskich określeń. Jeśli trzeba skorzystam z fantazji i sobie będę je wymyślał. Schładzacz mi się podoba. Z tymi temperaturami to nie wiem jak będzie dokładnie, ale w samej obudowie latem może być chyba więcej. Jeśli są wątpliwości to podejdźmy do tego z rezerwą. Pomiary głośności są wykonywane w dźwiękoszczelnym stanowisku. To w mojej ocenie poprawna metoda opisana tak: "We also measure amount of noise produced. We do this in a sound-proof box, measuring th
 13. Na pierwszy ogień na warsztat zostanie wzięty rozległy i wzbogacany od czasu do czasu o nowe modele test serwisu Hardware.info, który napotkałem czytając o modelu Scythe Mugen 4. Niestety mimo rozmiaru zestawienie na Hardware.info nie obejmuje wielu interesujących schładzaczy (nie ma też odniesienia do żadnych schładzaczy dostarczanych razem z procesorami), ale za to testy są prowadzone w sposób, który potencjalnie zapewnia dobrą powtarzalność warunków eksperymentu. Pomiary temperatury dokonywane są w temperaturze otoczenia 20°C (czyli należy wziąć poprawkę, że latem wyniki prawdopodobnie będą
 14. Obudowom będzie trzeba poświęcić inne wpisy. Pastom tempoprzewodzącym zresztą chyba też. Odnośnie wielkości schładzacza na razie było krótko pod koniec pierwszego akapitu (tzn., że ma mieć lepsze parametry ale spełniać wymagania podstawowe, czyli np. się mieścić). Można to uwypuklić, bo w sumie to istotne. Dzięki za komentarz. Uwagi się przydadzą, szczególnie jeśli dojdziemy kiedyś do momentu scalenia bloga w przewodnik.
 15. Chciałbym, aby w przyszłości w zakładce zarządzania pojawiła się lista wpisów bloga - tytuł, liczba wyświetleń, komentarzy, oceny, a nawet reputacja, żeby móc dowiedzieć się, co czytelników interesuje najbardziej. Zresztą administracja powinna mieć takie przydatne zestawienie dla wszystkich blogów więc to jedna i ta sama funkcja do zrobienia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...