Skocz do zawartości

Jaki Procek do Płyty głównej Gigabyte GA-B85M-D3H


Recommended Posts

Czy ktoś by mógł mi doradzić jaki procek dać do płyty głównej   GigabyteGA-B85M-D3H.

 

Ponieważ składam tani komputer do gier i wybrałem takie podzespoły 

 

- radeon HD7850 2GB GDDR5

-Intel Core i3 4130 4 x 3,4Ghz

-Gigabyte GA-B85M-D3H

- 2 x 4GB 1333Mhz ddr 3

 

Dałem tą i3 bo myślę że będzie dobrze działać z tą płytą i kartą jak macie jakieś lepsze propozycje 

to piszcie!

 

a i jeszcze jak by ktoś by mi podał link do dobrego zasilacza do dalszej rozbudowy komputera.

Edytowane przez felek1918
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Minęły 3 lata wiem, ale u mnie jest taka Specyfikacja : 

CPU - Intel Core i5-4460 (Bazowy zegar Procesora : 3,20 GHz - Turbo 3,40 GHz). 

RAM - 10 GB RAM-u

GPU - ASUS Phoenix GeForce GTX 1650 SUPER OC 4GB. 

Płyta Główna - Gigabyte B85M-D3H v.2.0 

Zasilacz - Corsair VS450

Dysk Systemowy SSD - Crucial BX500 960GB. 

OS - Windows 10 Home. 

Hybrydowy Dysk Rozruchowy Jednostki Centralnej SSHD - Seagate FireCuda 2TB.

Więc przechodzę już do sedna, bo wydaje mi się, że do takiego Peceta jaki obecnie mam, przydałoby się jedynie tylko tą za przeproszeniem nieszczęsną, o nieznanej nazwie "10 Gigabajtową Pamięć RAM", wymienić więc jaki RAM jest najbardziej do takiej płyty głównej polecany?

Nawet mój własny komputer za pieruna, nie jest w stanie stwierdzić jaka to jest nazwa, aż sam sobie z tego wszystkiego zadałem pytanie : "Co to ja mam za Pamięć RAM, do cholery?" xD

Link to post
Share on other sites

Według tego co wykrył mój komputer mam Pamięć RAM o takiej nazwie, pośmiejmy się razem, ja za stu tysięcy diabłów w życiu bym tak długiej nazwy nie potrafił napisać! xD

Pamięć RAM : Nieznany CMZ4GX3M2A1600C9 0793 GR1333D364L9/4G 0215 CMZ4GX3M2A1600C9 0793 GR1333D364L9/2G 10GB

I zaraz się zaczną pytania typu : "O rany boskie! Co ty k***a masz za RAM?!" 
:rotfl::rotfl:

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Barti30 napisał:

Pamięć RAM : Nieznany CMZ4GX3M2A1600C9 0793 GR1333D364L9/4G 0215 CMZ4GX3M2A1600C9 0793 GR1333D364L9/2G 10GB

I zaraz się zaczną pytania typu : "O rany boskie! Co ty k***a masz za RAM?!" 
:rotfl::rotfl:

To już Ci podpowiem wystarczy te pogrubione kody producenta wpisać w google i masz wszystko podane na tacy :)

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, WPRD700 napisał:

Nie no, w porządku. Odczytuje numery producenta wszystkich kości RAM, jakie masz w kompie.

 

CMZ4GX3M2A1600C9 - 2 GB

GR1333D364L9/4G - 4 GB
CMZ4GX3M2A1600C9 - 2 GB
GR1333D364L9/2G - 2 GB

 

Strasznie nietypowe masz wielkości tych pamięci. :D 

Bo to są kości RAM jeszcze z czasów tzw. "Totalnego Początku" gdy jeszcze nie miałem takiego komputera jaki dzisiaj obecnie mam. 

Jakoś się te kości RAM z tych naprawdę baaaaardzo dawnych czasów "uchowały" aż do dzisiaj, w moim obecnym kompie.

Wydaje mi się, że wtedy chyba jeszcze nawet Dyski SSD nie istniały, ani Hybrydy SSHD.

Wtedy nawet jeszcze Windowsa 10 chyba nie było. 
 

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.10.2022 o 20:01, jakub1t napisał:

I tak wymiana ram nic Ci nie da . 

Może w niektórych sytuacjach coś pomoże większa ilość , ale to zależy od gry . A to że ram bez według Ciebie nazwy to bez różnicy większej . 

Da da, pierdyknę sobie na święta, Patriota ViperX-a 3RD DDR3 16 GB RAM-u (2x8GB) 1600 MHz i będzie to wszystko fruwać jak porąbane. xD 

Mój Procek obsługuje Pamięć RAM DDR3 1600 MHz, a moja Płyta Główna obsługuje RAM-y aż do 32 GB w tym również typu Dual Channel. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Barti30 napisał:

Da da, pierdyknę sobie na święta, Patriota ViperX-a 3RD DDR3 16 GB RAM-u (2x8GB) 1600 MHz i będzie to wszystko fruwać jak porąbane. xD 

Jak będziesz chciał szczerze odpowiedzieć , to napisz co to dało jak już kupisz ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...