Skocz do zawartości

Jakie gry MMO na komputer


Recommended Posts

Nie ma to jak zarzucać komuś pisanie bełkotu samemu pisząc nie na temat :P 
Chodziło mi o to że gry mmo może nie mają wyśrubowanych wymagań i można w nie pograć na słabszym sprzęcie ale to się zmienia w momencie pojawienia się na ekranie dużej liczby graczy w jednym momencie i to dotyczy też wspomnianego wcześniej Lineage 2 (L2). 

Link to post
Share on other sites

@up masz Pan racje :D Sam się nie raz przekonywałem. Choć wyjątkiem jest AION, nie wiem czemu, ale nie potrafił zrobić prawdziwej stop klatki, minimalnie dostawałem 24 fps, i to przy łażeniu po głównym mieście w Elyos w szczytowym momencie gry, czyli zaraz po przejściu na F2P. 

 

Kobart aby ci wyjaśnić, to procesory w telefonach/tabletach, są całkowicie inne niż te które masz w PC-cie, główną różnicą jest to że ma całkowicie inny rodzaj pamięci RAM, który jest o wiele wolniejszy niż znany z komputerów. No nie mówiąc tutaj o możliwościach kart graficznych takich układów.

 

Lineage II powinno chodzić, więc się nie bój.

Link to post
Share on other sites

venedet, co do LastChaos, polskie serwery są prawie puste, jedyne co można by próbować na ogólnoświatowych, o ile takie istnieją.

 

Ragnarok Online 2 ciekawy tytuł :D

Prawie puste?

Jest bardzo dużo graczy , szczególnie po połączeniu serwerów.

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

oh, sora nie wiedziałem że serwery połączyli, ogólnie grałem jakiś rok temu, a wtedy lekka bieda była na polskich serwerach (a grałem może z 4 dni, gdyż w tle się AION ściągał, po formacie).

Ale przyznam gierka ciekawa, spodobał mi się system rozwijania petów, smoki i inne pierdołki, które zajmują mnóstwo czasu, ale dają wiele frajdy.

Link to post
Share on other sites

Po połączeniu serwerów o wiele więcej się dzieje.

Łatwiej o ulepszone itemki.

Trudnością dla nowych graczy jest farma pu, na którą trzeba trochę czasu poświęcić, ale z drugiej strony dzięki temu można zarobić nieźle na niebkach.:-)

 

 

Świetną grą jest też CABAL online.:-)

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

CABAL jest chyba płatny, czyż nie? Chciałem w niego dawniej pograć, niestety sprzęt jaki posiadałem pozwolił na Last Chaos, i to było mocno naciągane na minimalnych 15 fps w mieście :D

 

Ale jeśli miałbym jeszcze coś polecić to Guild wars, pierwszą część :D

Link to post
Share on other sites

WTF Tera online normalnie Ci pójdzie. Gdzie ja sam na swoim laptopie słabszym od Twojego sprzętu pykałem (na najniższych detalach ale jednak) Polecam Guild Wars 2, Lineage II, Guild Wars 1, Aion, World of Warcraft, Vindictus, Continent of the Ninth zwane w skrócie C9, Jeśli grałeś i podobało Ci się World of Tanks to sprawdź Air Rivals. Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Cabal to darmówka.

Dodam że do około 100-110 nie ma nacisku na expienie ponieważ taki lvl można osiągnąć wykonując same questy i za kase z tych questów można się zaopatrzyć nawet w sensowny ekwipunek:-)

 

Up: Air Rivals nawet fajna gra tylko szybko się nudzi.

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites

Tera - Nexusy ach nawet i7 2600k i gtx 670 nie pomoże nadal 10 fps :) jak dużo graczy na nexach

Lineage 2 - Nie wymaga dobrego komputera, lecz do wygodnej gry wymagany SSD

 

To tyle ode mnie :)

Link to post
Share on other sites

TERA, ale mówisz tu o max ustawieniach co nie ?? Mi Tera chodzi na "ultra" przy 45-58fps, ale jakiekolwiek wejscie do miasta lub na Nexusa właśnie, to ustawianie średnich :D Ale gierka na prawdę wciągające, nie tak jak AION, ale system walki jest miodny.

