Skocz do zawartości

TV 55' dafuq


Recommended Posts

Tak jak w temacie, szukam panelu o wielkosci 55'

 

Wymagania:

- Mozliwosc powieszenia na scianie

- Conajmniej jedno wejscie HDMI

- Full HD lub wyzej

- Sensowne odswiezanie

- LED

- Sensowne 3D

 

Jezeli ktos ma jakis ciekawy pomysl co wybrac to prosze sie nie krepowac :D

 

Jakiekolwiek sugestie bylyby mile widziane.

Link to post
Share on other sites

A jaką kwotą dysponujemy?

Brak konkretnych limitow, ale nie chcialbym wydac 13 tys. na TV bez przesady :)

Mysle ze 7 max 7.5 jest akceptowalne, chyba ze naprawde warto doplacic to sie zastanowie.

 

To 3D ma być takie bez okularów ?

Chodzi mi o brak ghostingu i crosstalku, chodzi o aktywne 3D, bo technologia LG zmniejsza ilosc linii w poziomie o polowe niestety pogarszajac znacnzie jakosc obrazu

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle pytanie - a nie myślałeś o plaźmie?

 

Za kilka dni będzie polski test P50VT50E to Ci go podeśle. Tylko na ten model trzeba by trochę poczekać bo polskie sklepy narzucają sobie ogromny podatek od nowości i model ten na razie to ~10k. Choć pewnie poza OLEDami zmiecie wszystko.

Link to post
Share on other sites

Myslalem, myslalem, ale jest kilka "ale" przemaiwajacych przeciw:

 

- Ekran chodzi ~14 godzin dziennie (pobor pradu + ewentualne wypalanie)

- Nie podoba mi sie charakterystyka obrazu (duza ziarnistosc)

- Spora grubosc (tu juz wzglad stricte estetyczny, tv bedzie na scianie powieszony)

 

Wydaje mi sie ze P50VT50E widzialem wczoraj w RTV, bardzo ladny obraz, ladne tez 3D, ale przy nim powala cena no i rozmiar nie ten :)

 

EDIT: Moj blad, macalem to: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p50vt30e.bhtml

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Jak byłeś w Euro to pewnie też widziałeś ten TV :

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55es8000.bhtml#opis

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55es7000.bhtml#opis

Gdybym miał się na coś zdecydować to właśnie wybrał bym jeden z tych dwóch.

Bardzo ładnie prezentują się nowe modele LG (choć nie jestem fanem tej marki muszę przyznać, że dali rady)

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,_LG,g2,i8,f1,d3,do10000.bhtml

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście nie odważyłbym się kupić 55 calowego krawędziaka, full led to wiadomo ceny z kosmosu.

Na dzień dzisiejszy pozostaje plazma, bo o ile się mówi czym większe tym lepsze to lcd tak nie jest.

Lepiej się po prostu wstrzymać lub dozbierać i kupić plazmę, podobno panas z serii ST50 już w testach lepiej wypada niż VT30.

Pozdro.

Edit:

W sklepie nigdy się nie sugeruj obrazem , zazwyczaj jadą na trybie sklepowym lub innym shitem.

W domu dopiero wyjdzie na jaw PRAWDZIWY obraz.

 

Ja osobiście nie odważyłbym się kupić 55 calowego krawędziaka, full led to wiadomo ceny z kosmosu. Na dzień dzisiejszy pozostaje plazma, bo o ile się mówi czym większe tym lepsze to lcd tak nie jest. Lepiej się po prostu wstrzymać lub dozbierać i kupić plazmę, podobno panas z serii ST50 już w testach lepiej wypada niż VT30. Pozdro. Edit: W sklepie nigdy się nie sugeruj obrazem , zazwyczaj jadą na trybie sklepowym lub innym shitem. W domu dopiero wyjdzie na jaw PRAWDZIWY obraz.

