Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Kac2per1

Rejestracja: 24 gru 2013
OFFLINE Ostatnio: 30 maj 2020 13:19
*****

Moje posty

W temacie: [MULTI] Wiedźmin 3: Dziki Gon

05 lipiec 2019 - 19:29

Dobrym modem jest World Map Fixes - poprawia mapę na taką jak w rzeczywistości.

 

Pamiętacie jeszcze radish modding tools? Wraz z nim powstała nowa misja. Pokazówka możliwości - New Quest - Escaping the Cage. Miała być rewolucja, wiele nowości i ciekawostek a ja dotychczas nie widziałem niczego co popchnęłoby Wiedźmina w tak szumnie zapowiadaną stronę. Od tamtego czasu - zupełna cisza. Jakby wszyscy doszli do wniosku,że ten ,,skok" to żaden skok a same problemy. 

 Pomyśleć,że Wiedźmin 3 wyszedł nieco ponad 4 lata temu. A jeszcze pamiętam jak go ogrywałem pierwszy raz z wypiekami na twarzy  ^^


W temacie: Wyświetlenie obrazu w 17 calach matryca

17 listopad 2018 - 11:55

Osobiście - niewielką. Rzekłbym - za małą w wielu przypadkach. 

Gdy oglądam filmy nastawione na ,,super full max efekty" - biorę 1080. W innym wypadku, mija to się nieco z celem.

Gry - 1080. Widzę różnice. Im bliżej monitora, tym większą.

 

Jednak każdy musi zdecydować sam. Polecam testować i sprawdzić.

Poza tym dochodzi aspekt hmm... czysto psychiczny. 1080p. Wow. Full HD. Technologia. Tego kiedyś nie było.

Aaale to pewnie dlatego,że się starzeję.


W temacie: MSI GE600 - problem z wyświetlaniem obrazu

17 listopad 2018 - 11:38

Paweł - masz dobry trop. Włączyłeś samego Radeona i brak obrazu. Więc karta graficzna pada. Ot, częsta usterka gamingowych laptopów.

 

Żeby przywrócić ustawienia fabryczne, wyjmij baterię biosu, odczekaj kilka minut, przeczyść i włóż ponownie. Sprawdzasz czy jest ok. Ewentualnie trzeba będzie ową baterię wymienić (koszt 15 zł max).

 

Tu masz przywracanie do ustawień fabrycznych w podobnym modelu:

 

 

 

Jak już uruchomisz laptopa, sprawdź temperatury - bez obciążenia i pod obciążeniem (czysto informacyjnie).

Ostatnie co trzeba będzie robić to ratować załogę (używając metafory żeglarskiej  :P) - robisz backup swoich wszystkich danych z tego laptopa, jednocześnie nie uruchamiasz wymagających programów.

 

Żegnasz statek i rozglądasz się za nowym. Możesz być też kapitanem który chce iść na dno ze statkiem - wtedy kupujesz taką samą kartę i wymieniasz (w między czasie będzie kilka ,,nowych" komplikacji, ale do przejścia).


W temacie: Dysk SSD 2.5" do starego laptopa. Warto dopłacić? Goodram IRDM PRO 240GB...

02 sierpień 2018 - 22:03

Jeśli będziesz miał coś mocniejszego (laptop/PC w niedalekiej przyszłości) lub mocno potrzebujesz miejsca - to tak, warto dopłacać. Generalnie za 500 GB SSD 380 zł to bardzo dobra cena. Jednak jeśli nie planujesz wymiany, a obecne dysk/i Ci pasują/wystarczają - to nie, nie warto, bo nie wykorzystasz tego.


W temacie: Lenovo Y580 - SSD nie do zainstalowania

22 lipiec 2018 - 14:40

Zazwyczaj gdy instalowałem przez pendrive były cuda wianki. Zmieniłem na płytę - jak ręką odjął wszelkie problemy instalacyjne. Podczas przechodzenia procesu instalacji -  formatowanie, ustalanie wielkości partycji (wszystko w trybie graficznym więc łatwo i prosto). No i do tego dochodzi Windows 10 - jak ten nie zadziała - spróbuj Windows 7 (też różne dziwne problemy z którymi się spotykałem wynikały właśnie z niedopracowania jeszcze 10).