Skocz do zawartości

Far Cry 3 - problem po zmianie sprzętu.


Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu grałem sobie w Far Cry 3 i pewnego dnia listonosz przyniósł mi nową kartę graficzną którą kupiłem na allegro.

Miałem już kupioną nową płytę główną i czekałem na RAM bo nie mogłem wymienić starej na nową ze względu na RAM ddr2.

No dobra teraz problem wygląda tak: Na moim starym jeszcze sprzęcie grałem w FC3, gra nie chodziła perfekcyjnie były spadki FPS'ów. Moja była specyfikacja kompa:

proc amd 2x2.8ghz

1.5gb ram ddr2

hd 4650

płyta główna GA-M56S-S3

Kiedy przyszła mi karta graficzna (hd 5770) wsadziłem ją do kompa aby przetestować jak chodzi i Far Cry działał bardzo dobrze,płynnie na wyżej podanej specyfikacji tylko ze zmienioną kartą. Lecz kiedy zmieniłem części na:

proc bez zmian amd 2x2.8ghz

4gb ram ddr3

Hd 5770

płyta główna GA-970A-UD3

To wtedy gra zaczęła działać tak samo jak dawniej, niemal tak samo jak na specyfikacji pierwszej...

I tu moje pytanie, dlaczego tak się stało? Czy to wina mojego sprzętu czy gry? :D

Wiem, że procek nie jest najlepszy, ale jakoś gra działała płynnie po zmianie tylko karty. :D
Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez sfilip11
Link to post
Share on other sites

A co daje niby płyta i Pamięć Ram? Do gier to praktycznie dwie rzeczy się liczą karta graficzna i Procesor, dopiero później jest RAM itp
W jakim systemie grałeś w Far Cry3 ? BO jeśli XP to nie raczej nie powinno się zmienić a w 7 powinno być troszkę lepiej ze względu na większą ilość RAMu, ale duża różnica i tak by nie była.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...