Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzeci komputer mICh@eL


Recommended Posts

Powtórzę się:(

Gdzie był jakiś spis userów na, których można głosować albo coś podobnego? Czy może trzeba było po rankingach szukać?

To ja też się powtórzę, nie wiem który już raz. Zerknij na poprzedni wątek. Użytkownicy mogli wybierać ze wszystkich użytkowników zarejestrowanych na benchmarku i spełniających kryteria konkursu.

Link to post
Share on other sites

"Byłeś drugi na liście. Widać wysyłanie spamu nie do końca popłaca ;)"

 

HA!! Hahaha xD drugi to źle?? Może i nie wygrałem, ale Panie Tomku Stiller czy drugi to jest zła pozycja??

 

Nie no jemu ta modernizacja z pewnością bardziej pomoże. Po za tym osobiście i tak preferuje Intele (nie żebym na PII narzekał). O w mordkę - drugie miejsce :(

Link to post
Share on other sites

No wiesz, tutaj nie ma nagrody za drugie miejsce, więc w tym sensie to raczej porażka :)

Być może, choć jego młody umysł nie wiedział jak to ująć w słowa, chodziło mu o to, że to dzięki spamowi zaszedł naprawdę wysoko. Czyli inaczej niż w Twojej wcześniejszej sugestii Tomku - spam popłaca.

 

Mich@el jest tutaj trochę bardziej znany z racji wysokiej pozycji w punktach za newsy. Ale okazuje się, że wystarczy pojęczeć i pospamować, by być na drugim miejscu. Kto wie, może dzień jęczenia i spamowania więcej, i to M_17 by wygrał? :(

Link to post
Share on other sites

Z tej strony patrząc to porażka. Mogę też sobie pomyśleć "tak mało brakowało, a wygrałbym ja" - fakt. Ale Jednak bardziej mnie to cieszy niż martwi. Nie będę pisał "bardzo mnie cieszy, że wygrał ktoś inny", ale szczerze uważam, że wybór padł na odpowiednią osobę. Może wygram za miesiąc, może za 4 miesiące - albo równie prawdopodobnie (nawet bardziej prawdopodobnie) nigdy nie wygram. Czas pokaże..

Link to post
Share on other sites

wheeny - a wiesz, że możesz mieć w tym rację.. nadszedł taki kres, że autentycznie nie mogłem już patrzeć na klawiaturę. Może gdyby nie nadszedł.. aj koniec tego tematu, bo mi się zrobi przykro :(

Link to post
Share on other sites

Co do osobnego wątku na forum to mi pomysł się podoba. Mało komu chce się chodzić po profilach i sprawdzać co komu w budzie gra.. A tak Można by tam umieścić opis swojej maszynki, przykładowy bądź wymarzony sposób modernizacji - a co za tym idzie - po prostu poprosić o głos.

 

A jeśli chodzi o spis użytkowników, to chyba po raz kolejny Pan Tomek nie zrozumiał pytania..

Chodziło o spis osób, które spełniają kryteria - po to by po odnalezieniu osoby, na którą chcemy oddać głos, nie trzeba sprawdzać, czy osoba ta ma zamieszczone 3 wyniki w dziale rankingi. Z tego co mi się wydaje nie było takiego spisu.

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze nie wiem, co zostanie wymienione :D

Ja też nie, ale raczej nie zostawicie GF4 MX440, ani Athlona XP, , więc może dysku nie wymienicie :(:)

 

Idea jest taka, że modernizujemy za ten 1000zł. Jeśli AMD zechce dorzucić coś od siebie, to chwała im za to :)

Czyli AMD daje tego tysiaka, czy jak :) Bo nie wiadomo w jakim sensie AMD jest sponsorem :)
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, bardzo spodobał mi się pomysł prezentacji swoich zestawów na forum. Jak myślicie, czy warto wprowadzić to jako oczekiwany element zabawy?

