Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: Pierwszy komputer haczyk90


Recommended Posts

A jaki zasilacz mamy do dyspozycji? bo my tutaj tak polepszamy polepszamy, krecić procka się zachciało, ale nie wiemy jaki mamy do dyspozycji zasilacz? A jak wiadomo on nie może zostać zignorowany

W zestawie jest jakiś markowy 500W, także akurat o zasilacz nie ma się co martwić.

Link to post
Share on other sites

Podsumuje moje propozycje:

 

- obecna płyty plus jakiś szybki X2 do tego grafika 4850

 

lub przejście na platformę Intela

 

Płyta na P35 + E5200 (jakieś chłodzenie do tego) - podkręcić do 3,3 GHz + ATI 4670. [istnieje zagrożenie że pamięci mogą nie dać rady]

 

Osobiście uważam że X2 z zegarem powyżej 3 GHz z 4850 będzie wydajniejszy od Intela.

Idealnie było by, gdyby udało się zmieścić z Intelem oraz kupić tego 4850 ;) Na chwilę obecną jeszcze nie wiem, jak to wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Witam,

płyta główna powinna zostać, bo się nie zmieścimy w kwocie 1000zł, wymiana procesora na lepszy - proponuję Athlon X2 6000+ BOX, ramy bym zostawił - z opisu haczyka90 wynika iż korzysta on z Windowsa Xp, więc jeśli nie korzysta z Visty to RAM moim zdaniem jest narazie ok. Do tego Radeon 4850 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) bulk - cena tych elementów w komputroniku to w sumie 966zł.

 

Drodzy państwo - próba wymiany 3-4 podzespołów i zmieszczenia się w kwocie 1000zł spowoduje iż każdy element z osobna stanie się lepszy, ale w całości nie przyniesie to oczekiwanego przez haczyka efektu - nie wskoczymy wtedy z wydajnością w grach o te "300%" które wyczytałem w newsie ;) Lepiej szukać innych alternatyw, wnioski na wyciągnięcie ręki, myślę iż wymiana procesora i k. graf. to klucz do sukcesu.

 

Pozdrawiam, powodzenia w wyborze.

Na te 300% Gwarancji oczywiście nie ma :\ Jak się nie da, to się nie da. Mam nadzieję, że jak będzie 279% to haczyk się na nas nie obrazi :P

Link to post
Share on other sites

ewentualnie jeszcze dodam, że można by wybrać kartę nvidia zamiast radeona ze względu na chipset płyty głównej. Wtedy proponowałbym GeForce 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) dark knight cooler z tym że w komputroniku całkowity koszt wyjdzie poza 1000zł o 15zł, polecam ceneo.pl lub skapiec.pl i na "bank" się zmieścicie.

 

Pozdrawiam!

W przedziale cenowym jakim dysponujemy chyba jednak lepsze będzie ATI. Na razie czekamy na propozycję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Benchmark, jest własnością komputronika, komputronik ma dostęp do najlepszych hurtowni więc myślę, że uda wam się zdobyć na prawdę tanio rzeczy po okazyjnej cenie.

 

 

Eh... to musze sciągać 3DMarka jeszcze, choć nie wiem czy mój złom da sie reanimować ;)

Link to post
Share on other sites

Btw. Jeśli ta osoba jest fanem nowych gier, FPS itp. Polecam jednak Radeona...

 

Jednak, gdy jest fanem Neverwintera, gier RPG, Gothica itp. skłaniałbym sie jednak ku GeForce. Ponieważ ATI strasznie zaniedbuje gry pod względem sterowników, które nie są zarazem Benchmarkami, czy też większymi hitami (diablo 3 czy coś).

Link to post
Share on other sites

oczywiście Panie Tomaszu, wziąłem owe 300% w cudzysłów w moim poprzednim poście ;) Pan haczyk90 na pewno się nie obrazi, gdyż i tak czy siak to on miał szczęście i to jemu zostanie ulepszony komputer :P

 

Jeszcze pisał Pan, że super by było gdyby udało się zmieścić z intelem oraz kupić tego Radka - moim zdaniem, aby zrobić to 'wydajnie' to należy wymienić tego X2 na szybszego X2, bo zmieszczenie się w 1000zł z Intelem jest niewykonalne [chyba ze faktycznie macie jakieś super hurtownie gdzie wszystko 50% tańsze] - z kupnem procesora Intela wiąże się wymiana płyty głównej - jedną z lepszych możliwości z Intelem jakie znam to płyta główna Asus P5B Intel P965 i c2d E4500 podkręcone na około 3,2GHz - 100% da radę, ponadto ta płyta po aktualizacji biosu obsługuje nawet quada. Są to dosyć tanie podzespoły, jednak i tak się nie zmieści z Radkiem 4850 w 1000zł, nawet z 4830 się nie zmieści - wykroczy o około 120zł [chyba że macie te 'super' hurtownie]. Albo c2d albo Athlon X2 - takie moje zdanie i jestem za Athlonem[cyba ze macie 'super' hurtownie ; DDd]

 

uf ale się rozpisuje xd jak za bardzo paplam to mi zwróćcie uwagę.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mała prośba na początek. Proszę mi nie Panować ;) Nie lubię tego (aż tak stary chyba nie jestem?). Ze mną zawsze możecie luźno porozmawiać.

 

Wracając do tematu. Zastanawiam się nad zestawem X2 6000+ do tego Radek 4870. Reszta zostaje. Co Wy na to? Jest szansa, że uda się zmieścić w kwocie 1k pln.