Edytowane przez kaper666
Link to post
Share on other sites

te ES to jakas kupa mnie sie wydaje

 

Doplacasz tam tak naprawde za dodanie kamery + procesora ARM Dual Core zamiast za funkcje ktore faktycznie na cos sie przydadza :)

 

Poza tym nie chce zadnej kamery w telewizorze, to juz przegiecie.

 

Macie jakies inne propozycje? Czy mowicie zeby poczekac?

Link to post
Share on other sites

Ja bym poczekał, mam również w planach 55 cali i na bank nie kupię żadnego krawędziaka. Ostatnio widziałem u klienta 55 cal Samsung D8000 to byłem po prostu w szoku, o ile na 46 calach obraz jest naprawdę przyzwoity, równomierność podświetlenia AKCEPTOWALNA to w 55 calach wyglądało TRAGICZNIE, klient powiedział że to normalne jest i że dzwonił do samsunga, przybyli, zobaczyli i stwierdzili ze to taka przypadłość już jest tej technologii i nic z tym nie zrobią. Dlatego ja wyleczyłem się z każdego leda i wolę więcej nawet zapłacić za prąd i td. i cieszyć się z plazmy. Plazma też ma swoje wady w tym szara czerń w dzień czy wyblakłe kolory ale są jak najbardziej akceptowalne i można je zniwelować praktycznie do minimum.

A jeżeli ci tylko zależy na krawędziaku to ja bym na twoim miejscu wybrał kilka modeli i w warunkach domowych sprawdził co lepiej ci zagra ( to jest jednak duży tv i mało kasy to nie kosztuje ) niż później pluł się w twarz.

Pozdro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Gregus, już kiedyś rozmawialiśmy na priv - plazma z wiadomych względów u Ciebie odpada. Full Led produkował swego czasu Sharp i z tego co czytałem były to mega kozackie modele, ale zrezygnowano chyba z nich ze względu na koszty. Jeżeli jednak chciałbyś takiego leda, i nie odstrasza Cię, że będzie to model sprzed 1/1,5 roku to myślę, że mieści się on spokojnie w Twoim budżecie.

 

looknij: http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html

 

No chyba że taki: %-)http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Sharp_AQUOS_Full_LED_LC-80LE645E_80-calowy_telewizor_-_cena_i_specyfikacja-39330.html %-)

Link to post
Share on other sites

Bo nie wiem co temu stoi naprzeciw. Wyższych rachunków chyba się nie boi kupują TV za taką kasę a i wypalanie to zamierzchłe czasy.

 

Druga sprawa gdybym nie szedł w zaparte to Ty miałbyś teraz jakiegoś kichowatego LEDa a z tego co widzę to bardzo chwalisz sobie plazme Panasia.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Druga sprawa gdybym nie szedł w zaparte to Ty miałbyś teraz jakiegoś kichowatego LEDa a z tego co widzę to bardzo chwalisz sobie plazme Panasia.

No i chwała Ci za to, bo grać gra super i jestem zadowolony, ale bym raczej jako monitor nie chciał jej używać.

Rachunki rachunkami i kasa kasą ale jak to ma grać po 14 godzin ? Mój 42" wpierdziela jak jest wyświetlony pulpit 200W a taki 55" ?

Przez cały okres rozliczeniowy, trochę się uzbiera...

Link to post
Share on other sites

Z tym, że taka krówka to na monitor się nie nadaje. Nawet mój znajomy, który ma 50GT30 tak twierdzi, a przy 42" czuł niedosyt.

Ja także nie wyobrażam sobie pracy z pikselami wielkości "palca". Kark po 14 godzinach wysiada. Nie ma bata na to.

 

Polacy uczą się na błędach także keep going :P.

Link to post
Share on other sites

TV uzywam wlasnie jako ktoregos z rzedu monitora, a w off-godzinach do prawdziwego uzytku czyli np. ogladania filmow :)

 

Kubbak, jezeli zagwarantujesz mi ze nic mi sie nie wypali w plazmie po 14 godzinach wyswietlania tego samego obrazu jedynie ze zmieniajacymi sie cyferkami to biore plazme od reki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...