Nie, żebym się chwalił, ale to mój pomysł! YEAH! :) A tak poważnie, to miałoby większy sens. Jako kryterium dać właśnie dodany zestaw, 2 benchmarki, zgłoszenie się, ktoś by zweryfikował czy wszystko w porządku i osoba ta byłaby zapisana gdzieś do listy. Odrzuciłoby to tych, którzy nie chcą brać udziału, lub nie mają rankingów. Potem w specjalnym wątku na forum każdy ma jeden post na zareklamowanie się i gotowe :(
Link to post
Share on other sites

Wogóle każdy powiniem najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy do określonego dnia, że chce wziąść udział w konkursie. Potem pojwawiała by się się lista z user'ami na których można głosować. A reszat była by rękach benchmark user'ów, coi do tego kto wygra. Było by łatwiej i przejżyściej,a poza tym po ogłoszenie wyników nie było by głupich postów w temacie jak ulepszyć sprzęt osoby która wygrała, ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

To i ja się udzielę, choć patrząc na ten sprzęt to chyba cały komputer trzeba wymienić.

Podam konfiguracje która bym widział - ceny z jakiegoś tam sklepu

Procesor:Intel Pentium Dual Core E5200 + OC +karakorum - 380zł z chłodzeniem

płyta:Gigabyte EP31-DS3L - 275zł

Karta:ATI 4670/9600gt - 380zł

Ram: OCZ 2x1 GB platinum rev. 2.0 cl4 - koło 155zł lub poszukać starych a-data extreme cl4 800 mhz - świetnie się kręciły a były tanie.

dysk: Samsung spinpoint F1 320gb - 210zł (250 to kilka złotych taniej, więc można już dołożyć)

DVD: - zostaje stary

Zasilacz: zostaje stary

Obudowa: Można zostać przy tej co jest - jakaś oszczędność

Łącznie - no cóż koło 1400zł...

Link to post
Share on other sites

skoro AMD doda od siebie procek to ja bym się skłaniał ku platformie podobnej do tej, jaką posiada Andrzej Michalski "blekitna_stal". 770-tka, Phenom od AMD, RAMy dzisiaj to są tanie sprawy, a do całości jakiś Radeonik HD, albo w ostateczności na razie 8800GS, które Michał posiada, a później sam sobie może kiedyś wymieni na coś porządniejszego - z resztą tu powinien się sam Michał wypowiedzieć.

 

Mam - olśniło mnie. Przecież mICh@eL ma do wydania w waszym sklepie prawie 300zeta :( Chyba jak by chciał to mógł dogadać się z redakcją i dołożyć to do puli..

Link to post
Share on other sites

skoro AMD doda od siebie procek to ja bym się skłaniał ku platformie podobnej do tej, jaką posiada Andrzej Michalski "blekitna_stal". 770-tka, Phenom od AMD, RAMy dzisiaj to są tanie sprawy, a do całości jakiś Radeonik HD, albo w ostateczności na razie 8800GS, które Michał posiada, a później sam sobie może kiedyś wymieni na coś porządniejszego - z resztą tu powinien się sam Michał wypowiedzieć.

Tutaj myślałem (zakładając, że AMD daje proca), żeby złożyć zestaw na MoBo z SLI i móc dołożyć drugą 8800GS. Z puli 1000zł byłaby MoBo (coś na nForce, może Asus :(), RAM, HDD i chłodzenie (ewentualnie 8800GS).

 

Mam - olśniło mnie. Przecież mICh@eL ma do wydania w waszym sklepie prawie 300zeta :) Chyba jak by chciał to mógł dogadać się z redakcją i dołożyć to do puli..

Można by to wykorzystać, lecz nie wiem czy nie lepiej jest kupić za to obudowę, bo ta moja nie jest zbyt nowoczesna, słaby przewiew i nie jest czarna :)
Link to post
Share on other sites

mICh@eL

 

Wiesz, może nie jestem Sebastianem Swarcewiczem, ale odradzałbym wchodzenie w SLi - jest słabe skalowanie, moc wykorzystasz w małej ilości gier, po za tym 8800GS to 9600GSO, więc na dzisiejsze realia to jest słaba karta. Wiesz, ja bym jak najszybciej kombinował, żeby opchnąć tego 8800GS, i ewentualnie za kasę z niego we własnym zakresie wymienić obudowę, a te 288 PLN dać benchmarkowi na moda.