 

Swoją drogą. haczyk90 nie powiedział jakiego używa monitora. Jeśli ma np. LCD 19'' to nie warto przesadzać z kartą grafiki.

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu. Zastanawiam się nad zestawem X2 6000+ do tego Radek 4870. Reszta zostaje. Co Wy na to? Jest szansa, że uda się zmieścić w kwocie 1k pln.

To wtedy jest szansa na te 300% ;)

 

Jak dla mnie lepiej niż rewelacyjnie - nawet nie brałem pod uwagę niczego ponad 4850, a tu proszę 4870 - jego wydajność w stosunku do 8600gt jest miażdząca do tego procesor 3 GHz. haczyk90 będzie na pewno zadowolony :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

pomyślałem sobie - szukaj, a znajdziesz - no i udało się

 

http://www.neotek.pl/index.php?site=produkt&&id=6318

Asus P5B Intel P965 - 168.22 zł

 

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C6502981

Asus Radeon HD 4830 - 472,23 zł

 

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int ... src,ceneo/

C2D E4500 2,2GHz - 337,00zł

 

Razem: 977,45zł

 

lub

 

http://digitronik.pl/sklep-Gigabyte_Rad ... 1536,,.htm

Gigabyte Radeon HD 4850 - 501,42zł

 

Razem: 1006,64 - ja mu mogę te 7zł dopłacić...

 

Lub jak Tomek mówi [bez Panowania - proszę bardzo! ;) ja mam tylko 17 lat ; D] i jak ja mówiłem tylko z 4850 wymienić procesor na Athlon 6000+ X2

Link to post
Share on other sites

No tak - nikt nie wziął tego pod uwagę - pewnie wszyscy korzystają z darmowych wersji linux ;) wychodziłoby na to, że wymiana płyty głównej odpada i chwilowo najlepszą opcją będzie wymiana procesora na Athlona X2 6000+ i karty graficznej na Radeona HD 48x0 gdzie x:=5 or x:=7

Link to post
Share on other sites

 

Wracając do tematu. Zastanawiam się nad zestawem X2 6000+ do tego Radek 4870. Reszta zostaje. Co Wy na to? Jest szansa, że uda się zmieścić w kwocie 1k pln.

To wtedy jest szansa na te 300% ;)

 

Jak dla mnie lepiej niż rewelacyjnie - nawet nie brałem pod uwagę niczego ponad 4850, a tu proszę 4870 - jego wydajność w stosunku do 8600gt jest miażdząca do tego procesor 3 GHz. haczyk90 będzie na pewno zadowolony :mrgreen:

Zastanawiam się tylko, czy ta karta nie zmarnuje się przy X2 6000+

Link to post
Share on other sites

Ceny z komputronika:

AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX (Socket AM2,65W) Black Edition 249,-

Arctic Cooling Freezer 64 Pro 72,-

Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) 519

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz Polecamy 129,-

Łącznie 969 zł ,więc 30 zostanie na przesyłkę zwrotną ;) .

Albo wymieńcie mu samą płytę ,procesor podkręcić(lepszy coller) i dajcie jakąś lepszą grafikę i ram.

Link to post
Share on other sites

ja obstawiam taką konfigurację :

 

procesor dual core E5200 293zł

płyta główna GIGABYTE GA-P35-DS3L 248zł

karta graficzna PALIT Radeon HD4830 512MB 256bit 457zł

 

w sumie daje 998zł

 

wydajnościowo zyska on zatem naprawde bardzo dużo

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się tylko, czy ta karta nie zmarnuje się przy X2 6000+

Może troszeczkę będzie nad wyrost, można też pomyśleć nad lekko podkręconym 4850 i do tego dobrać dobre kości pamięci.

 

ja obstawiam taką konfigurację :

 

procesor dual core E5200 293zł

płyta główna GIGABYTE GA-P35-DS3L 248zł

karta graficzna PALIT Radeon HD4830 512MB 256bit 457zł

 

w sumie daje 998zł

 

Tylko tutaj trzeba dodać jeszcze jakieś chłodzenie bo ten procesor trzeba do tych 3 GHz przynajmniej podkręcić.

 

Więc zostaje, albo bardzo wydajna platforma z X2 i praktycznie kres już jej możliwości do rozbudowy lub wydajana platforma Intela z "dużym" polem do rozbudowy na przyszłość.

 

(myślę, że ważnym czynnikiem co wybrać będzie to jaki będzie do tego monitor podpięty)

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie tylko, że tutaj nie ma sensu wymieniać ramu na 2x1GB... 800MHz, bo to praktycznie zerowy wzrost wydajności.

 

Jedyne rozsądne rozwiązanie (moim zdaniem) to A-DATA EE 2x2GB 800Mhz CL4

 

O ram powinien moim zdaniem zadbać samodzielnie, a ewentualnie dać mu chłodzenie. Bo zmana ramu to nie problem, chłodzenia dla niektórych już może być taki problem.

Link to post
Share on other sites

pamięci i chłodzenie może sobie sam kupić, do podkręcenia może poprosić jakiegoś znajomego który mu procka wykręci, konfiguracja bardziej przyszłościowa, ale można też ograniczyć jeszcze bardziej koszty,

gorsza grafika np :

gigabyte GF 9600GT 512MB 256bit 400 zł

płyta główna :

MSI Neo-F v2 (P31 PCI-E SATA2 DDR) 204 zł

 

i już jest 100 zł na chłodzenie, bez szału ale coś wydajnego można już kupić

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...