Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
mam problem z moim zasilaczem który jest dość dziwny i występuje od początku zakupu czyli jakoś od października 2018, nawet przed podkręceniem procka. Grając w takiego Wiedźmina 3 na ultra wszystko działa cicho, grafika osiąga maksymalnie 55 stopni.  Grając w takiego Rainbow Six Siege na low ustawieniach graficznych GPU osiąga maksymalnie 65 stopni a zasilacz zaczyna działać jak odkurzacz a prędkość wentylatorów GPU pokazuje wtedy 37-45% na MSI afterburnerze. Bardzo podobne wyniki osiągam na ustawieniach graficzny ultra. Nie tylko te problemy mam w powyższej grze. Występuje to nawet przy takiej grze jak Golf It. Prócz tego to w Warframe, Overwatch, CS GO, Mordhau. Nie pomaga nic, zmiana ustawień graficznych, ustabilizowanie klatek. Zasilacz po prostu zamienia się w odkurzacz i to jest zbyt absurdalne żeby była to wina optymalizacji gier. Koniec końców, winny jest zasilacz czy może jednak coś innego? 

PODZESPOŁY KOMPUTERA
CPU: Ryzen 7 2700 X
GPU: GTX 1080 Gigabite G1 Gaming
MoBo: MSI x470 Gaming Pro Carbon
Zasilacz: Corsair Builder CX 750W
RAM: G.Skill Ripjaws V 16GB 3200Mhz

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tak, bardzo podobny dzwiek do tego z filmiku, tak o 30% cichszy, bardziej słychać pracę wentylatora. Może też inaczej to słyszę bo mam "piwnicę" na zasilacz w obudowie. Grając w gry słyszę tylko bardzo głośny szum zasilacza ale jak schylę się do obudowy to słychać te piszczenie cewek w zasilaczu. Podczas normalnego użytkowania zasilacz jest cichy.

Edytowane przez ezio2322
Link to post
Share on other sites

prędkość wentylatora w zasilaczu może zależeć tylko od 2 czynników, temperatury i obciążenia. 
Możesz spróbować przedmuchać zasilacz (tylko ostrożnie na rozładowanym i bez wstrząsania sprężonym powietrze, trzymając je pionowo) 

Tak czy inaczej, jak chcesz ciszy to płacz i płac (dobry pół pasywny PSU to tak około 400zł najtaniej)

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, bardzo podobny dzwiek do tego z filmiku, tak o 30% cichszy,

 

Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy że w tych korsarzach, był problem z łożyskami, jeśli do tego dochodzą jeszcze piszczące cewki o których piszesz to nie wiem co mam Ci powiedzieć, może tylko tyle ze budżetowy OEM SPC VeroM2 600, za 200zł który posiadam u siebie takich problemów nie sprawia (na razie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...