 

W ogóle nie wchodziłbym w jakiekolwiek rozwiązania bazujące na dwóch kartach. Jedyną rzeczą, która mnie ciekawi to PhysX - istnieje możliwość jednoczesnego odpalenia Radzia do gier (a pewnie dostaniesz Radeona :)) i GF do PhysX - ale to też załatwia tylko część tytułów i w sumie to mnie ostatnio irytuje, gdyż aby w pełni komfortowo pograć we wszystkie tytuły należałoby posiadać dwie platformy PC, i najlepiej do tego XBOXa 360, PS3 i może jeszcze Wii(frytki) do tego..

 

Po za tym zwróć uwagę na kolejny fakt - spójrz na kompy haczyka i carnivora (dobrze napisałem?). Dostali znacznie mocniejsze grafiki niż Twoja, a w Twoim przypadku jest jeszcze taki szczegół, że this edition is performance by AMD :)

 

A co do obudowy.. ja mam obudowę z komisu za 30zł. Kupiłem ja brudną, pokopaną, rozwaloną, ale za nic nie zamieniłbym jej na inną - wkład pracy jaki w nią włożyłem sprawił, że jestem do niej bardzo przywiązany i mimo, iż jest to wiekowa obudowa, po zamontowaniu kilku cichych 120mm temperatury są na przyzwoitym poziomie - do tego stopnia, że z luki na napędem (brak jednej zaślepki) nawet podczas grania czuć chłodek (a podkręcony 8600 robi blisko 70 stopni). jaki z tego wniosek - niemal z każdej obudowy idzie zrobić coś fajnego :(

Link to post
Share on other sites

skoro AMD doda od siebie procek to ja bym się skłaniał ku platformie podobnej do tej, jaką posiada Andrzej Michalski "blekitna_stal". 770-tka, Phenom od AMD, RAMy dzisiaj to są tanie sprawy, a do całości jakiś Radeonik HD, albo w ostateczności na razie 8800GS, które Michał posiada, a później sam sobie może kiedyś wymieni na coś porządniejszego - z resztą tu powinien się sam Michał wypowiedzieć.

Tutaj myślałem (zakładając, że AMD daje proca), żeby złożyć zestaw na MoBo z SLI i móc dołożyć drugą 8800GS. Z puli 1000zł byłaby MoBo (coś na nForce, może Asus :(), RAM, HDD i chłodzenie (ewentualnie 8800GS).

 

Mam - olśniło mnie. Przecież mICh@eL ma do wydania w waszym sklepie prawie 300zeta :) Chyba jak by chciał to mógł dogadać się z redakcją i dołożyć to do puli..

Można by to wykorzystać, lecz nie wiem czy nie lepiej jest kupić za to obudowę, bo ta moja nie jest zbyt nowoczesna, słaby przewiew i nie jest czarna :)
Michael a możesz mi to wytłumaczyć z tymi punkcikami? Czyli jak za nie dostajesz jakąś kaske do wydanie w sklepie? Bo nie wiem, a nowy jestem.
Link to post
Share on other sites

Wiesz, może nie jestem Sebastianem Swarcewiczem, ale odradzałbym wchodzenie w SLi - jest słabe skalowanie, moc wykorzystasz w małej ilości gier, po za tym 8800GS to 9600GSO, więc na dzisiejsze realia to jest słaba karta. Wiesz, ja bym jak najszybciej kombinował, żeby opchnąć tego 8800GS, i ewentualnie za kasę z niego we własnym zakresie wymienić obudowę, a te 288 PLN dać benchmarkowi na moda.

Może masz rację, lecz jednak wolałbym tego GF dać jaką akcelerator PhysX, a obudowę kupię miesiąc później za kolejne punkty.

