Skocz do zawartości

GTX 285 + GTS 250 do PhysX? (płyta MSI DKA790GX Platinium)


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Dajcie sobie spokój z tym physx, a jak już to do niego bierzcie 9600GT!!

 

Danie do physx 8600gt to czyste p.....!!! Istnieją już gry takie, co po prostu będą kaszleć przy takiej karcie fizyki...

 

Danie do GTX285 karty pokroju 8600GT to nieskazitelnie czysta głupota. Już lepiej żeby zamiast tego Gtx285 liczyło fizykę i renderowało grafikę.

 

Ja osobiście mam GTX275~>285 + 9800gtx+(=gts250) physx. Nie narzekam.

Choć ostatnio w nic nie gram.

 

Wcześniej używałem 9800gtx+ i 9600gtx PhysX.

Radze pamiętać zapotrzebowania physX rosną wraz z rozdzielczością.

 

W sumie też posiadam różne karty, mogę zastosować do physx zamiast 9800gtx+ te 9600gt. Ale po co:> skoro mam mocniejszą. Tak poleć radeona do liczenia Physx:]

 

W PhysX liczy się ilość SP i Częstotliwość. Jak nie chcecie odgrzewać, to 8800gs można włożyć. Tylko pytanie, czy gts250 nie jest kotletem??

 

Wcześniej nie czytałem wątku, więc dlatego tak namieszałem:]

Link to post
Share on other sites

Temat physx prze zemnie był owijany 10 razy a zainteresowani widać jak szukają i czytają,ale ok przypomne raz jeszcze.

 

-Do physx,uzycie drugiej karty nie jest wymagana płyta pod sli,moze być crossfire.

-Wkładając drugą karte do liczenia fizyki,nie może być taka sama np: gtx285 i gtx285,ponieważ posiadają te same zegary i bios,więc system widzi jako jedną karte.

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-04/5abe276c.jpg

-Wkładając drugą karte do liczenia fizyki nalezy pamiętać by włożyć ją w slot x8,slot x4 bedzie karta liczyła fizyke ale w momentach będzie sie dławić z powodu mniejszej przepustowosci na łączu i będą duze spadki fps.

-Podpinając drugą karte do fizyki,system automatycznie do instalowuje sterownik do karty,więc jesli tego nie zrobi to nalezy samemu tego dokonać.

 

Pierwsza zabawa wygląda tak:zakładając że głowny monitor podpięty do mocniejszej grafy,inaczej być nie może:) kolejnosc:

 

najnowsze stery nvidi :) podpinasz drugą karte do slotu x8 ;) sterownik sie instaluje jak nie to manual :P uruchom panel sterowania nvidia :P sprawdz konfigurowanie monitorów czy jest poprawnie,ma być podpiety pod mocniejszą grafą :P ustaw konfiguracje przyspieszania efektów,czyli ustawiasz na słabszą karte,ma ci sie wyśfietlić 2 karty graficzne :P restarcik i powinno wszystko smigac jak tralala.

Zasilanie kart musi być pełne tzn.jesli karta posiada 2x6pin to tyle masz podpiąć a nie 1x6pin

 

Jesli po tym prostym zabiegu nie będzie ci działac a szczegulnie nie bedzie widział drugiej karty,to sprawdz na pojedynczej karcie i przełóż do drugiego slotu,tam gdzie była karta do fizyki.Jak nie będzie działać tzn.że slot jest uszkodzony,bo to musi działać.Ja tak zrobiłem z 9800gt ale mialem to na starej płycie i miałem w slocie x4,teraz mam x8 ale nie mam karty bo bym sprawdził z checią wydajność.Jak znajde fotke to wrzuce z 9800gt.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Coś mi się wydaje, że właśnie tak radziliśmy Hookiemu i nie zdało to rezultatu.

Nie zagłębiałem się co prawda w instrukcję do płyty - może jest jakaś zwora przełączająca płytę do pracy w 2xPCI-ex, może warto właśnie tam szukać rozwiązania.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z lwses to oczywiście działa,ale jeśli włożymy kartę typu 8800GT lub szybszą do drugiego slotu PCI-express o prędkości niższej niż x8 to zamiast wzrostu wydajności w grach z PhysX zanotujemy ich spadek !!! Po prostu szybsza karta graficzna musi mieć zapewnioną dobra przepustowość na łączu pci-express inaczej jak już zostało napisane wyżej są widoczne irytujące spowolnienia animacji i szarpanie obrazu :);):P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Tak, oczywiście, że działa. Jak kiedyś zrobiłem test, gdzie na płycie było jedno pci-ex x16 i jedno pci-ex x4 (tylko z otworzoną tylną ścianką w slocie, dzięki czemu można było wetknąć kartę z pci x8 (np. kontroler SAS) lub x16), a płyta w ogóle nie wspierała sli/cf. I działało jak złoto, dlatego bardzo mnie zdziwiło, że hookiemu nie wypalił ten eksperyment.

Hookie kombinowałeś jeszcze coś z powyższym?

 

P.S.

To Twoje wnętrze blaszaka na obrazku lwses?

Link to post
Share on other sites

Według mnie wygląda, tak sobie, ze względu na słabe doświetlenie i jednak wentylatory jakieś takie:P O gustach się nie dyskutuje. Moja buda miała być cała granatowa(elementy metalowe, koszyki itd.), tylko coś nie wyszło i musiałem zmyć farbę, dlatego wygląda jak wygląda. Ale teraz chłodzenia wodnego nie mam, więc z czasem pomyślę. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...