Skocz do zawartości

GF GTX 660 OC - resetuje komputer podczas grania


Recommended Posts

Na pewno to były oryginalne zasilacze Tagana

 

Oryginalne.

 

Tagan BZ800

 

http://www.hardocp.com/images/articles/1195677664GFTg36AayE_3_17_l.jpg

 

Czy to wygląda na Nichicon'a?

 

Tagan BZ 1300W

 

http://enthusiast.hardocp.com/images/articles/1225401770r0ZtFsfumt_3_17_l.jpg

 

A to wygląda na Nippon Chemicon?

 

Mogę tak po kolei wymieniać modele i wrzucać fotki.

 

Tagan 500W ma dwie linie 12V

  

Większość Taganów ma z tyłu przełącznik "Turbo", który łączy dwie linie zwiększając tym samym ogranicznik prądowy.

 

Brutalna prawda jest taka, że pracownik, który odpowiadał na moje pytania, albo wcale nie był fachowcem, albo miał tak zorganizowaną pracę, że nie miał czasu się zastanowić. 

 

Pracownik call center lub wsparcia technicznego pierwszego kontaktu nie jest fachowcem i nie ma czasu na zastanawianie się. Korzysta z gotowych regułek przygotowanych przez wyżej postawionych ludzi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja to wiem, ale Panu ekspertowi umknęło. Brutalna prawda jest taka, że pracownik, który odpowiadał na moje pytania, albo wcale nie był fachowcem

 

Przecież dostałaś odpowiedź na forum, ze wsparcia i gdzie tam jeszcze pisałaś.

Od wszystkich dostałaś taką samą odwiedź.że to może być zasilacz, więc nie wiem czemu obwiniasz wsparcie.

Jeżeli masz problem ze złożeniem komputera idziesz do fachowców w sklepie w których kupiłaś i oni diagnozują ci która część szwankujesz.

 

Dlaczego nie pisałaś do Tagana, przecież to ich zasilacz miał problem.

Link to post
Share on other sites

 

  
Większość Taganów ma z tyłu przełącznik "Turbo", który łączy dwie linie zwiększając tym samym ogranicznik prądowy.

 

 

Ten nie ma.

Ja nie neguję Twoich informacji, ale możliwe jest też, że jakość wyrobów np. zmieniała się w czasie, albo że różne modele mają różną jakość.

 

Gigabyte nie ma call center, pomoc udzielana jest on-line. Klienta nie interesuje organizacja w firmie, tylko skuteczne, fachowe rozwiązanie problemu, z którym się zgłasza. Co nie nastąpiło.

Link to post
Share on other sites
Większość Taganów ma z tyłu przełącznik "Turbo", który łączy dwie linie zwiększając tym samym ogranicznik prądowy

 

Tagan 500W U33II nie ma żadnego przełącznika Turbo, zresztą żaden z Taganów które widziałem na oczy nie miał takowego przełącznika, więc zaczynam powoli wątpić w oryginalność tych zasilaczy. Niesetey podróbki lepszych produktów komputerowych są na porządku dziennym, sam miałem wiele razy możliwośc porówania tego samego modelu zasilacza czy coolera ze sklepów polskich i niemieckich czy angelskich i często te produkty wyglądały kompletnie inaczej pomimo tej samej nazwy na pudełku.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Przecież dostałaś odpowiedź na forum, ze wsparcia i gdzie tam jeszcze pisałaś.

Od wszystkich dostałaś taką samą odwiedź.że to może być zasilacz, więc nie wiem czemu obwiniasz wsparcie.

Jeżeli masz problem ze złożeniem komputera idziesz do fachowców w sklepie w których kupiłaś i oni diagnozują ci która część szwankujesz.

 

Dlaczego nie pisałaś do Tagana, przecież to ich zasilacz miał problem.

 

Nie, wsparcie nie zająknęło się o zasilaczu. Kazali mi zaktualizować bios i odesłać kartę do serwisu. Poza tym zasilacz jest sprawny. Działa doskonale - tyle że nie jest kompatybilny z tą konkretną kartą graficzną. Z GF260 wszystko chodzi jak brzytwa.

 

Poza tym uważam, że jako pracownikowi Gigabyte nie wypada Ci się kłócić z klientami. Powinieneś ukoić moją irytację, żebym pomimo tej wpadki poleciła znajomym kupowanie produktów twojej firmy, zamiast psioczyć i rozsiewać złośliwe opowiastki.

Edytowane przez Asfodel
Link to post
Share on other sites
Poza tym uważam, że jako pracownikowi Gigabyte nie wypada Ci się kłócić z klientami. Powinieneś ukoić moją irytację, żebym pomimo tej wpadki poleciła znajomym kupowanie produktów twojej firmy, zamiast psioczyć i rozsiewać złośliwe opowiastki.

 

Przecież ja się z tobą nie kłócę tylko próbuję znaleźć przyczynę dlaczego jedziesz po pomocy.

Wskaż przynajmniej jedną złośliwą plotkę którą rozsiewam, zaczynasz gwiazdorzyć  :D

Pomimo jakiej wpadki?

Link to post
Share on other sites

Przecież ja się z tobą nie kłócę tylko znaleźć przyczynę dlaczego jedziesz po pomocy.

Wskaż przynajmniej jedną złośliwą plotkę którą rozsiewam, zaczynasz gwiazdorzyć  :D

Pomimo jakiej wpadki?

 

 

Ale wiesz, że to się indeksuje w google?

 

Za wpadkę uważam brak skutecznej pomocy ze strony wsparcia technicznego oraz brak informacji na stronie www, w instrukcji, czy gdziekolwiek poza mini-druczkiem na pudełku o wymogach technicznych względem zasilacza - poza wartością 450W. Zauważ, że informację na pudełku mogłam zobaczyć dopiero po zrobieniu zakupów.

 

Zwróć też uwagę, że materiał który pomógł mi w rozwiązaniu zagadki był na stronie waszej konkurencji.

Link to post
Share on other sites

 

 

żaden z Taganów które widziałem na oczy nie miał takowego przełącznika, więc zaczynam powoli wątpić w oryginalność tych zasilaczy
 

 

No to chyba mało Taganów widziałeś i pogrubiona część tylko świadczy o tym, że się nie znasz.

 

Napisałem, że większość posiada przełącznik. Są modele, w których przełączanie działa automatycznie albo w ogóle go nie posiadają chociaż można go włożyć / zlutować odpowiednie miejsce.

 

 

http://images.anandtech.com/reviews/psu/2009/500-550w-roundup/TG2_1.jpg

http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/psu/tagan_bz800/14.jpg

http://aphnetworks.com/report/tagan_itz_700w/004.JPG

 

Poza tym w zależności od producenta zasilacza (Tagan nie jest producentem tylko używa gotowców tak jak większość innych firm) używane są różne elementy w środku i tak:

Topower / Tagan uses a Teapo capacitor for the primary and Samson and Tokin capacitors in the secondary.

Impervio / Tagan uses a Nippon Chemi-Con for the primary capacitor, with Teapo caps in the secondary.

 

Oszczędzę wam roboty:

 

http://mod-planet.com/modules/subjects/pages/tagan500_u33ii/1000px/img_2298.jpg

 

Na zdjęciu widać kondensatory po stronie wtórnej. Są to Teapo. Lepsze chinole.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak czy siak, problem udało się rozwiązać, z czego się cieszę, aczkolwiek serwis gigabyte nie okazał się w tej sprawie specjalnie pomocny. ;->

 

 

Serwisant mógł się wykazać myśleniem, doświadczeniem i znajomością warunków, w jakich zwykle działają karty graficzne oraz znajomością wymogów, jakie musi spełnić zestaw komputerowy żeby można w nim było umieścić określony model karty. Np. że zasilacz musi mieć nie tylko minimum 450W ale także 24A na linii +12V.

Twój zasilacz ma 30 A poza tym to serwisant z  gigabyte składał ci komputer że masz do niego pretensje?

Link to post
Share on other sites

 

 

No to chyba mało Taganów widziałeś i pogrubiona część tylko świadczy o tym, że się nie znasz.

 

Ja nie feroruje wyroków na temat Twojej wiedzy więc i ty tego nie rób bezpodstawnie, tym bardziej że napisałem wyraźnie że WATPIĘ a nie że jestem pewnien, więc mnej nadinterpretacji nie zaszkodzi.

Chciałbym tez zauwazyć że już na początku tego wątku napisałem że :
 

 

 

Jeżeli jest to zasilacz taki jak napisałem powodem może być że on posiada dwie linie po 12V 20A i być może karta graficzna przekracza tą granicę dla którejś linii.


I to że ten zasilacz daje 20A na jednej linii to jest taka jest jego specyfikacji i tyle. Zasilacz nie jest ani wadliwy ani kiepski, po prostu karta pobiera więcej prądu, nawet co już też napisałem - overclockowany GTX460 przekracza ten limit.
Link to post
Share on other sites

 

 

To jest dopiero grzebany zasilacz.


Nic nie było grzebane, takie były oryginalnie wlutowane na fali.

 

 

Jak gtx 660 może przekroczyć 20A?

Chodzi o maksymalny impulsowy pobór prądu, wykres poboru prądu przez kartę czy CPU to nie jest linia prosta, podawana wartość pobieranej mocy to jedynie uśredniona wartość w danym odcinku czasu.

Link to post
Share on other sites

Moc urządzeń elektrycznych wyraża się iloczynem natężenia przepływającego przez nie prądu I i napięcia elektrycznego U, do którego urządzenie jest włączone

 

P=U*I

gdzie:

P = moc wyrażana w watach

U = napięcie zasilania wyrażane w voltach

I = natężenie prądu zasilającego wyrażane w amperach

 

P = 12 * 24

P = 288W.

 

Stąd wychodzi, że karta graficzna powinna pobierać prawie 290W.

 

http://www.bjorn3d.com/wp-content/uploads/2012/09/EVGA_GTX_660_SC_2GB_PowerConsumption.jpg

 

Tutaj jest pokazany pobór całej jednostki (komputera).

 

 

 

Właśnie tyle impulsowo GTX660 potarfi pobrać, to powduje zadziałanie zabezpieczenia nadprądowego

 

W impulsie zabezpieczenie nie zdąży nawet tego wyłapać.

Link to post
Share on other sites
Stąd wychodzi, że karta graficzna powinna pobierać prawie 290W

 Podawany przez producenta karty czy Nvidię pobór mocy to tylko uśredniona w czasie wartość, gdyż rzeczywiste wartości wachają się w bardzo dużym zakresie, pobór mocy przez GPU czy CPU to nie jest linia prosta.

Kłania się elementarna znajomość elektroniki i zjawisk fizycznych zachodzących w układach elektronicznych, zwłaszcza cyfrowych. Za moich czasów takich rzeczy uczyło się nawet w szkole podstawowej ale teraz króluje internetowa niewiedza i wszechobecne voodoo - bardzo zresztą na rękę pewnym kręgom :-)

 

 

 

W impulsie zabezpieczenie nie zdąży nawet tego wyłapać.

To nie prawda, wszystko zależy od bezwładności układu zabezpieczającego ustawionego przez producenta, układ może być nawet bardzo czuły jeżeli nie ma stosownej histerezy.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...