Ostatnio co raz częściej spotykałem się z opiniami jakoby podłączenie pada dedykowanego PlayStation 3 do komputera PC było niemożliwe, czy aby na pewno? Przekonajcie się na własnej skórze.
[table]
Co będziemy potrzebować? http://www.xinputer.com/download/MotioninJoy_071001_signed.zip[/td][/table]
[table]
Instalacja i konfiguracja wstępna
2) Podłączyć pad do portu USB komputera za pośrednictwem wspomnianego już kabla. Windows powinien wykryć kontroler gier i zainstalować swój wewnętrzny sterownik.
3) Uruchomić program MotioninJoy Gamepad tool. Nasz Dualshock 3 powinien zostać przez niego wykryty, co poskutkuje taką informacją.
Jeżeli PC "nie widzi" kontrolera, należy przejść do ścieżki w której zainstalowano oprogramowanie, odnaleźć w niej folder [driver] i ręcznie zainstalować sterownik. Można to zrobić klikając PPM na pliku informacji instalatora i wybierając opcję Zainstaluj, bądź przez funkcję aktualizacji sterownika z dysku w Menedżerze Urządzeń.
4) Poprawną komunikację pada z komputerem łatwo sprawdzić przeprowadzając test wibracji.
5) W przypadku użytkowania pada z wykorzystaniem bluetooth należy przejść do zakładki Driver Manager. Wybrać z listy urządzeń nasz dongle przez zaznaczenie odpowiedniego checkbox i potwierdzić operację opcją załadowania sterownika.
-Jeżeli nie wiesz, które urządzenie na liście to Twój dongle sprawdź Identyfikatory Sprzętu w Menedżerze Urządzeń.
-Po każdej kalibracji pada z konsolą będzie wymagał on ponownej kalibracji z komputerem (dotyczy tylko pracy bezprzewodowej!).
[/td]
[/table]
[table]
Użytkowanie i tryby pracy (zakładka Profile)
W praktyce przydatne okazują się jedynie 3 tryby
do użytkowania z emulatorem PS2
pozwalający na wykorzystanie żyroskopu w kompatybilnych aplikacjach #ważne! obecnie nie ma żadnej gry AAA kompatybilnej z tą funkcją
optymalny do wszystkich gier z możliwością zastosowania kontrolera od konsoli Xbox
[/td]
[/table]
[table]
Na zakończenie
Nie polecam "grzebania" w bardziej zaawansowanych ustawieniach programu, bowiem cały czas ma on status "testing" i kilkakrotnie napotykałem różne problemy z tym związane. Osoby chętne mogą zmienić sobie język panelu na polski w zakładce Language, jednak tłumaczenie jest niepełne i momentami dość kiepskie, dlatego korzystałem z interfejsu w natywnym jego języku.
Zdrówka ;p
[/td]
[/table]
- 24
14 komentarzy
Rekomendowane komentarze