 

Chociaż i tak nie wiadomo dalej w jakim sensie AMD jest sponsorem, ale z tego co Pan Tomek pisał, to raczej dają te 1000zł. Więc chyba lepiej będzie dać PII X3, 770-DS3 i 2GB RAM-u, dysk za punkty i 8800GS do tego, niż jakiegoś Athlon'a X2 3GHz i HD4830 zamiast 8800GS, bo Radek jest niewiele szybszy od GF.

 

Poza tym redakcja i tak zrobi to co uważa za słuszne, więc nasze 'gdybania' na nic się nie zdają, będzie trzeba zdać się na ich expertów :)

 

Michał, a możesz mi to wytłumaczyć z tymi punkcikami? Czyli jak za nie dostajesz jakąś kaskę do wydania w sklepie? Bo ja nie wiem, a nowy jestem.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Gadzety_za_punkty-14146.html:

Swoje punkty możesz wymienić także na dowolny produkt z oferty sklepu internetowego.

A przelicznik wynosi 1p = 1zł, teraz już wiesz :(

 

P.S: Macie może jakiś pomysł jak zapakować kompa :) :)

Link to post
Share on other sites

sorki nie wczytywałam się za bardzo w temat ale z tego co widzę to mICh@eL ma w domu GF 8800GS. Może nie jest to produkt najnowszy, ale wydaje mi się, że wydatek pieniędzy na Radeona 4830/4850 jest zbędny (tym bardziej, że musimy wymienić w tym kompie całą platformę). 500W zasilacz Chiefteca też mógłby zostać i spokojnie napędziłby nowy komputer.

Gdybym ja składał tą maszynę za 1000 zł, kupiłbym to:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (AM2) 2.9GHz 1MB 65W

lub AMD Athlon 64 X2 5400+ BOX (Socket AM2, 65W) Black Edition (~330 zł);

Płyta główna: Gigabyte GA-M720-US3 (312 zł);

RAM: Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 (111 zł);

Dysk: Samsung SpinPoint F2EG 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) (259 zł)

 

No a resztę można wziąć ze starej maszyny.

Link to post
Share on other sites

P.S: Macie może jakiś pomysł jak zapakować kompa :(:)

Najlepiej wpakować w styropian i karton od obudowy, ale podejrzewam że już dawno spalony :) W takim razie załatw jakis karton od obudowy atx i działaj.
Link to post
Share on other sites

Michał, co d zapakowania to jeśli nie posiadasz styropianu to możesz pobawić się jeszcze z jakąś gąbką albo coś innego w ten deseń. A swoją drogą to mam wrażenie, że jak się przejedziesz do DHL, czy gdziekolwiek indziej i powiesz, że chcesz wysłać kompa to oni sami załatwią odpowiednie zapakowanie. Myślę, że tu mógłbyś skorzystać z doświadczeń haczyka i carnivora. Możesz też zawinąć go w swoją kołdrę i obkleić taśmą klejącą, a samemu przez dwa tygodnie spać w śpiworze.. albo komputer wysłać w śpiworze ;P

 

Wracając do kofigu.. jeśli dostaniesz Athlone'a X2 to będziesz miał słabszą platformę niż moja obecna (pomijając grafę). Gdybym ja wygrał to chyba kombinowałbym, żeby od benchmarka dostać dobrą bazę, a kasę na grafę później samemu wysupłać - zwłaszcza że w sumie coś tam masz..

 

Co do sponsoringu to myślę, że Benchmark da nieco ponad 1000złociszy, a AMD dorzuci Ci procek, może płytę i Radeona.

Link to post
Share on other sites

A ja nie miałem tak fajnie, i nie byłem sponsorowany przez amd :( Ale i tak mogę sobie we wszystko pograć na full w DX10 przy rozdzialce 1680x1050 :)

 

Wracając do konkursu, robi się jeden wielki burdel. Osobiście czekam, aż dojdzie komputer Michaela do redakcji i wtedy mam nadzieje, że napłyną jakieś propozycje modernizacji.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...