Skocz do zawartości

Jaka jest NAJLEPSZA pasta termoprzewodząca ?


Recommended Posts

 

 

Witam. Mam pytanie na które chcę uzyskać najprostszą na świecie odpowiedź. Mianowicie jaka jest na najlepsza, najbardziej pro, super-uber-ekstra pasta termoprzewodząca? Prosta sprawa - najnormalniej w świecie - najlepsza.

 

 

Większość tu wypowiedzi nie na temat.

Odpowiem ci wreszcie jaka jest najlepsza pasta według naszych czołowych Overclockerów. Używają te pasty nie tylko do bicia rekordów.

Zobacz sam.

p.s.

Szkoda że nie można dawać pkt. za bajki.

Link to post
Share on other sites

Co innego dobra pasta do zastosowania z AC / LC, a co innego kwestia temperautur ujemnych o których nie ma mowy w warunkach domowych.

Czytaj dokładnie. oto cyt.

Je­śli cho­dzi o nor­mal­ne użyt­ko­wa­nie do­mo­we, to ko­rzy­stam z Co­ol­La­bo­ra­to­ry Li­qu­id Ul­tra na pro­ce­so­rach oraz Ge­lid GC-Extre­me na po­zo­sta­łych pod­ze­spo­łach. Obie pa­sty zde­cy­do­wa­nie po­le­cam, choć po­dob­no In­di­go Extre­me jest jesz­cze lep­sze niż Li­qu­id Ul­tra. Przy naj­bliż­szej oka­zji spraw­dzę to.”

 

Link to post
Share on other sites

MX2 jeśli chodzi o cena/wydajność jest najlepszym wyborem. Co do metod aplikacji - zawsze rozsmarowuję bardzo cienką warstwę na cały IHS, ok 1-2mm odstępu od krawędzi by nic nie wyciekło :)

Link to post
Share on other sites

Szkoda że po dłuższym stosowaniu Liquid Ultra schodzi nadruk z IHS ... a to oznacza utratę gwarancji. 

Nie tylko po uzyciu jej,Mnie nadruk zszedl uzywajac Ic Diamond ;) To raczej zalezy jakis srodkow uzywasz do czyszczenia pozostalosci pasty.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko po uzyciu jej,Mnie nadruk zszedl uzywajac Ic Diamond ;) To raczej zalezy jakis srodkow uzywasz do czyszczenia pozostalosci pasty.

W przypadku Liquid Ultra użyłem... środka dostarczanego z Liquid Ultra (jakie to oczywiste). 

Link to post
Share on other sites

A dlaczego jestes taki uszczypliwy?

Nie mozna normalnie.Dla Ciebie to moze oczywiste, dla innych nie.nie trzeba sie od razu tak pienic  ;)

Pomijam fakt,ze chyba nie bardzo zrozumiales przekaz mojej wiadomosci, ale mniejsza z tym

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites

Nie miałem w zamyśle uszczypliwości, chyba że względem producenta "pasty". Bo jeśli dostarcza z pastą coś, co rekomenduje do jej usuwania, a to coś usuwa oprócz pasty nadruk z IHS, to można to w pewnym sensie odbierać jako wadę tego produktu. Generalnie mnie średnio interesuje, czy winna jest "pasta", czy winny jest "cleaner". Jeśli producent daje mi taki pakiecik, to znaczy że jest on do wykorzystania, a zwyczajnie nie spełnił moich wymagań.

 

Prawdę mówiąc ze schodzącym nadrukiem wraz z IC nie spotkałem się nigdy, a sam tą pastę aplikuję wręcz hurtowo. Tutaj to chyba była kwestia pyłku diamentowego, który w połączeniu z jakąś tam chustką / szmatką dał nam pastę lekko-ścierną, polerską :P W końcu baza ta sama. 

Link to post
Share on other sites

Pastami polerskimi opartymi o pyłek diamentowy "szczotkowałem" IHS'y na lustro, więc to mówi samo za siebie. Wiadomo "stężenie" tego pyłku w IC nie jest tak duże, ale jednak diament to twarda sztuka :)

Link to post
Share on other sites

@ixxor

 

Z tego co gdzieś dawno temu czytałem to napis rzeźbiony jest laserem. Do tego sam IHS ma pory. Te wszystkie metalowe pasty wnikają w pory przez co ich nie usuniesz tak łatwo.

Zresztą w manualu do tychże past jest to opisane i podana jest informacja, że czyszczenie usuwa napis :P

 

 

P.S.

 

Od kiedy masz mux'a w awatarze? :D

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie - stale używana i najlepsza - Prolimatech PK-1 Nano Aluminium o przewodnictwie 10.2W/m*C, ewentualnie także bardzo dobra Gelid GC-Extreme o przewodnictwie 8.5 W/mK i niech się schowają jakieś AC MX 2/4....

zrobilem wlasnie test past i gd-extreme oraz wszystkie prolimatecha pk1/2 i3 sa debesciaki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...