Skocz do zawartości

Speedtest a rzeczywista prędkość pobierania.


Recommended Posts

Witam

 

Mój problem jest następujący - Posiadam internet od niezależnego operatora JMDI. Na Speedteście prędkość pobierania wychodzi 50 Mb/s natomiast gdziekolwiek nie pobieram pliki prędkość nie przekracza 8 Mb/s. Jaka jest tego przyczyna?

Link to post
Share on other sites

Przepustowość łącza wyraża się w Mb/s (Megabity na sekundę), prędkość zapisu czyli downloadu wyraża się w MB/s (Megabajty na sekundę). Przepustowość dzielisz przez 8 i wychodzi Ci średnia osiągalna prędkość faktycznego ściągania. Więc twoje 8 MB/s nie jest niczym niepokojącym, nadzwyczajnym i tym bardziej złożonym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobrze,więc dlaczego na speed teście download wychodzi mu 50 Mb/s a przy innym pobieraniu tylko do 8 Mb/s ? Ja mam łącze z orange o prędkości do 10 Mb/s. W wymienionym teście (przed chwilą) wychodzi download-6,78 Mb/s i to jest u mnie normalne,choć w pewnych godzinach pracuje szybciej,prawie 10 Mb/s...

http://www.speedtest.pl/wynik/179602440

Zobacz w jakich wartościach speedtest pokazuje wyniki. W Mb/s...

 

edit - może autor się pomylił i podał 8Mb/s ,zamiast MB/s ? Poczekajmy niech sprawdzi...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Chyba wszystkie przeglądarki i inne menedżery poprzez które ściąga się cokolwiek wartości downloadu pokazują w MB/s. Przyjąłem zatem, że twórca tematu popełnił literówkę w zdaniu "gdziekolwiek nie pobieram pliki prędkość nie przekracza 8 Mb/s." ponieważ nie jest świadom różnicy pomiędzy tymi określeniami.

 

Tym samym, speedtest nigdzie nie kłamie - jeśli podają, że twoja prędkość pobierania wynosi 6,78Mb/s to dzielisz to przez 8 i wychodzi ci faktyczna wartość z jaką będziesz ściągał pliki na dysk.

 

Dokonałem tutaj małej nadinterpretacji, ale wydaje mi się, że poprawnej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...