Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Panowie ( i panie, jesli jakies sa ). Przeczytałem wątek i trudno o 5700 XT w PL w dobrej cenie. Prosze napiszcie co sadzicie o oplacalnosci zakupu 5700XT/2070S przy cenach jakie mam w NL. Pozdrawam.

 

2070S Inno 3d super twin x2 - 540 Euro

 

2070S Gigabate Super Gaming OC - 580 euro

 

5700XT MSI Evoke OC - 449 Euro

 

5700XT Asrock Challenger OC - 454 euro

 

5700XT MSI Mech OC - 459 euro

 

5700XT Sapphire Pulse - 490 euro

 

5700XT Asus TUF 3 - 499 Euro

Link to post
Share on other sites

Jedyny sensowny rx 5700 z tego zestawienia to Sapphire Pulse. Dopłata 10% więcej za podobną wydajność (zasadniczo zazwyczaj 2070S jest szybszy) ma sens jeżeli zamierzasz grać w coś z Ray Trancingiem.

 

A masz gdzieś u siebie dostępnego PowerColora Red Devil 5700 XT?

Link to post
Share on other sites

Jedyny sensowny rx 5700 z tego zestawienia to Sapphire Pulse. Dopłata 10% więcej za podobną wydajność (zasadniczo zazwyczaj 2070S jest szybszy) ma sens jeżeli zamierzasz grać w coś z Ray Trancingiem.

 

A masz gdzieś u siebie dostępnego PowerColora Red Devil 5700 XT?

Red Devil był dostępny wczoraj na Megekko. nl za 499 euro, dzisiaj juz go nie ma. ( Ceny kart pochodza wlasnie z tego sklepu )

 

W NL masz dostęp do sklepów z de i UK bez większych opłat za wysyłkę. Scan overclockers.co.uk caseking mindefactory oba amazony itd.

Nie pomyslalem o tym. Nigdy nie kupowalem z tych stron, zastanawiam sie jak to wyglada z przelewem wysylka itp.

 

 

Ogólnie wypadłem ileś lat temu z tematu nowinek technologicznych, wiec zerknąłem na polecane zestawy, sugerując się Waszymi opiniami za temat komponentów do 1440p. Czy w przypadku rynków innych niz Polski mogą wystąpić jakies roznice co do cen/ dostępności/ oplacalnosci poszczegolnych komponentow? Bo nie wiem czy jest sens zakladania osobnego tematu w dziale zestawy komputerowe, czy raczej sugerowac sie tym co polecane na rynku krajowym?

Link to post
Share on other sites

Nie pomyslalem o tym. Nigdy nie kupowalem z tych stron, zastanawiam sie jak to wyglada z przelewem wysylka itp.

 

 

Płatność kartą + Revolut.

 

Zasadniczo zazwyczaj w tych sklepach ceny są niższe niż w pl.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzilem mindfactory, rzeczywiscie ceny sa sporo nizsze Red Devil 5700Xt jest za 467 euro. Zauwazylem tez dosyc taniego 2070S, ktorego w NL nie widzialem wcale - KFA 2070S za 518 euro. Mowiąc szczerze to nigdy o tej firmie nie slyszalem.

A firmę Galax znasz?

Link to post
Share on other sites

A firmę Galax znasz?

Obilo mi sie o uszy, dosyc dawno temu. Rozumiem, ze rebranding?

 

Red Devil jest udaną konstrukcją? Bo mialem w planach kupic MSI Evoke, z racji dostepnosci i ceny, ale gdy zobaczylem recenzje to porzucilem ten pomysl.

 

Gdybym musial wybrac miedzy Red Devilem i KFA 2070S do 1440p? Warto doplacac, czy niekoniecznie?

Link to post
Share on other sites

W Europie i Stanach Galax sprzedaje się pod marką KFA2 - jakościowo półka średnia, ale modele z serii "Hall of Fame" (Navi Nie pokazano jeszcze) to Top. W Azji nadal jest to Galax. Od siebie dodam, że pół roku temu sprzedałem 8-letniego gtx 570 OC od galaxa i karta z tego co wiem nadal działa bez problemu.

 

Tu masz test Red Devila:

 

 

 

https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-5700-xt-red-devil/4.html

 

Moim zdaniem 2070S warto wziąć jeżeli serio zamierzasz grać w tytuły takie jak Control, Metro Exodus czy nadchodzący Cyberpunk 2077 (chodzi głównie o nowe efekty, które jak na razie tylko karty RTX od NVidii wspierają) oraz jeżeli różnica w cenie tj max 10%.

 

Jak się ma cenowo ten Red Devil do Sapphire Pulse?

Link to post
Share on other sites

W Europie i Stanach Galax sprzedaje się pod marką KFA2 - jakościowo półka średnia, ale modele z serii "Hall of Fame" (Navi Nie pokazano jeszcze) to Top. W Azji nadal jest to Galax. Od siebie dodam, że pół roku temu sprzedałem 8-letniego gtx 570 OC od galaxa i karta z tego co wiem nadal działa bez problemu.

 

Tu masz test Red Devila:

 

https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-5700-xt-red-devil/4.html

 

Moim zdaniem 2070S warto wziąć jeżeli serio zamierzasz grać w tytuły takie jak Control, Metro Exodus czy nadchodzący Cyberpunk 2077 (chodzi głównie o nowe efekty, które jak na razie tylko karty RTX od NVidii wspierają) oraz jeżeli różnica w cenie tj max 10%.

 

Jak się ma cenowo ten Red Devil do Sapphire Pulse?

Sapphire Pulse to jakies 445 euro. Na ten moment to gram glownie w World of Tanks, w nowe tytuly nie gralem z racji posiadanego laptopa z gtx 860m, na ten moment to za malo by w cos sensownie zagrac. Czytalem o Ray Tracing. Pytanie czy w 1440p na karcie pokroju 2070S bedzie to sensownie dzialac, czy jednak to melodia przyszlosci.

 

Czyli nie warto doplacac zbyt duzo za sam RT? Bo jak rozumeim wydajnosciowo w 1440p roznic nie bedzie?

 

Edit:

Nie cytuj całych postów // raf.

Link to post
Share on other sites

W najbardziej sprzyjających warunkach 2070S będzie 10% szybszy, ale są też gry gdzie rx 5700 XT wypada minimalnie lepiej. Tak jak pisałem - te karty mają podobną wydajność (gdzie średnio przekrojowo GeForce jest minimalnie szybszy).

 

W 1440p z RT to nawet 2080 Ti potrafi mieć problemy, ale zmniejszenie rozdzielczości i/lub natężenia RT wystarczy, żeby 2070S podołał. W wątku o kartach RTX jest dobrze rozpisana dyskusja na ten temat.

 

Chcesz powiedzieć, że między Pulse a Red Devil jest 50ojro różnicy? :o To nawet się nie zastanawiaj, Pulse tj jak na razie bardzo sensowna karta.

Link to post
Share on other sites

No jak, czekaj chwile! Rtx 2060/2060S vs rx 5700: różnica w poborze prądu to 10-15W. Minimalnie wyższy pobór prądu przy bardzo zbliżonych osiągach oznacza, że perf/Watt są również bardzo podobne. Ceny? Kolega z kraju kwitnącej Konopi Indyjskiej pisze, że Rtx'y pozostają zauważalnie droższe u niego, tak samo w linkowanych sklepach. To gdzie tu jest to przegrywanie po całości?

 

Tutaj większy, dosyć rzetelny test RTX 2070S vs RX 5700 XT:

 

 

Przekrojowo @1440p GF jest szybszy o 6-7%

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...