Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzecia edycja


Recommended Posts

Moja konfiguracja wraz opisem podzespołów i cenami - wrzesień 2006. Komputronik ZeTek

 

http://images48.fotosik.pl/65/f727486c8c279f7am.jpg

 

Posiadam płytę główną M2N SLI DELUXE. Płyta ta z biosem 1604 wspiera procek Phenom II, a obecnie mam tylko Athlona X2, a więc przeskok był by duży. A jak AMD się dorzuci to redakcja może zaszaleć przy modernizacji. User DAShoe (USA) odpalił Phenom'a 2 na mej płytce: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLa ... 3&count=32, a więc głosujcie. Z góry dziękuje.

 

http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... esc-3.html

Link to post
Share on other sites

w dualu pracują pamięci tylko w liczbie parzystej, czyli 2xn, 4xn, oraz muszą być tej samej wielkości i parametrów dla każdej pary.

 

np. 2x 512, 2x512 +2x512, 2x1GB + 2x512, itd.

 

ok dzięki to mi rozwiązało problem. zadałem podobne pytanie w dziale porad ale dostawałem odpowidzi że mojemu kompowi przydała by się nowa karta graficzna;) ( co jest prawdą ale nie tego dotyczyło moje pytanie)

Link to post
Share on other sites

Zgłaszam komputer kolegi !

Gramy razem przez LAN ale ponieważ ma bardzo słabego kompa to jest to przeważnie CoD a taki UT3 już się tnie, ogólnie to przydałby mu się bo sporo gra ale tylko w stare tytuły, GRID wymaga SSE2 a jego leciwy sempron nie posiada tychże instrukcji, fajnie było by mu zrobić niespodziankę.

 

Oto jego konfiguracja:

Sempron 2300 soc. A

AsRock na sis746fx

1GB Ram DDR

GeForce 7600GS 256MB

Dysk 160GB

 

Za 1k zł można by już coś niezłego złożyć np.

Celeron DC 1400

Gigabyte EP31-DS3L

2GB Ram ddr2 800

Radeon hd4650

 

Pytanie:

mam założyć mu konto czy sam to musi zrobić ?

Konto założone można na mnie glosować, chociaż i tak wątpię ze coś z tego będzie ;)

Link to post
Share on other sites

dlaczego 2x512 i 1x1024 nie chodziły w dualu a 2x512 i 2x1024 już tak? czy wszystkie we wszystkich slotach powinny być duale? tzn że w pierwotnym stanie te 2x512 nie pracowało jako dual? Mam podobnie tylko ze 2x1024 i zastanawiam się nad dokupieniem 1gb pamieci i nie wiem czy kupić 2x512 czy 1024 w jednej kosci. czy jak kupię w jednej kości to te już zainstalowane nie będą działały w dualu?

Kostki trzeba instalować parami.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko dorzuce swoje trzy grosze co do wyboru kompów: Nigdy nie będzie sprawiedliwie bo to po pierwsze tylko konkurs.

Po drugie ktoś kto ma słabszy sprzęt może mieć kasę, tylko mu szkoda wydawać i za kasę którą mógłby wydać na kompa mógł się dobrze bawić z panienkami w knajpie.

Z drugiej strony ktoś kto ma kompa lepszego mógł po prostu zapracować sobie na niego, kto inny może mieć bogatych rodziców.

Więc pamiętajmy że to tylko konkurs.

 

Kolega dwie strony wcześniej zaprezentował typowo nasze podejście -dostał ale ktoś inny ma więcej....

 

 

Oczywiście polecam mój zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie z innej beczki. Co robicie ze sprzętem, który wymieniacie? Nie wiem czy było już takie pytanie, ale ciekawi mnie to, czy wymienione podzespoły wracają do właściciela, czy zatrzymuje je redakcja. W drugim przypadku można by zrobić drugą akcje, np ulepszanie sprzętu benchmarkowców sprzętem "second hand" ;) tym, którzy mają naprawdę słabe konfiguracje na pewno przypadłoby to do gustu ;] pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanie z innej beczki. Co robicie ze sprzętem, który wymieniacie? Nie wiem czy było już takie pytanie, ale ciekawi mnie to, czy wymienione podzespoły wracają do właściciela, czy zatrzymuje je redakcja. W drugim przypadku można by zrobić drugą akcje, np ulepszanie sprzętu benchmarkowców sprzętem "second hand" ;) tym, którzy mają naprawdę słabe konfiguracje na pewno przypadłoby to do gustu ;] pozdro

Zostaje odesłany, ale sam sie zastanawiałem czy np. jakbym wygrał kiedykolwiek w tym i zmieniliby mi karte graficzną, czy nie można byłoby jej przeznaczyć do kolejnej modernizacji np. jeszcze słabszego kompa, gdzie bardziej sie przyda procesor czy płyta, ale... po co komu teraz 7800GT, skoro za 300zł teraz mozna miec lepsze rozwiązania ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym chciał żeby do modernizacji poszedł komp sprzed 7-8 lat, żeby musieli złożyć całkowicie nowego kompa. To by było dobre info dla ludzi którzy chcą nowego kompa do ok. 1000zł, bo wiedzieliby co warto kupić.

Link to post
Share on other sites

Więc i ja się zgłaszam ;) Ciekawe co będzie można zrobić z moim za 1000zł. Myślę, że coś ciekawego dałoby radę pozmieniać. Zestaw uzupełniony w profilu, ale wkleję tutaj, a co.

