Skocz do zawartości

GTX 285 + GTS 250 do PhysX? (płyta MSI DKA790GX Platinium)


Recommended Posts

W telegraficznym skrócie na GTS 250 dać PhysX Acc enabled (czyli tak jak jest), a na GTX 285 wyłączyć?

 

EDIT: swoją drogą zabrakło mi wtyczki 6-pin i GTS 250 nie jest do końca zasilony, ale wentyl działa. Sterownik wyświetlił komunikat, że wydajność będzie obniżona, choć do PhysX pewnie styknie? :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Hookie, może tak:

Znajdź w biosie init display first [first pcie, 2nd ... itd], ustaw na pci1 z obsadzonym tam gtxem. W sloty obsadź od razu dwie karty. Uruchom windę i zainstaluj stery (mniej obie grafiki wpięte, monitor do gtx).

 

Ja kiedyś robiłem podobnie (co prawda płyta miała chipset nv), wpiołem od razu dwie grafy, do mocniejszej podłączyłem monitor, w bios init na tę co monitor, stery, w sterach phys na tę drugą i szło.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jak są dwa pci-ex to nie ma problemu, ja zrobiłem podobną akcję na płycie co miała 1xpci-ex x16 i pci x4 (tylko tylna ścianka była wycięta, dlatego można było w slot włożyć dłuższe złącze np pci-ex x8, a nawet x16. Tak w ogóle nie było ono planowane do grafik na tej płycie, tylko do kontrolerów sas i podobnych). No i obie grafy działały, jedna x16 druga x4

 

http://blog.activeservers.com/content/b ... S-7125.jpg

 

podobnie jak na tej mobo (pci-ex x4 nie ma tylnej ścianki, można włożyć dłuższe karty)

 

Dlatego właśnie się dziwie, że Hookiemu nie chce to działać :wariat: .

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Pewnie, jak przerzucisz physx na 8600, to 250 zajmie się tylko generowaniem obrazu (więc sprawa jasna). To teoretycznie, trzeba to jednak by przetestować.

 

 

Tylko, że Ty masz pci-ex x1 i to z tylną ścianką, więc co tam włożysz ???

Link to post
Share on other sites

Hookie, może tak:

Znajdź w biosie init display first [first pcie, 2nd ... itd], ustaw na pci1 z obsadzonym tam gtxem. W sloty obsadź od razu dwie karty. Uruchom windę i zainstaluj stery (mniej obie grafiki wpięte, monitor do gtx).

 

Ja kiedyś robiłem podobnie (co prawda płyta miała chipset nv), wpiołem od razu dwie grafy, do mocniejszej podłączyłem monitor, w bios init na tę co monitor, stery, w sterach phys na tę drugą i szło.

Mam Primary Graphics adapter PCIE i mogę zmienić na PCI. Na płycie oba wejścia na karty to PCIE...

 

http://www.msi.com/index.php?func=prodd ... od_no=1552

 

Zna ktoś kombinację na zaawansowane opcję w MSI? :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

u mnie działa

shift+f2 i alt+f3

 

@sas:

 

daj sobie spokój, co znajdziesz na pci. Chyba, że wydasz 300zł i kupisz ageia physix na pci (na allegro czasem są w tych pieniądzach). Ale zakup nieopłacalny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...