Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mój problem z komputerem ciągnie się od roku, gdy po bataliach z nim zarzuciłem próbę naprawy go na jakiś czas. Aktualnie znów mam chwilę czasu, żeby pograć sobie w gry, a tym samym podjąć próbę naprawy sprzętu.

 

Problem polega na tym że w grach, gdy pojawi się więcej ruchu na ekranie gra zaczyna klatkować w takim stopniu że uniemożliwia płynne granie.

 

Problem nie we wszystkich grach tak mocno widać. W grach typu BF 3,4,1 , Fifa 17,18,PoE, Wiedźmin 3 jest on minimalnie widoczny, w te gry się da grać choć widać że płynności nie ma. W grach typu Diablo3, CS GO, Metin 2 jest tragedia. Przy Diablo 3 i Metinie przy większych spotach jest pokaz slajdów. Przy CS zauważyłem że klatkowanie pojawia się jak przywracam grę z paska wtedy jest niemiłosierne klatkowanie i gra jest już aż do wyłączenia niegrywalna.

 

Wymieniana była profilaktycznie karta graficzna i zasilacz. System chyba 10 razy przeinstalowany. Bios aktualny, sterownika tak samo najświeższe ze strony producenta. Dysk SSD bez błędów w S.M.A.R.T. Pamięć RAM testowana Memtestem i testowałem kości pojedynczo w grach.

Test procesora pod obciążeniem OCCT, zero błędów.

Temperatury w normie.

Zużycie zasobów procesora,RAM itp. w Menadżerze zadań w normie. 

 

Czyż by problemem stanowił procesor...

 

 

Specyfikacja komputera:

 

PSU: Corsair V550

MB: GB 970A-DS3P

RAM: 2x4GB Patriot

GPU: MSI R7 370

CPU: AMD Phenom II x4 965BE (zegary default)

HDD: WD Green 1TB

SSD: Toshiba 128GB

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Temperatury w grach ok, biorąc pod uwagę że taka gram typu Metin(wracam do niej z sentymentem) nie wymaga dużo a się tnie niemiłosiernie... HDD ma bad sektory ale wszystkie gry co testowałem są na SSD i HDD był odłączany też ze względów testowych, nie pomogło...

Gram w Wieśka w FHD

 

Zauważyłem dziwną rzecz...

daf66f29beea1.png

c48db7d2c02f6.png

Edytowane przez serakles
Link to post
Share on other sites

Patrz na zakładkę wydajność, na Użytkownicy to jakoś dziwnie sumuje. Spróbuj  zrobić jeszcze benchmark temu SSDkowi np. CrystalDiskMark. 

 

Dodatkowo uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie kliknij na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskaż miejsce gdzie ma być zapisany log. Pograj jakieś 10min. Wyjdź do pulpitu nie wyłączając gry i zamknij okno Sensors HWiNFO. Log zostanie zapisany w pliku CSV. Wrzuć log na jakiś hosting, atu daj linka.

 

Podrzuć log i może coś znajdziemy. 

Link to post
Share on other sites

Tak, ale na to nie patrz. Karta druga została zamontowana jakieś pół roku temu. Bawiłem się miningiem. Patrzyłem jak wydajnościowo wychodzi. Bez tej 550ti problem i tak występował, więc zakładam że to nie ona stanowi tu problem.

 

OK ale obecnie masz rozumiem zainstalowane stery do obu? To też na pewno nie problem? 

Link to post
Share on other sites

Odinstaluj najpierw sterownik po poprzedniej karcie za pomocą DDU w trybie awaryjnym, bo nawet w logu masz dwie karty. Jedną pracującą i drugą, którą system też próbuje uruchomić. Nawet jest zanotowane użycie pamięci V RAM tej nieobecnej karty. 

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz jest nowy, na poprzednim to samo
To, że nowy wcale nie oznacza poprawnej pracy, tym bardziej, że jest to najmniej udana jednostka Corsair. Sprawdź to napięcie tak jak wyżej.

 

w moim pokoju że często mi się żarówki palą
Może to wskazywać na jakieś przepięcia w sieci co może mieć wpływ na żywotność zasilacza i jego poprawne działanie, a sprawdzenie tego to już przez fachowca, najlepiej z uprawnieniami, aby było kogo obciążyć za ewentualne szkody w sprzęcie domowym.
Link to post
Share on other sites

Przeanalizowałem log. Grając w wiedźmina GPU przez większość czasu jest używane w 99%. 

 

W ten sposób przeciążone GPU może powodować spadki. Próbowałeś zjechać z jakimiś ustawieniami? Jaką masz aktualnie wersję sterowników od AMD?

Link to post
Share on other sites

Sterowniki widzę że nie są najnowsze, zaraz zaktualizuję. Co do zużycia GPU to sytuacja z mocnymi klatkami pojawia się w grze Metin 2 a jest to gra z 2004 roku więc możesz się domyślić jakie ma wymagania :) Może pograł bym w nią i wtedy wrzucił logi? :) Tam klatkowanie jest najbardziej widoczne :)

Link to post
Share on other sites
Sterowniki widzę że nie są najnowsze, zaraz zaktualizuję. Co do zużycia GPU to sytuacja z mocnymi klatkami pojawia się w grze Metin 2 a jest to gra z 2004 roku więc możesz się domyślić jakie ma wymagania :) Może pograł bym w nią i wtedy wrzucił logi? :) Tam klatkowanie jest najbardziej widoczne :)
Możesz tak zrobić jak mówisz, przetestujemy Metina ¯\_(ツ)_/¯

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...