Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Acer Aspire E15 e5-575G Dysk SSD

Acer Aspire E15 e5-575G Acer Dysk SSD Upgrade Dysku Dysk SSD obok HDD dwa dyski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 caesariatus

caesariatus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 25 maj 2019 - 09:07

Czyli zostaje kopiowanie dysku. I po kopiowaniu zgra się partycja recovery i będzie można już sformatować HDD, prawda?

A jak klucz pobrałem z CMD a dokładniej dane jak:

Product Name: Windows 10 Home

Version:
Product ID:
Installed Key:
OEM Key:
OEM Edition:

to to się nada chyba jak zapyta o klucz?

• 0

#22 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10915 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 25 maj 2019 - 09:40

Spróbuj aktywować i zobaczyć czy przyjmie, ja nie wiem.
  • 0

#23 anemus

anemus
  • Gaduła

• 258 postów

Napisano 25 maj 2019 - 15:33

Tak naprawdę to nie. Klucz jest na dysku i tylko tam. Miałem już przypadek padniętego SSD i braku zapisanego klucza. Microsoft mówi że to nigdzie nie jest zapisywane, prócz systemowego dysku. 

...

Nie.

W laptopach kupionych z oryginalnym systemem jest w uefi/bios.

Zmieniałem parokrotnie dyski w paru laptopach i zawsze się sam aktywował na lokalnym użytkowniku.

Jak masz przypisane do konta microsoft to po zalogowaniu przy instalacji do niego w zależności od licencji też może ci się sam aktywować (jak oem to musi mu się identyfikator sprzetu z kluczem zgadzać).

Jak masz instalowany poza fabryką i nie masz licenci przypisanej do konta to musisz sam aktywować (tu klucz faktycznie jest na dysku)choć może być potrzeba dzwonienia.

Użytkownik anemus edytował ten post 25 maj 2019 - 15:49

• 1

#24 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10915 postów

Napisano 25 maj 2019 - 19:44

Tak, chodziło o kupiony osobno windows 10 pro 64bit PL. Bez przypisanego zewnętrznego maila. Napisali, że nie maja nic na serwerach i w uefi tez nic nie będzie i rzeczywiście po reinstalacji się nie aktywowało.  

• 0

Spoiler

#25 caesariatus

caesariatus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 28 maj 2019 - 12:17

Zrobiłem sobie próbę na starym Lenovo g500H.
Miał windows 8 jak kupowałem. Potem jakoś aktywowałem do 10. Potem zainstalowałem na czysto 10 bez śmieci z cd-keyem windowsa z uczelni. Potem jeszcze obok drugi system i ubuntu. A na koniec zrobiłem reset 01, bo chciałem go sprzedać, to nie pasowało mi że jest windows z moim kluczem z uczelni. Doszło do tego  że zainstalowałem samo ubuntu. Oczywiście partycja recovery i wszystko skasowane.
Dziś go sformatowałem, zainstalowałem win 8 i bum. Nie działa, prosi o klucz. Klucz zły.
Ale zainstalowałem win 10 i automatycznie sie klucz aktywował podczas instalacji. Cyli faktycznie jest zapisany gdzieś w biosie.

Użytkownik caesariatus edytował ten post 28 maj 2019 - 12:18

• 0

#26 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10915 postów

Napisano 28 maj 2019 - 16:30

ale jak ty tylko sformatowałeś, to wszystkie dane tam nadal są. To nic nie mówi.
Sam bym mógł się pobawić jak będę mieć czas, jak reaguje windows, na zmianę HDD/SSD, tylko z lokalnym kontem. 

• 0

Spoiler

#27 lokalnasila

lokalnasila
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 28 maj 2019 - 19:42

Sprawdź jakie dyski do twojego laptopa oferuje serwis Acera to będiesz miał pewność 100%. Jeżeli ta odpowiedź już padła to przepraszam czytałem pobieżnie.