 

CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,0 GHz, Venice, socket 939

karta graficzna: Galaxy GeForce 7300 GT 256MB GDDR3

dyski twarde: WD Caviar SE 250 GB WD2500JS

płyta główna: Gigabyte GA-K8N51GMF-9, GeForce 6100

pamięć RAM: 2 GB, DDR 400

zasilacz: Chieftec GPS-400-AA-101A

obudowa: Antec Gamer Three Hundred

DVD: Samsung SH-S203D

 

Też by było jakieś wyzwanie. Nie zależy mi na procku za 500zł, ani na grafice za 800. Pewny i cichy zestaw :) Bardzo jestem ciekaw, co można by z nim zrobić posiadając taki budżet.

 

PS Ja też swój głos oddam na jakiś słabiutki komputer. Wtedy będzie większe wyzwanie i na pewno będzie ciekawiej niż modernizacja z jednego GTX280 na dwa ;)

Link to post
Share on other sites

No to i ja się zgłoszę.

 

CPU: C2D E6400@1.0V ThermalRight Ultra 120A-nie mieści się w budzie;)

MOBO: Gigabyte GA-EP35-DS3R

RAM: Transcend 800+

GRAFIKA: Palit NV 9600 GSO 768MB

HDD: 640GB SAMSUNG F1

PSU: Corsair HX520

 

Reszta nieistotna;)

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Kurcze.. tak samego siebie zgłaszać to, hmm dziwne uczucie. Przynajmniej pojawia się pewna nadzieja. :oops:

 

CPU:

Intel Pentium 4 HT 541 3,2 GHz

 

karta graficzna:

ATI Radeon HD3000 3650 512MB (wydajność 7600gt ;))

725/400 @ 820@505

 

dyski twarde:

Seagate Barracuda 7200.11 640 GB

chyba padnie niedługo..

 

płyta główna:

chipset Intel 865PE

 

pamięć RAM:

DDR 400 1 GB

Kingston HyperX 2x512mb

 

No a teraz spadam pomarzyć o Phenomie i 4850 :ugeek:

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to serdecznie witam jako nowy użytkownik tego zacnego portalu ;))

 

Niestety nie mogę się poszczycić wieloma użytecznymi postami z powodu iż od niedawna jestem na forum.

Ale zaryzykować można więc zgłaszam swoja kandydaturę.

 

Płyta główna: Soltek SL 75DRV

Zasilacz: Chieftec 350W

Grafika: Geforce 4 MX440

RAM: 1x256MB i 1x512MB DDR

Procesor: Duron 1,2GHz

 

Głos oddaje również na 19arek93 ze wzgędu na dużą aktywność na forum.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna: Soltek SL 75DRV

Zasilacz: Chieftec 350W

Grafika: Geforce 4 MX440

RAM: 1x256MB i 1x512MB DDR

Procesor: Duron 1,2GHz

 

Ostry sprzęt :P Przydałaby Ci się modernizacja ;) Ciekawe ile wycisnęliby z Twojego kompa :) Gdybym nie zagłosował wczoraj (na siebie ;) ) to dostałbyś mój głos... tak to jest jak się człowiek spieszy :|

Link to post
Share on other sites

 

Płyta główna: Soltek SL 75DRV

Zasilacz: Chieftec 350W

Grafika: Geforce 4 MX440

RAM: 1x256MB i 1x512MB DDR

Procesor: Duron 1,2GHz

 

Ostry sprzęt :P Przydałaby Ci się modernizacja ;) Ciekawe ile wycisnęliby z Twojego kompa :) Gdybym nie zagłosował wczoraj (na siebie ;) ) to dostałbyś mój głos... tak to jest jak się człowiek spieszy :|

Teraz mam wyrzuty sumienia gdybym nie zaglosowal wczoraj(na siebie) :oops: to by moj glos poszedl na lucassa.A tak apropo zglaszam mojego kochanego zlomka

Plyta glowna Gigabyte GA~8I945PLGE~RH

Proc.p4 HT 541 3,2Ghz

ramy kingstone 2gb ram DDR2 800mhz@533

Karta graf. Asus 8600gt 512mb DDR2!!!(slabszy niz 7600GT DDR3 xD )

Dysk Samsung 120 gb

Zasilacz Tracer 4life 400W(bardzo tworcza nazwa xD)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Eh, wszyscy robią auto reklame, a ja powiem, że głosowałem na mICh@eL, nie znam go osobiście, ale patrząc co on tam ma, zasługuje na poprawe.

Dzięki bardzo, każdy głos będzie się liczył, poza tym w szufladzie leży 'nówka' 8800GS, ale to PCI-E więc na AGP nie wejdzie ;)

 

A tak apropo zglaszam mojego kochanego zlomka

Plyta glowna Gigabyte GA~8I945PLGE~RH

Proc.p4 HT 541 3,2Ghz

ramy kingstone 2gb ram DDR2 800mhz@533

Karta graf. Asus 8600gt 512mb DDR2!!!(slabszy niz 7600GT DDR3 xD )

Dysk Samsung 120 gb

Zasilacz Tracer 4life 400W(bardzo tworcza nazwa xD)

pozdrawiam

Ty to jeszcze masz w miarę komputer, lucass3 i ja jedziemy na GF4 MX440, teraz to integry są kilkukrotnie wydajniejsze :) Ale CS za wyjątkiem de_aztec jakoś chodzi ;)

 

Po drugie ktoś kto ma słabszy sprzęt może mieć kasę, tylko mu szkoda wydawać i za kasę którą mógłby wydać na kompa mógł się dobrze bawić z panienkami w knajpie.

Z drugiej strony ktoś kto ma kompa lepszego mógł po prostu zapracować sobie na niego, kto inny może mieć bogatych rodziców.

 

Ja raczej się nie bawię z panienkami ani nie mam bogatych rodziców, ale dobrze że chociaż mam na czym pisać. Z pewnością przydałaby się modernizacja nawet za 500zł, bo jedynie w CS-a mogę grać (a Mirror's Edge po ostatniej recenzji kusi :P )
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...