Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Posiadam obudowę Fractal Design R4 z dwoma domyślnymi wiatrakami. W kompie siedzą dwie karty graficzne 2x1080 ti i cpu Ryzen 3950x z Noctua NH-D15s. Przy renderowaniu GPU jest bardzo gorąco, grafy podchodzą pod 75-80 stopni a sama blacha obudowy jest bardzo gorąca. Postanowiłem dokupić wiatraki trzy wiatraki Fractal Design Silent Series R3. Zastanawiam się w którym miejscu je umiejscowić i w którym kierunku, tak aby było optymalnie. Poniżej schemat mojej budy, niebieskim koloroem oznaczyłem wiatraki które mam oraz ich kierunek, czerwony to miejsca gdzie jest miejsce do wstawienia nowych. Koło wiatraka nr 7 mam blok z dyskami który może trochę blokować wejście powietrza, zastanawiam się czy go nie wykręcić?

 

6XPUHU7.jpg

Link to post
Share on other sites

Przy tych podzespołach powinieneś zamontować wszystkie wentylatory, 7, 6, 5, 4, 3 i wysterować je tak aby więcej powietrza wychodziło do obudowy niż wchodziło. Przednie wciągają, tylni i górne wyciągają. Jeśli ten boczny jest na wysokości kart graficznych to można pomyśleć o zamontowaniu go tak żeby zabierał gorące powietrze z kart na zewnątrz.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale na dole też powinni być miejsce na wentylator, najlepiej gdyby wciągał powietrze.

 

 

Osobiście przy takim sprzęcie wymienił bym obudowę na coś większego z bardzo dobrym przepływem powietrza bo to juz poważna maszyna do pracy.

 

https://allegro.pl/oferta/corsair-obsidian-900d-legendarna-box-ogromna-6-9153492734?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/silverstone-raven-rv03-9169588372?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Link to post
Share on other sites

Wentylatory 1(konieczny filtr przeciw kurzowy), 6 i 7 nadmuchują do obudowy tu nie zaznaczyłeś jeszcze możliwości dla wentylatora na dole obudowy (podłoga), a 3, 4 i 5 wyciągają. Przy 1080Ti w SLI  potrzebna jest obudowa bez zabudowanego frontu typu Mesh.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Oczywiście wszystkie miejsca powinny byś obsadzone. Pokuszę się o podpowiedź:

7 - wtłaczający powietrze do obudowy

1 - wtłaczający powietrze do obudowy

4 - wyciągający powietrze z obudowy

5 - wyciągający powietrze z obudowy

 

Nie pisałeś o rozmiarach wentylatorów. W każdym razie jak masz miejsce na 140 to kupuj 140. Jeśli nie to 120.

Istotna jest dobra jakość wentylatorów aby był cichy w pracy ciągłej, natomiast montaż na sylikonowe kołki zapewni ciszę przy zmianach prędkości obrotowej wentylatorów.

 

Pozdrawiam

 

P.S. fajny render

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...