Skocz do zawartości

Nowy rx 5700 XT problem


Recommended Posts

Kupiłem ostatnio MSI rx 5700 XT i od samego początku mam z nią problemy. Na początku nie chciała ustawić natywnej rozdzielczości ale na szczęście pomógł restart monitora.

 

Teraz po zainstalowaniu MSI Afterburner wychodzą mi takie przecudne wyniki:

 

msi.png

 

Pomijam fakt że ta karta w stanie spoczynku bez włączonych wentylatorów łapie 60 stopni. Problem ze sterownikami czy wadliwa karta?

Link to post
Share on other sites

Gaming X działa pół pasywnie na stock ustawieniach, do 60' nie działają wentylatory.

Mogę sprawdzić ile jest w idle jak wrócę z pracy, ale nie wiemy czy to taka sama karta.

 

Afterburner odinstaluj i sprawdzaj GPU-Z, w aplikacjach HW Info, Afterburner itp nie pokazuje wszystkiego i często pokazuje od czapy wartości.

Edytowane przez KoleC
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem GPU-Z. Wyniki takie same tzn. GPU clock pokazuje 6-7MHz. Czy to normalne w tych kartach? Pytam bo w poprzednim gtx 1060 miałem ustawione cały czas na maksa stąd mój niepokój.

 

A co jest nie tak z MSI afterburner? Czym w takim razie monitorować temperatury i fps podczas grania?

Link to post
Share on other sites

Też chciałbym wiedzieć co jest z tym programem nie tak. Chyba, że mówicie o kartach czerwonych. Na kartach zielonych nigdy nie miałem z tym programem problemów. Działa jak należy. Co do temperatur to ustaw sobie krzywą pracy wentylatorów. Minimalnie ustaw taką wartość jaka jest dla Ciebie niesłyszalna. Czyli np. przy 40% karty praktycznie nie słyszysz więc to będzie wartość minimalna a potem np od 60-65 stopni wzrasta o ile tam %. 

Link to post
Share on other sites

Kup rtx-a i po problemie.

Też się nad tym zastanawiałem, ale top Radeona za 1700 kupisz jak się postarasz, a top Nvidię za dwa razy tyle.

 

https://youtu.be/5tWhbLLoc2c

 

Do autora: Ta Twoja karta nie jest najlepsza, ale jest zaraz po najlepszych, jeśli to msi gaming X. Tylko trochę cierpliwości trzeba :P

 

wiadomo, nie ta liga, ale finansowo i w praktyce? Może dlatego zen 2,5 i navi będą też w nowych konsolach.

Link to post
Share on other sites

Też się nad tym zastanawiałem, ale top Radeona za 1700 kupisz jak się postarasz, a top Nvidię za dwa razy tyle.

 

 

Do autora: Ta Twoja karta nie jest najlepsza, ale jest zaraz po najlepszych, jeśli to msi gaming X. Tylko trochę cierpliwości trzeba :P

 

wiadomo, nie ta liga, ale finansowo i w praktyce? Może dlatego zen 2,5 i navi będą też w nowych konsolach.

 

 

Ja wiem wiem dlatego ją wybrałem to jest sztos porównująć stosunek jakości do ceny. Szkoda tylko, że nie zauważyłem, że była wersja Red Devil w promocji za tylko 50 zł więcej bo bym ją wziął.

 

Za RTx 2070 super który ma podobne wyniki a w niektórych grach jest nawet gorsza od RX 5700 XT  trzeba było z 400 zł dopłacić.

Dlatego dziękuję za takie porady  ;)

Link to post
Share on other sites

Co do wentylatorów to radeon software zakładka wydajność, opcja zero rpm i wyłącz. Chyba ze włączysz sterowanie zaawansowane to ta opcja zniknie.Co do zegarów to normalne pewnie dodatkowo masz włączoną opcje radeon chill, gtx 1060 też zbija zegary u ciebie była pewnie ustawiona maksymalna wydajność.

Link to post
Share on other sites

Za RTx 2070 super który ma podobne wyniki a w niektórych grach jest nawet gorsza od RX 5700 XT  trzeba było z 400 zł dopłacić.

Dlatego dziękuję za takie porady  ;)

2070S w zdecydowanej większości gier jest wydajniejszą konstrukcją od RX5700XT i co by nie mówić sterowniki nv są bezosbługowe, oprogramowanie nie jest tak problematyczne jak soft do RX5700/5700XT dlatego też w niektórych przypadkach warto rozważyć tą dopłatę i mieć święty spokój. 

