Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym opisać swój problem, ale najpierw podam konfigurację komputera.

 

1. Konfiguracja: Dell Inspiron 1764, Intel Core i5 2,4Ghz, Ram 4 GB,

2. System Win 7 64bit.

3. wydaje mi się, że problem powstał gdy usunąłem program MotioninJoy.

4. AVG Free

 

Zacznę od początku. Jakiś czas temu robiłem porządek na komputerze i usuwałem stare programy. Usunąłem m. in. program MotioninJoy. Po jakimś czasie zaczął wyskakiwać mi bluescreen DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL STOP:0X000000D1 i na dole nazwa pliku Mijxfilt.sys. Poszperałem trochę w internecie i okazało się, że nie tylko ja miałem taki problem, który wywoływał program MotioninJoy. Zgodnie z instrukcją usunąłem plik Mijxfilt.sys. Po paru minutach wyskoczył mi taki sam BSOD. Uruchomiłem komputer ponownie i od tego czasu, system startuje - co prawda dość wolno, ale to stary komputer i od dawna uruchamiał się wolno - pochodzi normalnie parę minut i nagle zwiesza się tak, że nie jestem w stanie zrobić nic, poza wyłączeniem go przyciskiem power. W trybie awaryjnym działa normalnie. Próbowałem ponownie zainstalować i odinstalować program MotioninJoy, ale nic to nie dało. Uruchomiłem chkdsk - bez zmian. Nie wiem czy bluescreen wyskakuje dalej, bo kilka minut od startu komputer się zawiesza i muszę go wyłączyć.

 

Nie znam się za bardzo, próbowałem poradzić sobie sam czytając trochę w necie, ale nic nie pomaga i generalnie nie mam pomysłu co zrobić. Co dziwne, wcześniej komputer działał normalnie, wolno się uruchamiał, ale później wszystko działało sprawnie, Bluescreen wyskoczył mi może kilka razy w przeciągu ostatniego miesiąca, aż postanowiłem coś z nim zrobić i jak widać podziałałem tak, że nagle zaczął się zawieszać. Wrzuciłbym SMART, ale nie bardzo widzę tu opcję załączenia pliku.

 

Nie ukrywam, że problem jest dla mnie bardzo poważny, bo komputer jest mi niezbędny do pracy.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie usuwajac ten program usunales rowniez jakies pliki powiazane z Windowsem i dlatego wyskakuja bluescreeny albo system sie zawiesza.

Tak jak kolega wyzej radzi zobacz w podgladzie zdarzen jakie masz kody bledow i mozesz sprobowac przywrocic ostatnia dobra konfiguracje przez punkt przywracania systemu.

Jesli chodzi o stan dysku to wrzuc tutaj screena parametrow SMART z programu CrystalDiskInfo albo HDTune (wrzuc screena na jakis darmowy hosting np.imgur.com, nastepnie skopiuj obraz ze strony i wklej tutaj do posta).

Link to post
Share on other sites

Poza 1 niestabilnym sektorem SMART jest czysty.

Wchodzisz w podglad zdarzen i szukasz zakladki "krytyczne", "błędy" oraz "ostrzezenia" - rozwijasz te zakladki i masz tam opisy i kody bledow.Skoro wyskakuja bluescreeny to na pewno sa tam zapisane jakies błędy.

Jezeli komputer chodzi bez zarzutu w trybie awaryjnym to jest to raczej problem ze sterownikami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...