Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Pan Kierownik

Rejestracja: 03 sie 2013
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 19:36
-----

Moje posty

W temacie: Custom LC do 3770k i 1080Ti

15 lipiec 2018 - 17:53

Buda metr od uszu, żadnego wytłumienia. X71 jest bardzo przewiewna i pojemna. Planuję dorzucić jeszcze chłodnicę 280.

 

Wyboru i tak nie masz, dwie chłodnice wymagają porządnej pompki więc kup D5 z rezerwuarem.


W temacie: Custom LC do 3770k i 1080Ti

15 lipiec 2018 - 10:20

Pompka D5, ustawienie '2' (2500 obr.) powinno wystarczyć do odpowiedniego przepływu z jedną chłodnicą.

W przypadku dwóch chłodnic może się okazać że pompę trzeba ustawić na większe obroty a od ustawienia '3' D5 zaczyna być słyszalna, choć dużo zależy od tego jak daleko masz obudowę i jak wygłuszoną.

Skoro cisza jest priorytetem to może lepiej zrezygnować z układu push-pull a zdemontowane wentylatory użyć do drugiej chodnicy? Nie przyglądałem się jak wygląda przepływ powietrza w tej obudowie i czy wtedy będzie wystarczające dobre odprowadzenie ciepła.


W temacie: Przeźroczysty wyświetlacz w obudowie

08 lipiec 2018 - 10:25

Czy druga kartę graficzna mogę zastąpić np tym:
Adapter USB 3.0 do VGA full HD karta graficzna Wwa http://allegro.pl/Sh...item=6863591322 bądź wykorzystać do tego celu układ zintegrowany na płycie głównej?

 

Teoretycznie ten adapter będzie działać ale jak to wygląda w praktyce to nie wiadomo. Nie ma nigdzie opisu jak działają  jego sterowniki i co najważniejsze czy jest możliwa praca tego monitora nie w trybie rozszerzonego ekranu ale jako osobne urządzenie.

 

Jeśli masz kartę na płycie to zobacz czy w biosie da się ustawić żeby działała równolegle z kartą włożoną w slot i pod systemem sprawdź jak jest widoczna, czy możesz np. w VLC ustawić ja jako wyjście.


W temacie: Przeźroczysty wyświetlacz w obudowie

07 lipiec 2018 - 19:44

Dla dobrego efektu ledy trzeba ustawić tak żeby świeciły do środka obudowy, tylko to ukryje pojedyncze punkty światła. Od strony systemowej nie ma tu problemów, monitor podłączasz najlepiej pod drugą kartę graficzną, to pozwoli w playerach wideo wybrać wyjście bez kolizji z innymi programami co miało by miejsce w konfiguracji z jedną kartą i ustawieniem rozszerzonego ekranu np. Przy odpaleniu gry. Druga karta może być słaba i najlepiej z procesorem tego typu co pierwsza, to pozwoli uniknąć zamieszania ze sterownikami.

W temacie: Przeźroczysty wyświetlacz w obudowie

06 lipiec 2018 - 23:10

W zasadzie to cała trudność sprowadza się do oddzielenia elektroniki od matrycy ponieważ fabrycznie są ułożone na sobie. Jak będziesz miał pecha to elektronika będzie składać się z kilku części połączonych krótkimi taśmami i trzeba będzie odlutować taśmę i połączyć przewodami. Matryca nawet bez polaryzatora i rozpraszaczy nie jest 100% przezroczysta, bardziej przypomina matowe szkło, dlatego wewnątrz obudowy musi być źródło światła. Aby uzyskać przezroczystość wyświetlasz kolor biały RGB(255,255,255), wszystko co ciemniejsze będzie coraz mniej przezroczyste.

Jak patrzę na te projekty to najlepszy efekt jest gdy matryca zasłania całe okno bo wtedy nie widać że to LCD, dlatego w TT900 chyba prosto tego nie zrobię.