Skocz do zawartości

Crash komputera w trakcie uruchamiania


Recommended Posts

Witam.

Złożyłem zestaw komputerowy:

 

Płyta główna MSI MPG Z390 GAMING PLUS

 

 

Otóż gdy uruchamiam komputer wszystko wydaje sie spoko, mogę wejść do biosu i gdy wszedłem po raz pierwszy rzuciło mi sie w oczy taktowanie mojego ramu : 2133mhz a niby powinno być 3000. Dobra ustawiłem żeby czytało mi płytę i zresetowałem kompa - gdy tylko uruchamia sie instalator win 10 komputer crashuje się i mogę jedynie wyłączyć go przytrzymując dłużej guzik on, dalej spróbowałem przez pendrive'a zainstalować system, ale jest to samo, gdy komputer wczytuje płytę bądź pendrive'a następuje crash i tyle.

 

Wymieniłem dysk na którym mam postawionego win7 i ekran ładowania wczytuje się jedynie do loga microsoftu i znowu crash - pomyślałem że może podepnę karte graficzną i tak spróbuje odpalić kompa, zrobiłem tak i znowu crash systemu w tym samym momencie - wiatrak karty przestał działać w momencie crashu - na procku chłodzenie działa. Co robić?

Link to post
Share on other sites

płyta ponad pięć stów, proc prawie 2a koła a zasiłka za 2ie stóweczki ... heh ... sam prosisz się o kłopoty ... to taka mała dygresja.

 

Popatrz w inną stronę ... załatw sobie lepszy zasilacz i na nim potestuj 

Edytowane przez Elomin
Link to post
Share on other sites

A przy tym ustawieniu z początku 2133 co się dzieje

Sytuacja jest identyczna. Chwile ładuję się system, bądź jeżeli mam pendrive podłączony lub płytka i crash. Freezuje kompa, nie działa restet

Wykonałeś to zalecenie?

Sytuacja była taka że wyskoczył error po ustawieniu tym, ręcznie wchodząc w opcje mogłem i ustawiłem taktowanie na 3000mhz i zresetowałem i niby tak działa ale ten tryb powoduje problem - wyskoczył komunikat o powrocie do ustawień fabrycznych gdyż nie może nastapić przełączenie profilu xmp

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...