Jeśli korzystasz z karty AMD to zapomnij o prawidłowym działaniu MSI Afterburner bo to oprogramowanie gryzie się z AMD Wattman stąd są problemy z wentylatorami, zupełnie inną krzywą pracy wentylatorów niż domyślnie posiada karta. Nie raz potrafi się zdarzyć, że wentylatory w ogóle nie startują a karta notuje już po 70-80C na GPU. Połączenie Wattman + Afterburner rodzi bardzo dużo problemów.

Kolejna sprawa to wysoka temperatura w spoczynku. Ustawiając monitor na 144hz lub podłączając 2 monitory na raz karta przechodzi w tryb 3D dla pamięci czyli taktowanie pamięci masz takie jak w grach co powoduje wyższy pobór prądu i wyższe temperatury. Problem znany ale według AMD to nie problem, tak ma być  :roll:

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie przejmowałbym się. 5700xt są zaprojektowane do pracy przy 80-90 stopni podczas grania więc 60 nie powinno robić wrażenia ani tym bardziej powodować paniki. A może masz kiepsko przewiewną obudowę?:) A tak na serio, katowałem przez 5 lat używanego gtx msi 970 nie zważając na temperatury i wiecie co? Nic mu się przez 5 lat nie stało. Służy dalej dobrze kolejnemu właścicielowi. Chodzi mi o fakt, że nie trafia do mnie argument "wydłużania żywotności karty graficznej" poprzez trzmanie niskich temperatur. W moim przypadku nic to nie zmieniło. Po tych pięciu latach wymieniłem pastę pod radiatorem i termopady na pamięciach obniżając trochę ilość ciepła i tyle. Mój obecny 5700xt Gigabyte XT w idlu ma ok 54 stopnie przy dobrej wentylacji. Kein stress.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no nie wiem, mamy tą samą kartę, obudowę też tą samą, ja mam w idlu 39/40 stopni na zmianę, przy 0 rpm. Procek za to trzydzieści kilka, ale szaleje czasami do 60, ale to oddzielny temat. Odświeżanie 75 Hz, 2560 x 1080. W grach karta maks 80 stopni, pamięci 90, nie wchodzę w temat hot spota.


Te 80 i 90 stopni, to przy 1900 rpm (ustawienia auto), bo posiadacze radeonów lubią i umieją ustawiać UV oraz zmieniać profil wentylatorów na bardziej agresywny.

Edytowane przez FranzMoritz
Link to post
Share on other sites

no nie wiem, mamy tą samą kartę, obudowę też tą samą, ja mam w idlu 39/40 stopni na zmianę, przy 0 rpm. Procek za to trzydzieści kilka, ale szaleje czasami do 60, ale to oddzielny temat. Odświeżanie 75 Hz, 2560 x 1080. W grach karta maks 80 stopni, pamięci 90, nie wchodzę w temat hot spota.

Te 80 i 90 stopni, to przy 1900 rpm (ustawienia auto), bo posiadacze radeonów lubią i umieją ustawiać UV oraz zmieniać profil wentylatorów na bardziej agresywny.

 

Przez Ciebie musiałem się upewnić czy dobrze napisałem i faktycznie poniosło mnie 39-40 stopni w idle. :) Skąd ja te 54 wziałem nie wiem. Ctrl + Z!

Link to post
Share on other sites

2070S w zdecydowanej większości gier jest wydajniejszą konstrukcją od RX5700XT i co by nie mówić sterowniki nv są bezosbługowe, oprogramowanie nie jest tak problematyczne jak soft do RX5700/5700XT dlatego też w niektórych przypadkach warto rozważyć tą dopłatę i mieć święty spokój. 

Jeśli korzystasz z karty AMD to zapomnij o prawidłowym działaniu MSI Afterburner bo to oprogramowanie gryzie się z AMD Wattman stąd są problemy z wentylatorami, zupełnie inną krzywą pracy wentylatorów niż domyślnie posiada karta. Nie raz potrafi się zdarzyć, że wentylatory w ogóle nie startują a karta notuje już po 70-80C na GPU. Połączenie Wattman + Afterburner rodzi bardzo dużo problemów.

Kolejna sprawa to wysoka temperatura w spoczynku. Ustawiając monitor na 144hz lub podłączając 2 monitory na raz karta przechodzi w tryb 3D dla pamięci czyli taktowanie pamięci masz takie jak w grach co powoduje wyższy pobór prądu i wyższe temperatury. Problem znany ale według AMD to nie problem, tak ma być  :roll:

Również posiadam monitor 144 Hz i aktualnie przy 5700 XT na pulpicie lub w przeglądarce itp temperatura (przy wyłączonych wentylatorach na karcie) oscyluje w granicach 50 stopni, zużycie prądu to od 8 do 50W (przy Youtube). 

Edytowane przez JorgesLSM
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...