Skocz do zawartości

Orange 10mb wysoki ping jak ktos uzywa wifi


Recommended Posts

Witam mam problem z internetem

Posiadam internet orange 10 mb modem livebox 2.0

Gram w grę cs go  normalnie mam ping 70-100 na serwerach zalezy od lokalizacji niby wysoki ping ale da się grać nie ma ścin , a jak ktoś używa wifi  ping nagle skacze do 300-500 i nie da się grać tak samo strony czy filmy na yt wczytują sie wolno

Jest taka możliwość abym pomimo tych 10 mb mógł spokojnie grać i jednocześnie aby członkowie mojej rodziny mogli używać wifi bez żadnych problemów tak by nie było ścin nie wiem może trzeba kupić osobny router wifi .

A i dodam jeszcze że na komputerze korzystam z internetu przez kabel

Edytowane przez rsh713
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest taka możliwość abym pomimo tych 10 mb mógł spokojnie grać i jednocześnie aby członkowie mojej rodziny mogli używać wifi bez żadnych problemów tak by nie było ścin nie wiem może trzeba kupić osobny router wifi .

Przydałby się router z  QoS. Tylko powiedz jakie osiągasz prędkości internetu na tym liveboxie?Bo jest słynne DO 10 Mb/s.

Link to post
Share on other sites

Te Liveboxy to straszny szajs jest. Zrób tak jak radzi @@Yokai i zainwestuj w porządny router.

 

P.S. @@jarrino, niestety nie każdy ma takie szczęście. Swego czasu też miałem Neo "do 10 Mbps" i przeważnie prędkość oscylowała w granicach 2-3 Mbps. Oczywiście reklamacja nie miała najmniejszego  sensu, bo nikt nie powiedział, że będę miał gwarantowaną jakąkolwiek prędkość minimalną. A jak udało się osiągnąć 4 Mbps to już święto było, nic tylko szampana otwierać xD

Link to post
Share on other sites

Jak zmieni ruter to mu nie wzrośnie prędkość dostarczanego internetu. Otwórz autorze liveboxa w przeglądarce i zobacz jaka tam podali prędkość wysyłania. Od tej prędkości odejmij ok. 2-3 i wyjdzie ci taka jaką dostajesz na ruter. W różnych godzinach może być różna, w zależności od obciążenia sieci.U mnie ich urządzenie sprawdza się raczej bez kłopotów, no i w razie czego wymieniam bez problemu na nowy (przez ładnych parę lat tylko dwa razy). Możesz też do nich zadzwonić i poprosić o połączenie z kimś, kto ma wgląd w prędkości wysyłane do ciebie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

ciężko będzie wymienić modem livebox bo mam telefon stacjonarny
Co ma piernik do wiatraka ?

 

 

Jak zmieni ruter to mu nie wzrośnie prędkość dostarczanego internetu.
Prędkość nie wzrośnie, ale problem z pingami może zniknie. Warto spróbować. Ewentualnie zgłosić problem technikom z Orange, jeśli winny jest router, to powinni bezpłatnie naprawić/wymienić na nowy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie masz lte? Bo wtedy na czas gry można sobie telefon podpiąć jeśli masz jakikolwiek pakiet danych.

 

Używam na cały dom lte od plusa bo orange na kablu też u mnie by działał do 10mb (filmu w 4k już bym nie obejrzał). Szybkości mam wystarczające w 90%. Ale w godzinach wieczornych kiedy domownicy coś oglądają to niestety czasem też mam przycięcia podczas grania. I wtedy właśnie udostępniam internet z telefonu co załatwia problem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad lte , czy orange lte jest warty do gier i czy bedzie lepszy od tych 10 mb drogą kablowa minusem jest to że są limity ale korzystał bym z lte tylko do gier gram od 18-23 czasem krócej . Mimo że mieszkam w małej miejscowości zasięg jest w miarę ok ale z tego co czytałem w lte mogę być przeciążenia jak dużo osób korzysta . Do końca września 2020 r. w mojej miejscowości ma być światłowód ale tyle nie chce mi się czekać aż bo człowiek tylko się wkurza że nie może normalnie pograć .

A i czy w orange jest taka możliwość abym miał jednocześnie internet domowy kablowy dla rodziny  i internet lte tylko dla siebie jakoś w pakiecie.

Edytowane przez rsh713
Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o lte to warto sprawdzić każdą sieć przed zakupem. Kupując kartę np. Lub zaprosić znajomych którzy mają inną sieć w celach testowych. Ewentualnie kupując przez internet masz czas 14 dni na zwrot.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

A i czy w orange jest taka możliwość abym miał jednocześnie internet domowy kablowy dla rodziny i internet lte tylko dla siebie jakoś w pakiecie
Owszem, jest to jak najbardziej możliwe, sam kiedyś tak miałem przez jakiś czas, tyle że wtedy też płaci się "podwójnie", czyli jeden rachunek za internet stacjonarny, a drugi za LTE. Dwóch w    cenie jednego nikt ci raczej nie da…
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...