• 0

#28 caesariatus

caesariatus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 29 maj 2019 - 22:16

ale jak ty tylko sformatowałeś, to wszystkie dane tam nadal są. To nic nie mówi.
Sam bym mógł się pobawić jak będę mieć czas, jak reaguje windows, na zmianę HDD/SSD, tylko z lokalnym kontem. 

Jak mogą być, jak był robiony dokładny format. Programy nic nie pokazują. Nie ma recovery. Z ciekawości sprawdziłem na drugim HDD. I też na lenovo pobiera klucz.

A jak już o temacie to można zamknąć.

System zainstalowany czysty na SSD na Acer Aspire, automatycznie pobrało klucz, aktywowano. HDD sformatowany i śmiga :)

• 0

#29 anemus

anemus
  • Gaduła

• 258 postów

Napisano 31 maj 2019 - 02:50

Jak mogą być, jak był robiony dokładny format. Programy nic nie pokazują. Nie ma recovery. Z ciekawości sprawdziłem na drugim HDD. I też na lenovo pobiera klucz.

W tym wypadku wygląda jakbyś miał klucz do W10 przypisany do konta microsoftu (nie w bios/uefi) i podczas instalacji do niego się logujesz. Na koncie masz zapisane, że aktualizowałeś i przy licencji oem jaką miałeś na W8 sprawdza identyfikator sprzętu. Jak jest ok to aktywuje W10 (ale nie W8 bo cyfrową licencję masz tylko do W10). Gdybyś nie podawał konta MS (albo wczesniej nie przypisał klucza do konta) tylko zakładał lokalne to ci się aktywuje W8 ale nie W10 jeśli klucz jest zapisany w bios/uefi.

Miałem z tym wiele problemów bo w bios/uefi były klucz na W10 Pro i jeden "spec" olał sprawę, a laptopy miały mieć W10 Enterprise i takie licencje z certami. W10 zaciągnął z automatu klucz z UEFI i zainstalowało się co innego. Zmiana klucza nie była bezbolesna.

Użytkownik anemus edytował ten post 31 maj 2019 - 02:52

• 0

#30 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 10915 postów

Napisano 31 maj 2019 - 11:41

właśnie przeinstalowałem system 10 pro 64 na lokalnym, na nowym SSD, z innej płytki instalacyjnej. Podłączył pod internet, sam się aktywował, jedynie ID produktu jest dziwne, bo nie pasuje ani do naklejki, ani do płytki (choć Windows był instalowany przez sklep, więc nie dam głowy, że wsadzili dobrą płytkę).
Niestety zobaczyłem na aktywację, już po podpięciu pod internet.
Wcześniejszy mimo identycznych kroków się nie aktywował.

• 0

Spoiler

#31 caesariatus

caesariatus
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 14 postów

Napisano 31 maj 2019 - 14:53

W tym wypadku wygląda jakbyś miał klucz do W10 przypisany do konta microsoftu (nie w bios/uefi) i podczas instalacji do niego się logujesz. Na koncie masz zapisane, że aktualizowałeś i przy licencji oem jaką miałeś na W8 sprawdza identyfikator sprzętu. Jak jest ok to aktywuje W10 (ale nie W8 bo cyfrową licencję masz tylko do W10). Gdybyś nie podawał konta MS (albo wczesniej nie przypisał klucza do konta) tylko zakładał lokalne to ci się aktywuje W8 ale nie W10 jeśli klucz jest zapisany w bios/uefi.

Miałem z tym wiele problemów bo w bios/uefi były klucz na W10 Pro i jeden "spec" olał sprawę, a laptopy miały mieć W10 Enterprise i takie licencje z certami. W10 zaciągnął z automatu klucz z UEFI i zainstalowało się co innego. Zmiana klucza nie była bezbolesna.

Nie. Konto lokalne. Nie loguje się przez microsoft.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Acer Aspire E15 e5-575G, Acer, Dysk SSD, Upgrade Dysku, Dysk SSD obok HDD, dwa dyski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych