Skocz do zawartości

Windows 8 - pytania, opinie, informacje


Recommended Posts

Czy udało się komuś zainstalować aktualizacje do Windows 8? Próbowałem kilkukrotnie, ale system nie uruchamiał się po aktualizacji lub proces aktualizacji zatrzymywał się na jakimś etapie.

Dodatkowo, sporadycznie pojawia się komunikat, że kosz na dysku C jest uszkodzony. Jak temu zaradzić?

Edytowane przez HiD93
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie Windows 8 Upgrade. Kupiłem jakiś czas temu online za 129 zł. Zaktualizowałem nim Windows 7 OEM 64 bit. Skorzystałem z menadżera aktualizacji. Ostatnio wyczytałem, że da się to zrobić na czysto. W momencie zakupu Upgrade pobrałem sobie kopie systemu. Więc sformatowałem partycję z aktualizowanym Windows 8 i przystąpiłem do instalacji czystego Windows 8. Jednak po wgraniu nie dało się go aktywować. Wyskakiwała informacja, że klucz jaki wpisałem służy jedynie do aktualizacji. Jako, że sporo osób w sieci piszę, że da się to zrobić, poszperałem trochę i znalazłem sposób aby to rozwiązać, jest to magiczny plik o nazwie "Activate_Windows_Upgrade_after_Clean_Install.bat" I rzeczywiście po odpaleniu go system się aktywował. Pytanie tylko czy to jest legalne?

Link to post
Share on other sites

Nie jest to do końca legalne, każdą wersję Windows Upgrade można zainstalować na czysto przy użyciu dołączonego klucza, aczkolwiek ty masz poprzednią instalację Windows 7 więc nie masz się czym martwić, zainstaluj z płyty upgrade przy użyciu tych wskazówek: http://www.dobreprogramy.pl/zwojtek/Jak-zainstalowac-Update-do-Windows-Pro-na-czystej-partycji,37936.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Znajomi kupili laptopa Dell Precision z zainstalowanym win8. Chcieliby mieć jednak czystą płytę z systemem na wszelki wypadek. Znajomi mają Windowsa 8 (bez Pro).

 

Udało mi się ściągnąć obraz płyty z sumami zgodnymi z tymi ze strony msdn microsoftu . Tam jest pozycja "Windows 8 (multiple editions) (x64) - DVD (Polish)" i w opisie:

This file contains both Windows 8 and Windows 8 Pro. Please refer to your product keys to determine which products are included with your subscription.

 

Jak wiadomo product key w win8 jest zapisany w biosie. Czy przy instalacji z takiej płyty instalator sam wybierze sobie wersję na podstawie tego klucza?

 

Co do legalności powinno być to legalne bo płaci się za licencję, a nie za nośnik.

 

Wiem, że można zrobić sobie obraz partycji recovery na płytę, ale znajomym chodz i oryginalną płytę z systemem i tego się trzymajmy. Da się tak zrobić?

Link to post
Share on other sites

To ja wiem, że będzie legalny :) ale czy odpowiednia wersja sama się zainstaluje w oparciu o zapisany w biosie klucz (jeśli tak to działa)?

 

Znajomi mają laptopa więc kodu nie znają (brak naklejki).

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

menu start to krok w tył, powinni lepiej skonfigurować modern ui dodając ikonki zamykania systemu, nie kazdy potrafi to samemu zrobić,albo dać więcej opcji do wyboru:

 

1. logowanie do modern ui czy do pulpitu?

2. tylko modern ui / mui + klasyczne start / tylko klasyczne start?

3. wygląd W8 czy pełne aero W7?

 

i te opcje powinny być od początku do wyboru,

Link to post
Share on other sites

Tak to już jest w naszym kraju.

Pojawią się zapewne wpisy, że skoro wraca menu start to ósemka jest windowsem 7 ze zmianami kosmetycznymi, czyli tak naprawdę jak ktoś miał 7 i kupił 8 to zapłacił dwa razy za to samo.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby propozycja z możliwością wybory.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Najlepszym rozwiązaniem byłaby propozycja z możliwością wybory.

Zapewne taka możliwość będzie - domyślnie nowy wygląd (kafelki) a stary (start + aero) jako opcja do wyboru.

Link to post
Share on other sites

moja przygoda z win8 trwała  20 min nie licząc czasu instalacji...i poleciała do kosza :)....na szczescie nie wydałem ani grosza na ten system bo z uczelni mam.

 

Co mi sie spodobało:

-design...ale o gustach sie nie dysktuje...jest spoko i tyle.

-bajerki - przydatne lub nie...ale są!

 

Co mi sie nie spodobało:

-kazde otwarcie aplikacji z modern ui...konczy sie załadowaniem jej do pamieci...i choc wydaje nam się, że appka została zamknieta/zminimalizowana...to nadal jest otwarta...i....pod magicznym skrótem ALT+TAB ukazuje nam sie masa otwartych appek. Korzystanie z tego skrótu już mija sie z celem...zamykanie aplikacji na sztywno tylko poprzed ALT+F4 gdzie nie kazdy user zna ten skrót. 

-nie widze tego systemu w zadnej firmie...noo nie potrafie sobie go wyobrazić.

-jak dla mnie win8 jest systemem dla niedzielnego usera...od czasu do czasu...jakis film, necik...nic wiecej....

-w praktycznych zastosowaniach tudzież biznesowych kompletna klapa...zero usability....

-odpalam pogodynke w moder ui na prawym monitorze...pulpit na lewym, klikam na pulpit...pogodynka znika i pojawia sie pulpit, szkoda, ze nie da sie "zadockować 'startu' "....

-ogólnie rzecz biorąc, może i jest ciut szybszy od 7....ale za to tracimy czas na zbedne pieprzenie sie z tym systemem....

 

historia sie powtarza, jak to było na jednej "sławnej lub nie" grafice w necie...jeden system świetny...nastepny shit...i tak dalej.

 

Win 8 okazał sie dla mnie shitem...jestem programistą....zajmuje sie aplikacjami uzytkowymi i systemami biznesowymi i nie wyobrazam sobie pracowac na tym systemie. Moja siostra która korzysta z kompa raz na ruski czas - moze to dla niej - ale nie dla mnie. Wielu moich znajomych po fachu podziela moja opinie. 

 

Ciekaw jestem jak sprzedaż "boxowa" tego systemu, bo to, że MS chwali się liczbą sprzedanych kopii systemu to chyba raczej tyczy się rynku OEM - czyli preinstalowanych na siłe na lapkach/desktopach...na szczescie można zrezygnować z takiego systemu nie akceptując umowy/licencji EULA i żądając zwrotu kasy za system od producenta lapka - nie kazdy o tym wie, ot tak cenna informacja.

Link to post
Share on other sites

@ maxellxl

 

taki z ciebie programista jak z koziej d... trąbka ;)

 

20 minut na ocenę systemu? mnie też ten system denerwował na początku, ale nie aż tak by z niego rezygnować

 

1. na temat aplikacji - aplikacje zamyka się przeciąganiem w dół albo (co jest mniej wygodne) z lewego paska - i po zamknięciu ŻADNA  z nich nie figuruje w pamięci, więc albo piszesz nieprawdę albo nie potrafisz zamknąć aplikacji w Windows 8... ;)

 

2. Windows 8 używam na trzech komputerach i powiem Ci, W7 się nie umywa pod kątem szybkości działania, stabilności i usability - ale do tego trzeba poznać system a nie klikać 10 minut

 

3. Po wgraniu W8 na SDD, na stary dysk wgrałem W7 - porażka, system po instalacji nie nadawał się kompletnie do użycia, nie potrafił znaleźć sieci wifi, obraz wyświetlał się w niskiej rozdziałce ze względu na brak sterowników, tymczasem W8 po pierwszej instalce działał od razu - nic nie trzeba było dodatkowo wgrywać....

 

4. Jako programista powinieneś docenić menu zarządzania (Win+X), ale pewnie nie wpadłeś na to, że takie coś istnieje w W8...

 

Tyle w temacie

Link to post
Share on other sites

@up

 

widze, kolega potrafi tylko obrazac ludzi :D....spoko

 

skoro uzywasz systemu do worda i neta to spoko :)...dla Ciebie moze jest OK

 

dla wiekszosci ludzi nie jest OK :D ....wez pod uwage sprzedaz systemu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...