Skocz do zawartości

Win7 a nowy komputer


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Kupiłem nowy komputer (Ryzen5 2600 na płycie MSI B450-A PRO) i mam problem. Instalator Win7 64bit SP1 wiesza się na ekranie wyboru języka. Możecie pomóc? Czy da się zainstalować Win7 czy musze kupić Win10?


Update:

Instalator się chyba nie wiesza, ale nie może obsłużyć USB. Czy jest jakiś tryb kompatybilności czy trzeba zintegrować sterownik USB z instalką?

Link to post
Share on other sites

Jak masz win 7 legalny z kluczem to zainstaluj win10 pobrany ze strony Microsoftu.

Przy instalacji podajesz klucz z siódemki i normalnie wszystko przechodzi.

 

Co do płyt MSI to przy którejś aktualizacji miałem info, żeby nie aktualizować jak mam win 7 więc podejrzewam, że dlatego możesz mieć problem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz win 7 legalny z kluczem to zainstaluj win10 pobrany ze strony Microsoftu. Przy instalacji podajesz klucz z siódemki i normalnie wszystko przechodzi. Co do płyt MSI to przy którejś aktualizacji miałem info, żeby nie aktualizować jak mam win 7 więc podejrzewam, że dlatego możesz mieć problem. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Legalny, lecz OEM, więc nic ze strony MS nie pobiorę.

 

to drugie :) ew. spróbować z USB 2.0, ostateczność to mysz/klawiatura na PS2

 

Klawiatura PS/2 już namierzona, będę ją miał wieczorem. Korzystałem z USB 2.0, tryb legacy był włączony i lipa. W ostateczności zintegruję sterowniki USB, chociaż chce mi się to robić jak...

 

 

Mam też inny problem. BIOS (sry, UEFI) nie widzi wentylatora podłączonego do system fun 3. Kiedy przełączę wentylator na konektor do chłodzenia wodnego (jest zaraz obok) to wszystko gra, jest odczyt obrotów. Czy można coś zrobić poza reklamacją?

Link to post
Share on other sites

poczytaj o przygotowaniu iso win 7 pod nowe sprzęty https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-7-image-updater-skylake-kabylake-coffelake-ryzen-threadripper.76335/ (jak ta proteza będzie działać i czy stabilnie to nie wiem)

 

jak masz legalną wersję 7 nawet oem bez problemów powinieneś za darmo zaktualizować do 10 przez windows10 upgrade.(do ściągnięcia z ms) i później już tylko instalujesz 10 bez podawana numeru z 7 i powinien być aktywowany. Powinno nadal działać niezależnie jaka wersja ...

Link to post
Share on other sites

Tak zrobiłem, mam zainstalowany Win10 Pro. Moje licencje to

1. OEM Win7 Home pro 64bit

2. MSDNAA Win7 Pro SP1 PL (i druga EN) 64bit

 

Na żadnej z tej licencji nie da się aktywować zainstalowanego Win10 Pro PL 64bit. Co zrobić?

Co myślicie o tym?

https://pcdirect.pl/pl/p/Windows-10-Professional-Klucz-Aktywacyjny/43?gclid=Cj0KCQiAzePjBRCRARIsAGkrSm4fNqbMyjjgjKQzziP-9Hwe_l3sXBmgtzWzyFJAUPIzZWV4W8WBrbUaAnVNEALw_wcB

Link to post
Share on other sites

Najpierw możesz zadzwonić do Microsoft i popytać , może pomogą . Jak chcesz kupić na tej stronie , to najpierw zadzwoń tam 2,3 razy , żeby sprawdzić czy odbierają i czy wystawiają odpowiedni dokument sprzedaży...

Link to post
Share on other sites
Tak zrobiłem, mam zainstalowany Win10 Pro. Moje licencje to

1. OEM Win7 Home pro 64bit

2. MSDNAA Win7 Pro SP1 PL (i druga EN) 64bit

Masz win7 Home czy PRO?

Tak szczerze to po co Ci ta wersja Pro, potrzebne Ci te funkcje?

Zainstaluj win 10 Home 64bit i kod normalnie przejdzie.

Sam tak robiłem. Na kodzie z laptopa, czyli OEM (Win 7 Home 64 bit) stawiałem kumplowi na stacjonarce win 10 Home 64bit.

Choć sam w to nie wierzyłem system przyjął kod i działa tak już prawie rok, ze wszystkimi aktualizacjami.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez marik81
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na jesieni, 3 może 4 miesiące temu instalowałem bratu na laptopa win 10.

Pendrive zrobiony przez Media Creation Tool.

Czysta instalka na nowym dysku klucz z naklejki złapała bez problemu.

Laptop stary, ok 6 może 8 letni, padł mu przy próbie upgrade do 10.

Pamiętam, że jeszcze się wtedy zdziwiłem, bo od razu miał wersje 1809, której wtedy Microsoft wstrzymał aktualizacje.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

OK, aktywowałem Win10 PRO kluczem MSDNAA Win7 Pro i jest kalifornia. Dzięki za pomysł, marik81. Sam bym nie wpadł na to, żeby aktywować dyszkę kodem od 7'ki :D.

 

Wracam do poprzedniego pytania:

Czy brak odczytu obrotów na konektorze wentylatora obudowy oznacza uszkodzenia konektora/płyty? Na innych konektorach odczyt jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...