Skocz do zawartości

Ogólnie o cyfrowym świecie

 • wpisów
  14
 • odpowiedzi
  44
 • wyświetlenia
  97584538

Multimedia w domu - zalety posiadania dysku sieciowego


Bandyto3xx

5393082 wyświetleń

blog-0739664001376311274.jpgJakiś czas temu zdarzyło mi się tworzyć mini-recenzję dysku sieciowego firmy iOmega. Co prawda, było to pierwsze urządzenie tego typu, jakie kiedykolwiek posiadałem - jednak wprowadziło wiele zmian w kwestii multimedialności. Muszę przyznać, że było to naprawdę przydatne urządzenie, które znacznie ułatwiało udostępnianie danych między urządzeniami.

 

W tym blogowym wpisie daruję sobie opisywanie samego urządzenia - jeśli o to chodzi, to wszystkiego dowiecie się ze wspomnianej mini recenzji. Ja opiszę to, czego mi osobiście brakuje od czasu, kiedy musiałem rozstać się z dyskiem sieciowym.

 

 

 

Po pierwsze: to, czego mi najbardziej brakuje w obecnej chwili, to możliwość wrzucenia na dysk filmów, muzyki czy zdjęć, a następnie oglądanie ich na wielkim ekranie telewizora.

 

Po drugie: dysk zapewniał szybkie i wygodne udostępnianie danych między różnymi urządzeniami w domu (tablet, komputer stacjonarny, smartfon) oraz tworzenie kopii zapasowych.

 

Po trzecie: teraz mogę zapomnieć planowaniu na noc pobierania plików z sieci torrent. Wcześniej bez włączania komputera mogłem pobrać interesujący nas element bezpośrednio na dysk sieciowy i od razu udostępnić go dla innych.

 

 

I właśnie tych trzech elementów najbardziej mi brakuje w obecnej chwili. Można by rzec - ale pewnie zwykły użytkownik nie poradzi sobie z konfiguracją urządzenia. Jeśli tak myślicie - to jesteście w błędzie. Produkt jest niesamowicie prostu w obsłudze. Nasze zadanie ogranicza się praktycznie tylko do podpięcia dysku z routerem (no i oczywiście dostarczeniu energii elektrycznej). Dodatkowo jeśli zajrzeliście do mini-recenzji - to pewnie wiecie, że wcale nie potrzeba szybkiego routera żeby móc oglądać nawet filmy full HD na telewizorze. Wystarczy zwykłe urządzenie w cenie nawet 60 zł.

 

 

Kolejny powód, dla którego wspominam dysk sieciowy, to jego cena. Tak, urządzenie z dyskiem twardym o pojemności 1 TB można zakupić za nieco ponad 300 zł. Tak więc w łatwy sposób możemy udostępniać dane w sieci, tworzyć kopie zapasowe i robić wiele innych rzeczy za niewiele więcej niż zwykły dysk przenośny... Moim zdaniem takie urządzenie w domu jest naprawdę przydatne i każdemu, który zastanawia się nad takim rozwiązaniem - szczerze polecam.

 

No i to by było na tyle tego krótkiego wpisu. Po więcej informacji zapraszam do mini-recenzji.

 • Popieram 1

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

×
×
 • Dodaj nową pozycję...