Skocz do zawartości

Podkręcenie Phenom II a wydajność


Recommended Posts

Witam,

 

zastanawia mnie jak się ma podkręcanie Phenoma II (w tym przypadku 965BE) do jego wydajności.

Podkręcam samym mnożnikiem mojego Phenk'a - aktualnie jest to 4GHz (20x200MHz)

Wszystko na płycie AsRock 970 Extreme 3 wraz z pamięciami Kingston HyperX Red 2x4GB 1333MHz.

 

Ostatnio nabyłem GeForce'a GTX 660 OC i z ciekawości zrobiłem test 3d markiem 11.

Wynik można zobaczyć TUTAJ.

Dokładniej chodzi o to że osoba od której kupowałem kartę posiada ten sam procesor tylko że maksymalnie wykręcony na 3,8GHz (także mnożnikiem) i to na gorszej płycie (AsRock 970DE/U3S3) a wynik ma prawie 200punktów większy. Z czego to się bierze? Co może być u mnie nie tak? Dodam że temperaturami się nie przejmuję bo max w OCCT:linpack to 60* (SilentiumPC Fera Pro z dwoma Arctic F12 + pasta MX-2)

Obniżając taktowanie procesora daje jeszcze gorsze wyniki. Podniesienie NB czy HT nic nie daje również :(

 

Jakieś sugestie ? Propozycje ? (propozycje typu ''kup intela'' proszę zachować dla siebie bo jak na razie mam ważniejsze wydatki i fanbojom mówię ''dziękuję'' :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@DoberMan:

Napięcie to 1.465v

 

@joker:

Wyłączone :)

 

Przebiłem się do 4.2Ghz. HT 2200Mhz automatycznie wskoczyło jak podniosłem NB do 2200MHz. I moim oczom ukazał się jeszcze gorszy wynik :D Szczególnie w physics score :D

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites

a pewnie ze krecilem :Ptyle ze u mnie jest taki problem ze moja plyta nei powinna obslugiwac tego procka...tym bardziej ze jej max tdp to 95W a PII ma 125W... no i ma slaba sekcje zasilania...

niemniej do testow bujnalem go kiedys na 4.1GHz  1.5V i na spokojnie sobie tak testy przechodzil....tylko ze teraz mam go ustawionego na 3.6Ghz bo wlasciwie wiekszej wydajnosci nie potrzebuje...

wlasnie mam otwartego chroma z kilkunastoma zakladkami/gre lineage 2/jakis komunikator/no i w tle konwertuje film :P

i jakos nic sie zacinac nie chce....

ergo:narazie wiecej nie potrzebuje...no chyba ze bede trzaskal jakies wyniki w 3dmarkach czy cos w tym rodzaju..

Link to post
Share on other sites

Ja chcę z nim pocisnąć trochę żeby ''nadążał'' za GTX660 :D 1,5V 4,2GHz - jednak non stabil... Jednak na 4.1Ghz i 1,465v nic się nie dzieje niepokojącego ;/ Zaraz polecę z nim na 4.1GHz i 1,485v

 

No i du*a - wydajność mniejsza znowu niż przy mniejszym napięciu i zegarze 4GHz ;/

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego zacząłem ten temat bo sam nie wiem czym to może być spowodowane ;/ Zasilacz też nie jest jakiś no name bo OCZ ZS650. Nie wiem o co kaman w tym ;/ Chyba czas na Intela i5. Na lato jak się pozbiera pieniądzów to trzeba pomyśleć...

Link to post
Share on other sites

na 2400Mhz i wgl niedovoltowane, po daniu na 2600 i standardowe napięcie - nie uruchamia się - po dovoltowaniu - też się nie uruchamia :D

 

No też myśle że już jest ok :D

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...