Skocz do zawartości

Nowy dysk SSD o pojemności 256GB lub 512GB


Recommended Posts

Mam obecnie w komputerze dysk SSD 120GB z zainstalowanym Windows 10 Pro 64bit.Zastanawiam się na razie wstępnie nad wymianą tego dysku na dysk SSD o pojemności 256GB lub nawet 512GB

Tak tylko wstępnie zastanawiam się nad wyborem dysku SSD firmy A-Data z serii  SU Ultimate o pojemności 256GB lub 512GB,bo dyski SSD tej firmy są w rozsądnych cenach,a ja nie chciałbym wydać na dysk więcej niż 300zł lub do 350zł max w zależności od wybranej wielkości dysku SSD

Znalazłem taki dysk SSD z firmy A-Data o pojemności 512GB:

A-Data SU800 Ultimate 512GB  w cenie około 300zł

Czy dysk jak podałem w poście firmy A-Data z serii SU Ultimate będzie dobrym wyborem jako dysk systemowy,czy może kupić dysk SSD firmy A-Data o pojemności jedynie 256GB,a może kupić dysk SSD innej firmy o pojemności np: 256GB  w cenie do 350zł max?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Już tak nie demonizujcie kości TLC. Miałem/mam do czynienia ze sporą ilością dysków właśnie na TLC i w normalnym użytkowaniu nie ma z nimi jakichkolwiek problemów. Polecany Crucial jest bardzo dobrym wyborem. W swoim kompie mam 1TB z tej serii.

Edytowane przez lucjanos
Link to post
Share on other sites

20zł różnicy, ten sam kontroler i TLC (MX500), vs MLC (SU900) 
Wydajność, retencja danych, mniejsze spowolnienie po zapełnieniu, no i żywotność. 
Jak kupisz na MLC to nie musisz się martwić o kostki, co być z SSD nie robił (jedynie kontroler może paść, ale na to jest identyczna szansa, bo to ten sam kontroler, a SM niestety nie jest w czołówce, jeśli o niezawodność kontrolerów chodzi)

Link to post
Share on other sites

Już tak nie demonizujcie kości TLC. Miałem/mam do czynienia ze sporą ilością dysków właśnie na TLC i w normalnym użytkowaniu nie ma z nimi jakichkolwiek problemów. Polecany Crucial jest bardzo dobrym wyborem. W swoim kompie mam 1TB z tej serii.

Widziałem już trzy padnięte mx500 i co z tego? Ani twoja spora ilość ani moja nic o dyskach nie mówią bo statystyka żadna. Trwałość jest bezwzględnie TLC mniejsza (co potwierdzają sami producenci warunkami gwarancyjnymi -180TBW Crucial i 400TBW Adata) więc skoro różnica w cenie jest praktycznie żadna, a dyski podobne to bez sensu brać gorszy. Jedynie jakbyś koniecznie potrzebował szyfrowania sprzętowego to jest sens zainteresować się MX500.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Su900 za drogi. Dziś w xkomie są prawie 100zł tańsze inne dyski o tej pojemności.

Najtańsze parówki w biedronce też maja 1/3 ceny takich z szynki z 100% mięsa. I tu i tu 1kg...

Jak chcesz coś bardzo taniego i dość sprawnego choć nie do końca trwałego to jest gorący strzał na BX500 240 za 119 zł

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Gdyby się bardzo uprzeć to jest Lite-On MU3 480GB 229zł (phison S11 (1-rdzeniowa 2-kanałówka) + 3D NAND MLC microna), ale to nie ta sama prędkość, jakość i gwarancja. Budżetowy kontroler, dość awaryjny. 
Pod gry, można by się jeszcze zastanawiać, jak główny systemowy, po prostu nie (no ale wszystko można). 


 

Link to post
Share on other sites

Gdyby się bardzo uprzeć to jest Lite-On MU3 480GB 229zł (phison S11 (1-rdzeniowa 2-kanałówka) + 3D NAND MLC microna), ale to nie ta sama prędkość, jakość i gwarancja. Budżetowy kontroler, dość awaryjny. 

Pod gry, można by się jeszcze zastanawiać, jak główny systemowy, po prostu nie (no ale wszystko można). 

 

 

Kwestia jaka to wersja bo są dwie o identycznych oznaczeniach. Jedna MLC i druga TLC. Z opisu morelowych wychodzi MLC, a z tabelki z danymi TLC.

TLC niczym się nie wyróżnia od konkurencji ani ceną ani wydajnością, a ani gwarancją

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...