Link to post
Share on other sites

System walki miodny. W Terze Ustawienia full a minimalne to róznica 3-10fps max :). A Na Nexusach co bym nie ustawił to zawsze wskaźnik gry wskazuje 10 fps :). Tak o na terenach to bez problemu 120fps+ w miastach 40-70

 

Też mnie wciągła, szkoda, że ekipa do gry mi się rozleciała, bo bym dłużej zabawił :)

Link to post
Share on other sites

Ta dokładnie, na początku wszyscy grali, a potem nikt :D Najlepsze jazdy były jak się gimbaza zleciała 3h czekania na wbicie na serwer <3, w połowa graczy AFK w mieście :D

Potem przeniosłem się na jakiś drugi serwer, albo na Fraya, albo z Fraya na inny :) To nawet nie było tak źle.

 

Jedyne co w TERA jest słabe, to powtarzające się wyglądy uzbrojenia ;/ Do 25 lv-a bardzo a to bardzo idiotyczne, potem przynajmniej większa różnorodność itemków.

Link to post
Share on other sites

Wolałbym AION-a, ale TERA też może być.(wolałbym, gdyż bardziej ogarnięci gracze, i więcej osób, z którymi nie ma problemu się dogadać po angielsku, a w TERA to różnie z tym bywa)

Link to post
Share on other sites

Mi na 2500k 4,5ghz i gtx660 Tera chodzi na ultra (full hd i wszystko na max) na NEXUSIE minimum 20fps, średnio 24fps.

Na normalnych mapach jest 70+. a na BG 30+.

Co dziwniejsze jak wezme na minimalne/srednie to ten fps jest taki sam. Ach ta optymalizacja...

A tak pozatym to niedługo update w Terze.

Link to post
Share on other sites

polecam The Secret World. Według mnie jest to jeden z lepszych mmo obecnie na rynku. Strasznie nie doceniony ze względu na poziom trudności ;) Gra nie dla 'gimbusów'. Bardzo dojrzała gra skierowana do poważnych graczy :) Nie znajdziecie tam questa "idź zabij 10 wilków", "pozbieraj 5 koniczynek" itp itd. Dla przykładu, często gęsto musicie skorzystać z googli w celu znalezienia kolejnych wskazówek. Ostatnio nawet ściągałem dekoder alfabetu morsa na telefon aby rozszyfrować wiadomość, albo szukałem w bibli (takie prawdziwej ;p ) kodu do kłudki :) Takich przykładów można mnożyć. Do tego PvP dostępne już od początku gry w 3 trybach. Gra miażdży ;)

Link to post
Share on other sites

hmm, heewit89, ciekawił mnie ten tytuł ostatnio, co powiesz o początku rozgrywki? Systemie walki i innych takich, system walki to standardowy target/turówka czy click and shoot?

Ahh, płatne i to drogo :)

Edytowane przez JacobX14
Link to post
Share on other sites

sytem walki w Terze nic nie pobije. Tam liczy się reakcja, i skill zmylenia przeciwnika :) Ach piekne.

 

Hmm Nexusy 20fps ? Miałem i 30fps ale jak jeszcze dużo osób nie dobiło 60 :)

Potem to już masakra była. Przestałem grać jeszcze troche przed patchem który wprowadził inny system brania q na nexus.

 

Grałem na Ishara, potem przeniosłem się na Balder czy jakoś tak to było :) 60 Archer ze zbroja bg +9 oraz łukiem Conjuct - Do craftu trzeba recke, luk z nexusow oraz luk z bg. Nie udało mi się wbić jednak masterworka a poszło na to ze 40k golda :(

Link to post
Share on other sites

hmm, heewit89, ciekawił mnie ten tytuł ostatnio, co powiesz o początku rozgrywki? Systemie walki i innych takich, system walki to standardowy target/turówka czy click and shoot?

Ahh, płatne i to drogo :)

Tak więc początek rozgrywki jest dość trudny. Chodzi tu o brak wiedzy na temat samej rozgrywki. Gra nie serwuje nam quest trackerów, miliona podpowiedzi itd. Jednak wystarczy zacząć pierwszego questa i gra zacznie Cię wciągać jak bagno :)

 

System walki cięzko określić. Ja bym to nazwał half target :D Mamy tergety w grze, możemy zaznaczać moby lecz nie bedziemy robić dmg stojąc do moba plecami. Jak jest większa grupka mobów, target załancza się automatycznie. Jest sporo skili aoe z większości rodzajów broni więc przy jednym auto targecie rozprawiamy się z pozostałumi delikwentami ;)

 

Co jest ogromną siłą TSW to questy. Żadne mmo nie oferuje tak zróżnicowanych questów i co najważniejsze zmusza nas do myślenia a nie walenia f1 f2 i chodzeniu za strzałkami :) Questy dzielą się na grupy: story/main/investigation/group/side/pvp. Największym wyzwaniem są questy inwestygacyjne. Czasem są one strasznie trudne. Rozwiązań szukamy w w wielu miejscach nie związanych z grą. Największym wyzwaniem dla mnie było szukanie podpowiedzi w bibli online :D

 

Kolejnym punktem wyróżniającym gre jest system skili. Postacie nie mają lvla. Expimy tylko AP (Ability Points) i SP (Skill Points). W grze dostępne mamy 525 zdolności, które kupujemy w kolejności jaką chcemy i pod bronie, które używamy. Z całej puli skili możemy używać tylko 7 aktywnych i 7 pasywnych. Możliwości tworzenia własnych buildów są ogromne ;)

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/560973801328370189/D63062CE311D55CA83338722C2BFAC68A34D467A/

 

Co do ceny 54,90 to nie tak dużo :Dhttp://www.gamecodes.pl/the-secret-world-cd-key.html

 

Grę osobiście polecam ;)

 

Na zachętę kilka screenów z klimatycznych lokacji :) A te lokacje ponoć są co raz to lepsze w óźniejszych etapach rozgrywki :) Nie mogę się doczekać odwiedzin w Transylwanii :)

http://steamcommunity.com/id/heewit/screenshots/

 

Screeny zrobione na ustawieniach low/mid więc graficznie ta gra ma dużo więcej do zaoferowania :)

 

sytem walki w Terze nic nie pobije. Tam liczy się reakcja, i skill zmylenia przeciwnika :) Ach piekne.

 

Hmm Nexusy 20fps ? Miałem i 30fps ale jak jeszcze dużo osób nie dobiło 60 :)

Potem to już masakra była. Przestałem grać jeszcze troche przed patchem który wprowadził inny system brania q na nexus.

 

Grałem na Ishara, potem przeniosłem się na Balder czy jakoś tak to było :) 60 Archer ze zbroja bg +9 oraz łukiem Conjuct - Do craftu trzeba recke, luk z nexusow oraz luk z bg. Nie udało mi się wbić jednak masterworka a poszło na to ze 40k golda :(

Co do systemu walki to się zgodzę, jest bardzo intuicyjny i dopracowany. Co do reszty gry to typowy średniak. Tępe questy. Powtarzające się moby. Debilny end game. Kiepskie BG. Open world PvP po 60 lvlu prawie nie istnieje (chyba, że ktoś farmi na mobach). Uwierz mi, że wbiłbyś conjucta i wyrzucił grę z braku jakiegokolwiek sensu dalszej gry. W TERE warto pograć ze względu na widoczki i chyba najlepszy system non-target jak do tej pory. Po za tym dno :) Generalnie jak wbijesz 60 lvl, jedynym ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie kolejnej postaci ;) Ja skończyłem zabawe po Lancerze 60 i sorku 60 ;)

Edytowane przez heewit89
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...