Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzeci komputer mICh@eL


Recommended Posts

Chodzi mi o wyniki głosowania, kolejne pozycji itd. :)

 

A co do modernizacji to w sumie nie ma co kombinować. Tańszego X2, jakaś sensowną płytę, 2GB RAM, Radeon 4670 i dysk jakiś. Tym bardziej, że 1000zł się sztywno nie trzymamy :(

Link to post
Share on other sites

Może zadam pytanie nie do tematu, ale...

 

Gdzie był jakiś spis userów na, których można głosować albo coś podobnego? Czy może trzeba było po rankingach szukać?

 

PS. Wciśnijcie Radka 4830 :(

xD rzeczywiście komp nie grzeszy wydajnością do mnie jedzie HD 4870 wreszcie sobie pogram.
Link to post
Share on other sites

Może zadam pytanie nie do tematu, ale...

 

Gdzie był jakiś spis userów na, których można głosować albo coś podobnego? Czy może trzeba było po rankingach szukać?

 

PS. Wciśnijcie Radka 4830 :(

xD rzeczywiście komp nie grzeszy wydajnością do mnie jedzie HD 4870 wreszcie sobie pogram.
A może ty wiesz? :)

Ja patrzyłem w rankingach, a mich@el'a nie było ;/

Jeszcze sie wypowiem co do kompa. Włożyłbym C2D E5200 + Radek 4830 sam sie niedawno zastanawiałem nad 4670 zatanawiałem ale wybrałem 4850. Niestety teraz macie lekki problemik - wszystko trożeje, więc trudno coś doradzić.

 

A może mICh@eL coś od siebie dorzuci, jeśli w ogóle jest taka opcja, właśnie tak z ciekawości sie pytam :)

Link to post
Share on other sites

Może zadam pytanie nie do tematu, ale...

 

Gdzie był jakiś spis userów na, których można głosować albo coś podobnego? Czy może trzeba było po rankingach szukać?

 

PS. Wciśnijcie Radka 4830 :(

xD rzeczywiście komp nie grzeszy wydajnością do mnie jedzie HD 4870 wreszcie sobie pogram.
A może ty wiesz? :)

Ja patrzyłem w rankingach, a mich@el'a nie było ;/

Jeszcze sie wypowiem co do kompa. Włożyłbym C2D E5200 + Radek 4830 sam sie niedawno zastanawiałem nad 4670 zatanawiałem ale wybrałem 4850. Niestety teraz macie lekki problemik - wszystko trożeje, więc trudno coś doradzić.

 

A może mICh@eL coś od siebie dorzuci, jeśli w ogóle jest taka opcja, właśnie tak z ciekawości sie pytam :)

Wiem bo dosłownie takiego samego kompa tyle, że nie ma napędu optycznego i słabszy zasilacz no-name 300W. AMD sponsoruje procka i grafę reszta to już zadanie redakcji benchmark.pl.
Link to post
Share on other sites

AMD Athlon 64 X2 5000+ ~250zł

GIGABYTE GA-MA770-UD3 ~350zł

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz CL5 ~100zł

WD Caviar SE 160 GB WD1600AAJS ~190zł

Radeon 4670 Asus 512MB DVI&HDMI ~350zł

 

~1200zł

Link to post
Share on other sites

AMD Athlon 64 X2 5000+ ~250zł

GIGABYTE GA-MA770-UD3 ~350zł

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz CL5 ~100zł

WD Caviar SE 160 GB WD1600AAJS ~190zł

Radeon 4670 Asus 512MB DVI&HDMI ~350zł

 

~1200zł

Torture procka i grafę możesz sobie darować AMD sponsoruje Phenoma II i jakiegoś radzia HD.
Link to post
Share on other sites

Dla tych co nie wiedzą, to na święta dostałem 8800GS (dłuuuga historia :(), więc jeśli jest możliwość to ją bym chciał wykorzystać (głupio sprzedawać prezent), chyba że AMD sponsoruje jakiegoś HD4850 czy coś podobnego :)

 

P.S: Muszę oznajmić rodzinie tą nowinę :)

Link to post
Share on other sites

No raczej nie pozwolą Ci na wsadzenie tam GF :( Na obudowie będzie wielka naklejka AMD i jak wsadzisz 8800GS to wszystko wybuchnie.

 

No chyba, że pójdą na to i wyślesz kartę razem z kompem :)

Link to post
Share on other sites

Z jednaj strony szkoda, bo nie ma tego wyzwania, żeby zrobić coś dobrego z małym budżetem. AMD da swoje dwa największe potwory CPU i GPU, dokupić do tego 3 klocki i komputer gotowy. Z drugiej strony fajnie, bo będzie naprawdę mocny i wydajny komputer. A ten konkurs raczej podąża właśnie tą ścieżką :(

 

Więc może ktoś z redakcji podpowie jak będzie to wyglądać, czy mamy coś proponować w ogóle? Bo rzeczywiście może nie ma co myśleć nad grafiką i prockiem, skoro one są poza kryterium. Żeby nie została nam tylko dyskusja nad RAMem...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem mICh@eL powinien wysłać swoją kartę 8800GS, myślę że AMD sponsoruje te 1000pln na całość a nie dorzuca swoje produkty extra. Ja zbudowałbym dla mICh@eL'a zestaw procesor, płyta, ram, dysk i jego 8800GS. Proponuję:

 

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX - 320pln

Gigabyte GA-MA770-UD3 - 350pln

Seagate 160 GB Barracuda - 190pln

GoodRam DDR2 2 x 2GB 800MHz CL5 - 180

 

Razem wychodzi 1040 pln, ale ceny są sklepowe więc jeżeli benchmark zrezygnuje ze swojej marży to powinno być OK :( Może nawet starczy na 6000+. Moim zdaniem nie ma sensu oszczędzać na procesorze czy ramie dla grafiki ze średniej półki skoro mICh@eL taką ma. Lepiej kupić mocny procesor i ram wsadzić 8800GS a dysk zawsze może sobie mICh@eL dokupić z czasem drugi i dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Chmmm, jeśli AMD sponsoruje GPU i CPU to wsadźcie tam Phenom'a II X4 i 2x Radeonx2 4870 - wzrost wydajności będzie naprwadę duży a za 1000 zł kupi się plyte główną :)

 

Trzeba mieć farta żeby wygrać akurat tą edycję kiedy sonsoruje AMD :)

Panie Tomku, nie ma opcji dodania np. TOP 10 glosow? :)

I mICh@eL by był na nas wściekły :(
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...