Skocz do zawartości

Wybór mobo i CPU + sprawdzenie zestawu


Recommended Posts

Cześć. Od razu zaznaczę, że zestaw nie jest dla mnie. Całość w kolorze czarno-białym + światełka.

Budżet wynosi ok. 10k. Komputer przeznaczony do gier online/single, rysowania w Photoshopie i może kiedyś streamowania. Docelowo będzie podłączony do monitora 1440p 144hz (konkretny model jeszcze nie został wybrany).

 

Zestaw, który złożyłem, wygląda tak https://www.morele.net/inventory/info/f28f957d/

Uprzedzając pytania - zdaję sobie sprawę, że obudowa nie należy do najlepszych, ale musi taka zostać.

Pod względem wyglądu jest to zestaw prawie idealny. Wiem, że można poprawić stosunek cena/jakość, ale nie o to tutaj chodzi.

 

Z RTX 2070 na forum polecany jest MSI Armor, ale potrzebowałem czegoś czarno-białego. Czy Gigabyte będzie ok?

RAM 3000mhz wystarczy, czy wziąć szybszy?

Chłodzenie da radę? Niby widziałem już takie buildy i ludzie nie skarżyli się na temperatury, ale wolę dopytać.

Zasilacz 650W wystarczy?

 

Teraz kwestia procesora i płyty głównej. Myślałem o i9-9900k. Do tego zawsze polecany jest Gigabyte z390 Aorus Pro, ale kompletnie nie pasuje kolorystycznie. Znalazłaby się jakaś płyta w czerni/bieli (niekoniecznie w morele)? A gdyby pójść w AMD, to co można włożyć?

 

Potrzebny jest jeszcze SSD 500GB - co polecacie?

 

Jeśli macie jakieś uwagi, to śmiało piszcie.

 

Link to post
Share on other sites

Na temat Z390 Taichi są różne opinie. Pierwsze, to problemy z napięciem oraz z OC. Nie wiem czy jakiś nowy bios już tego nie poprawił. Info trzeba szukać bardziej na zagranicznych forach. 

 

970 Pro to najwyższa półka ale i swoje kosztuje. SX 8200 Pro TLC ale dobry stosunek ceny do tego co się kupuje. Przy zapełnionym dysku spadną wartości zapisu. 

 

Chłodzenie w wersji Gaming daje radę więc spokojnie. Pod 9900K nie szczędziłbym na pamięciach i raczej wkładałbym coś na B-Die pod OC. 

 

9900K to gorący procesor. Przy AiO odchodzi też nawiew na sekcję zasilania. Na tomie bardzo fajnie podsumowali to chłodzenie: "More Color, Less Cooler" no ale wydajne jest przy czym jest głośne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@kajtek.

Wciąż się zastanawiam pomiędzy 9900k a 9700k.

Co do Taichi, to warto dopłacać do wersji Ultimate? Nie znam się, ale sprawdziłem specyfikację obu płyt i nie różnią się chyba niczym ważnym. Czy może coś przeoczyłem?

RAM niestety zostaje od Corsaira i z tym nic nie zrobię. Mogę tylko wziąć wyżej taktowany. Jest jakaś różnica w wydajności pomiędzy 4x8GB a 2x16?

Zasilacz 650W wystarczy?


Stanęło na 9900k. Teraz jeszcze tylko wybór pomiędzy Taichi a Aorus Ultra.

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites

@kajtek.

Wciąż się zastanawiam pomiędzy 9900k a 9700k.

Co do Taichi, to warto dopłacać do wersji Ultimate? Nie znam się, ale sprawdziłem specyfikację obu płyt i nie różnią się chyba niczym ważnym. Czy może coś przeoczyłem?

RAM niestety zostaje od Corsaira i z tym nic nie zrobię. Mogę tylko wziąć wyżej taktowany. Jest jakaś różnica w wydajności pomiędzy 4x8GB a 2x16?

Zasilacz 650W wystarczy?

Stanęło na 9900k. Teraz jeszcze tylko wybór pomiędzy Taichi a Aorus Ultra.

 

Jeśli masz wybór pomiędzy tymi dwoma modelami, brałbym Aorusa Ultra, sam miałem go brać, ale postanowiłem zaszaleć :D

Choć z drugiej strony gro ludzi polecało tego AsRocka...

 

Co do pamięci raczej wielkiej różnicy nie będzie, ale za to będziesz miał zawalone sloty przy 4x8 i brak możliwości zwiększenia pamięci w przyszłości....

 

Czy 650W wystarczy ? hmmm osobiście kupiłbym coś mocniejszego :)

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza, to mogę kupić Corsair Hx850 za 30 zł więcej - warto?

 

Warto, zawsze to przyszłościowo jesteś przygotowany jakbyś chciał coś więcej dorzucić :) 30 dychy to nic wielkiego w sumie :D Ja tam zrobiłem kilka lat temu kupiłem mocniejszy zasilacz właśnie o takiej samej mocy Corsair AX 850 i pod kompa, którego składam będzie jak znalazł :)

Link to post
Share on other sites

Przyszłościowo, to zapotrzebowanie podzespołów na prąd maleje, a nie odwrotnie. Zmniejsza się proces litograficzny procesorów, GPU.

 

Znajomy parę lat temu kupił zasilacz 1200W, bo "miał dużo watów, a lepiej trochę dopłacić i mieć więcej". Pożyczyłem mu miernik energii elektrycznej i w czasie wymagającej gry odczytał ze 300W. Ale cieszy się, że ma taki zasilacz...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potrzebuję jeszcze raz pomocy. Okazało się, że do końca tego kwartału w sklepach powinno się pojawić chłodzenie Corsair H100i platinum w białej wersji kolorystycznej. Jakie chłodzenie mogę wziąć na przeczekanie tych ok. 2 miesięcy, żeby nie wywalać w błoto jakiejś większej sumy? Procka nie będę podkręcał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zadowolony? Pochwal się  :menda:

Zadowolony ;) Zdjęcia w spoilerze w poprzedniej odpowiedzi ^^

 

Nie lepiej te wentylatory na AiO dać jako pull? Bo się trochę to RGB marnuje :D

Wentylatory widać od przodu (prawa część jest przezroczysta). Wygląda to tak (zdjęcie wzięte z internetu)

 

 

245162.e788427fd0209a8ea1358cfb2cf6499e.

 

 

 

Zastanawia mnie teraz, jak powinny być ułożone wentylatory. W tym momencie 3 z przodu wciągają powietrze (chociaż ze względu na budowę case'a to niezbyt działa), a 1 z tyłu i 2 z góry wyciągają powietrze z obudowy. Czy takie ustawienie ma sens? Przedni panel jest prawie cały z plastiku (tylko dolna część ma trochę siatki), a góra jest z siatki.

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites

Stanowisko jak z nowoczesnych intro/reklamowych projektów. Zawsze mnie jednak zastanawia, czy da się przy tym wszystkim wysiedzieć wieczorami/nocą dłużej niż kilka minut? :D Aczkolwiek pytanie i tak nie ma sensu. Fan RGB nie zrozumie klasyka i na odwrót.

 

Co do wentylatorów - jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Komputer złożony ;)

 

 

http://oi65.tinypic.com/2nld1dd.jpg

http://oi68.tinypic.com/2du9s4.jpg

 

 

ło kierwa ale oczojebna tęcza,  ja to bym chyba jednak nie wysiedział przy tym, u mnie wszystko "pure black" a ledy nawet jak jakieś są to na OFF,  no ale co tam kto lubi...  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...